ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Zmiana Histori: Kolumb odkrył Amerykę, ponieważ nienawidził muzułmanów, twierdzi LA Times

utworzone przez | paź 12, 2021 | Wiadomości | 0 komentarzy

Krzysztof Kolumb był „protoplastą ludobójstwa na kontynencie”, twierdzi Alan Michaił w Los Angeles Times Monday. Świat oszalał !

Alan Michaił jest w rzeczywistości przewodniczącym Wydziału Historii na Uniwersytecie Yale i jeśli nie jest to dowód na zaawansowany stan zgnilizny dzisiejszej amerykańskiej akademii, nic nie jest. Kolumb, w gorączkowych fantazjach Michaiła, był czymś jeszcze gorszym niż ludobójczy maniak: był „islamofobem”: „Główną siłą stojącą za przeprawą Kolumba przez Atlantyk był strach i nienawiść do islamu”.

Kolumb – a przynajmniej tak dowodził dostojny naukowiec Alan Michaił i „Los Angeles Times” – był zmotywowany do wypłynięcia na błękit oceanu w 1492 r. najgorszym możliwym impulsem, jeśli chodzi o współczesną lewicę: „W głębi duszy Kolumb był krzyżowcem . Przez całe życie, podczas spotkań z muzułmanami, a następnie walk z muzułmanami, głęboko w duszy czuł ciężar świętej wojny”. Ze wstydu, niewierny! Przez te wszystkie lata mieszkałeś w Ameryce, nie zdając sobie sprawy, że jej fundamenty są zbudowane na „islamofobii”.

Nikczemność nie kończy się również na odkryciu nowego kontynentu: „antyislamski światopogląd był formą, która ukształtowała europejskie rozumienie rasy i pochodzenia etnicznego w Amerykach, a także koncepcję działań wojennych na półkuli zachodniej”.

Przedstawiając odkrycie Ameryki jako przykład nieuzasadnionej nienawiści rasowej, Alan Michaił nie zadaje sobie trudu, by wspomnieć, co tak naprawdę doprowadziło Kolumba do jego podróży. Zrobił tak, ponieważ droga lądowa do Azji była zamknięta dla Europejczyków od upadku Konstantynopola w 1453 roku. Upadek miasta był okazją do niezapomnianej demonstracji żądzy krwi dżihadu. Jak pokazuje Historia dżihadu, wojownicy dżihadu wkroczyli do wielkiego miasta 29 maja 1453 r. i sprawili, że ulice spłynęły rzekami krwi. Muzułmanie najeżdżali klasztory i klasztory, opróżniając je z mieszkańców i plądrując prywatne domy.

Michaił nic o tym nie mówi. Nie informuje też swoich nieszczęsnych czytelników Los Angeles Times, że w trakcie tej grabieży i bezmyślnego mordowania dżihadyści weszli do Hagia Sophia, która przez prawie tysiąc lat była najwspanialszym kościołem w chrześcijaństwie. Czcigodny stary budynek był wypełniony prawosławnymi chrześcijanami: wierni zgromadzili się w jego uświęconych murach, aby modlić się podