ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Żyd testuje MAHOMETA

utworzone przez | cze 28, 2021 | Islam, Mahomet | 1 komentarz

 

Żyd testuje MAHOMETA

Sam Shamoun and Jochen Katz

Pewien Żyd postanowił przetestować czy Mahomet jest prawdziwym prorokiem i okazało się że nim nie jest.

Według tradycji zawartych w kolekcji Hadisów Sahi Al-Buchari był Żyd który udał się do Mahometa kiedy ten pierwszy raz przybył do Medyny aby sprawdzić czy jest prawdziwym prorokiem. Żyd którego tradycja nazywa Abdullah bin Salam zadał Mahometowi kilka konkretnych pytań aby upewnić się czy jest prawdziwym prorokiem.

Opowiada Anas: Kiedy ‘Abdullah bin Salam usłyszał o przybyciu Proroka do Medyny przyszedł do niego i powiedział: „Mam zamiar zapytać cię o trzy rzeczy, na które zna odpowiedź tylko prawdziwy Prorok: Jaki jest pierwszy zwiastun Godziny? Jaki jest pierwszy posiłek spożywany przez mieszkańców Raju? Dlaczego dziecko przypomina swojego ojca i dlaczego przypomina jego Wujka? ” Apostoł Allaha powiedział: „Gabriel właśnie powiedział jak mam Ci odpowiedzieć”. Abdullah powiedział: „On (tz. Gabriel), spośród wszystkich aniołów, jest wrogiem Żydów”. Apostoł Allaha powiedział: „Pierwszym zwiastunem Godzin będzie ogień, który zgromadzi ludzi ze wschodu na zachód. Pierwszym posiłkiem mieszkańców Raju będzie Extra-płat (płat ogonowaty) rybiej wątroby. A jeśli chodzi o podobieństwo dziecka do jego rodziców: jeśli mężczyzna odbył stosunek seksualny z żoną i on miał pierwszy orgazm dziecko będzie podobne do ojca, a jeśli kobieta będzie szczytowała jako pierwsza, dziecko będzie do niej podobne ”. Na to „Abdullah bin Salam powiedział:„ Świadczę, że jesteś Apostołem Allaha ”. „Abdullah bin Salam powiedział dalej:„ Posłańcu Allaha! Żydzi są kłamcami i gdyby dowiedzieli się o moim nawróceniu na islam, zanim ich zapytasz (o mnie), skłamaliby o mnie ”. Żydzi przyszli do Apostoła Allaha i „Abdullah wszedł do domu. Apostoł Allaha zapytał (Żydów): „Jakim człowiekiem jest wśród was Abdullah bin Salam?” Odpowiedzieli: „On jest najbardziej uczonym spośród nas, najlepszym z nas i synem najlepszego z nas”. Apostoł Allaha powiedział: „Jak myślisz, jeśli on przyjmie islam (czy zrobisz tak, jak on)?” Żydzi powiedzieli: „Niech Allah go przed tym ocali”. Potem wyszedł przed nimi Abdullah bin Salam, mówiąc: „Świadczę, że nikt nie ma prawa do czczenia oprócz Allaha i że Mahomet jest Apostołem Allaha”. Po czym powiedzieli: „On jest najgorszym z nas i synem najgorszego z nas” i nadal źle o nim mówili. Sahih al-Bukhari, Volume 4, Book 55, Number 546

Ibn Kathir przekazuje nam podobną wersję z al-Bayhaqi:

On [ibn Salam] udał się do Proroka i powiedział: „Poproszę cię o trzy rzeczy, na które TYLKO prorok znałby odpowiedzi. Są… A co sprawia, że dziecko przypomina swojego ojca lub matkę? ”

„Odpowiedział:„ Gabriel opowiadał mi o tym wcześniej… A jeśli płyn mężczyzny poprzedza płyn kobiety, będzie on podobny do dziecka, a jeśli PŁYN ŻEŃSKI poprzedza płyn mężczyzny, będzie on podobny do dziecka.

Abd Allah bin Salam wykrzyknął: „Świadczę, że nie ma boga, tylko Bóg i że jesteś Posłańcem Boga; O Wysłanniku Boga, Żydzi są ludem kłamców. Jeśli dowiedzą się, że akceptuję islam, zanim zapytasz ich o mnie, okłamują cię.

Ibn Kathir, The Life of the Prophet Muhammad (Al-Sira al-Nabawiyya), przetłumaczone przez profesora Trevora Le Gassicka, recenzowane przez dr Ahmeda Fareeda [Garnet Publishing Limited, 8 Southern Court, South Street Reading RG1 4QS, Wielka Brytania; Centrum wkładu muzułmanów w cywilizację: pierwsze wydanie w miękkiej oprawie, 2000], tom II, strona 195

Powyższe doniesienia stwarzają poważne problemy dla wiarygodności Mahometa a także dla zeznań ibn Salama. Te narracje zawierają zarówno poważny błąd naukowy jak i poważny błąd logiczny.

Po pierwsze, czy nie jest to trochę ironiczne że ibn Salam w ogóle wątpił w prawdomówność Żydów kiedy sam był Żydem? Czy nie podważałoby to poważnie jego własnego świadectwa widząc że on także jest Żydem? W końcu, jeśli Żydzi są kłamcami to jak to świadczy o ibn Salam? Jaki jest powód by brać na poważnie jego osąd?

Nie ma dowodów na to że Żydzi są kłamcami bardziej niż inni ludzie. Na Pewno są wśród nich kłamcy jak i uczciwi ludzie zresztą sam Koran nam tak mówi:

Wśród ludu Księgi są tacy, którzy, jeśli zawierzysz im kintar, to oni go tobie oddadzą; i wśród nich są tacy, I którzy jeśli im zawierzysz dinara, to oni go tobie nie oddadzą, jeśli nie będziesz ciągle stał nad nimi. Jest tak, ponieważ oni mówią: “Nie mamy żadnego obowiązku względem ludzi nieświadomych. ” Oni mówią przeciw Bogu kłamstwo, a przecież oni wiedzą.  Quran 3:75 Józef Bielawski

Oni nie są jednakowi. Wśród ludu Księgi jest naród stojący mocno: oni recytują znaki Boga czuwając nocą i wybijają pokłony. Oni wierzą w Boga i w Dzień Ostatni; oni nakazują to, co uznane, a zakazują tego, co jest naganne; oni prześcigają się w czynieniu dobra, oni są z liczby sprawiedliwych. Quran 3:113-114  Józef Bielawski

Zaprawdę, wśród ludu Księgi są tacy, którzy wierzą w Boga i w to, co wam zostało zesłane, i w to, co im zostało zesłane, korząc się przed Bogiem; i oni nie sprzedają znaków Boga za małą cenę! Oni otrzymają nagrodę u swego Pana. Zaprawdę, Bóg jest szybki w rachunku! Quran 3:199  Józef Bielawski

Ibn Salam po prostu oczernia własny lud i najwyraźniej próbuje przypodobać się Mahometowi. Był bystry i być może myślał że w świetle obecnego stanu rzeczy przyszłość władzy w regionie prawdopodobnie będzie leżeć po stronie Mahometa więc chciał się z nim sprzymierzyć. Wiedział również że Żydzi którzy byli wierni swoim Pismom Świętym nie mieli innego wyboru jak tylko odrzucić Mahometa i w ten sposób wpadli w kłopoty. Najwyraźniej ibn Salam chciał znaleźć się wśród zwycięzców i dlatego zdecydował się przejść na stronę Mahometa.

Po drugie i to jest fatalny błąd w „teście” Ibn Salama gdyby tylko prorok odpowiedział na trzy pytania które ibn Salam zadał Mahometowi to skąd ten pierwszy znał na nie odpowiedź? Skąd ibn Salam wiedział że Mahomet odpowiedział poprawnie? Czy to nie dowodzi że ibn Salam musiał być również prorokiem? Ponownie zwróć uwagę na logikę stojącą za tym:

-Nikt oprócz proroka nie zna odpowiedzi na te trzy pytania od ibn Salama.

-Ibn Salam znał odpowiedzi na te pytania.

Dlatego ibn Salam musiał być prorokiem!

Albo to, albo Ibn Salam nie był zainteresowany prawdziwym testem a jedynie pretekstem do zmiany stron. Albo trzecią alternatywą jest to że Ibn Salam był tak ślepy że nie dostrzegł logicznego problemu z tym rzekomym testem, a zatem nie jest kimś komu moglibyśmy ufać aby móc odróżnić fałszywego proroka od prawdziwego.

Co ważniejsze odpowiedź Mahometa na pytanie dotyczące tego dlaczego dziecko wygląda jak wujek ze strony matki, czyli brat jego matki była rażąco błędna. Zwróć uwagę na pytanie i odpowiedź Mahometa:

Odpowiedział: Gabriel opowiadał mi o tym wcześniej… A jeśli płyn mężczyzny poprzedza płyn kobiety, będzie on podobny do dziecka, a jeśli PŁYN ŻEŃSKI poprzedza płyn mężczyzny, będzie on podobny do dziecka.

Jednak kolejność szczytowania nie ma żadnego wpływu na do kogo będzie podobne przyszłe dziecko. Oświadczenie Mahometa w rzeczywistości zawiera kilka błędów. Po pierwsze nasienie mężczyzny i komórka jajowa kobiety nie walczą ani nie ścigają się ze sobą, aby zobaczyć kto wygra zawody. Wręcz przeciwnie, muszą się spotkać i zjednoczyć, a wtedy o fizycznym wyglądzie dziecka decyduje kombinacja cech obu. Zwykle dzieci mają cechy obu stron, np. kształt nosa może przypominać nos ojca ale kolor oczu może być koloru matki itd. Nie jest to konkurencja „albo-albo” jak twierdzi Mahomet ale połączenie obu elementów nawet jeśli dziecko jest podobne strona rodziny bliżej niż druga.

Po drugie Mahomet mówił o zauważalnym płynie mężczyzny i kobiety jest to wiedza ogólnie znana. I to jest najgorszy błąd w stwierdzeniu Mahometa: wydzielanie płynu przez kobietę podczas stosunku nie ma absolutnie nic wspólnego z informacjami genetycznymi które dziecko otrzymuje ponieważ wydzielina kobiety nie zawiera komórki jajowej. Płyny seksualne uwalniane przez kobiety podczas podniecenia i stosunku płciowego mają na celu wyłącznie sprawienie by stosunek był przyjemny, ale płyny te są uwalniane tylko w pochwie (tam, gdzie odbywa się stosunek). Z drugiej strony komórka jajowa może być zapłodniona tylko przez krótki okres około 12 do 24 godzin po owulacji iw tym czasie pozostaje w jajowodach. Następnie komórka jajowa rozpada się jeśli nie została tam zapłodniona. Innymi słowy jeśli nie zostanie zapłodniona w jajowodach komórka jajowa jest już martwa gdy dotrze do macicy nie mówiąc już o pochwie w której znajdują się widoczne płyny płciowe. Płyny seksualne mężczyzny i kobiety spotykają się i mieszają w pochwie, ale komórki jajowej nie ma. Ponadto tylko plemniki mogą penetrować szyjkę macicy i przemieszczać się w kierunku komórki jajowej w jajowodach. Reszta płynów seksualnych mężczyzny i kobiety pozostaje w pochwie. W szczególności płyny płciowe kobiety nie odgrywają już roli w miejscu spotkania plemnika i komórki jajowej oraz przy określaniu cech nowego dziecka, tj. Kiedy plemnik i komórka jajowa łączą swoje chromosomy.

Po trzecie uznając że płyny seksualne kobiety po prostu nie mają nic wspólnego z informacją genetyczną dziecka poczętego podczas stosunku niektórzy muzułmanie mogą próbować argumentować, że wydzielina kobiety odnosi się do jej owulacji. Jednak to też nie zadziała. Zwróć uwagę na stwierdzenie Mahometa: „Jeśli mężczyzna ma stosunek seksualny z żoną i on ma pierwszy orgazm, dziecko będzie przypominać ojca, a jeśli kobieta będzie szczytowała jako pierwsza, dziecko będzie do niej podobne”, Brzmi to tak jakby każdy stosunek skutkował zajściem w ciąże (co jest oczywiście błędne), jest jasne że mówi o ORGAZMIE który ma miejsce PODCZAS stosunku. Jednak jajeczko zwykle nie jest uwalniane podczas stosunku. Nawet jeśli para uprawiałaby seks codziennie owulacja jest krótką serią raz w miesiącu i nie jest wywoływana przez podniecenie seksualne, więc jest bardzo mało prawdopodobne aby zdarzyła się dokładnie podczas stosunku. Ze względu na małą prędkość komórki jajowej i nasienia oraz krótkie okno czasu w którym komórka jajowa może zostać zapłodniona. Do zapłodnienia komórki jajowej dochodzi zwykle nasieniem ze stosunku płciowego który miał miejsce kilka dni przed owulacją. Sposób w jaki Mahomet mówi o tym procesie po prostu nie zgadza się z rzeczywistością medyczną.

Podsumowując jakkolwiek by na to spojrzeć wszystkie stwierdzenie Mahometa są naukowymi błędami które On przypisał Gabrielowi, co z kolei oznacza że Allah jest źródłem wielkiej naukowej pomyłki Mahometa i błędnego pojmowania genetyki.

Zasadniczo otrzymujemy tutaj następujące opcje. Albo ibn Salam był nieuczciwy ponieważ znał logiczny błąd w swoich twierdzeniach i dlatego był świadomy że to co przedstawił nie było prawdziwym sprawdzianem proroka. Stąd cały incydent był dla niego tylko pretekstem do zmiany stron.

Albo ibn Salam uważał, że to prawdziwy i ważny test. Jeśli tak to powyższe obserwacje dyskwalifikują go od dokonywania takiego osądu ponieważ tylko prorok może znać odpowiedzi. A ponieważ ibn Salam nie był prorokiem nie był w stanie określić czy Mahomet miał rację czy nie.

Jednak odpowiedzi Mahometa pokazały że oblał ten test na dwa sposoby. Najpierw udzielił błędnej naukowej odpowiedzi. Po drugie jako prawdziwy prorok powinien był ujawnić fatalny błąd w teście czyli: Jeśli nikt nie zna odpowiedzi na te trzy pytania poza prawdziwym prorokiem to z kąd ibn Salam ma wiedzieć że odpowiedzi jakie podaje Mahomet są prawdziwe! Udzielając takiej odpowiedzi mógł naprawdę zaimponować ibn Salmowi.

Ale jest jeszcze gorzej! Według tych raportów Mahomet otrzymał tę rażąco błędną „informację naukową” w taki sam sposób w jaki otrzymał części Koranu – od Gabriela! Jednakże ponieważ ta informacja jest ewidentnie błędna oznacza to że ani Allah ani Gabriel nie wiedzą nic o genetyce albo Mahomet po prostu kłamał ponieważ nie otrzymywał żadnych informacji od Gabriela. To dodatkowo niszczy wszelkie zaufanie do innych „objawień”, które Mahomet jak twierdzi otrzymał z tego samego źródła.

Wszystko to sugeruje że albo ibn Salam po prostu oszukał Mahometa by uwierzył w jego kłamstwa na które ten ostatni dał się nabrać jak na haczyk, linkę i ciężarek! To z kolei dowodzi że Mahomet był fałszywym prorokiem i że prawdziwy Gabriel nigdy z nim nie rozmawiał.

Albo faktycznie pokazuje że Mahomet po prostu papugował błędne naukowe zrozumienie i folklor tamtych czasów. Mahomet po prostu promował te same ignoranckie i błędne poglądy na temat nauki i innych kwestii w które wierzyli jego współplemieńcy i które starał się przekazać jako objawienia od Boga. W ten sposób Mahomet uczynił Boga autorem tych mitów i naukowych błędów.

Jednakże ponieważ jesteśmy dziś w stanie poznać prawdę na temat genetyki błędna odpowiedzi Mahometa dowodzą ponad wszelką uzasadnioną wątpliwość że był on fałszywym prorokiem.

Oryginalni autorzy artykułu: Sam Shamoun and Jochen Katz

Link https://www.answering-islam.org/authors/shamoun/resemblance_question.html

Tłumaczenie Marek_P Email garazbatmana@gmail.com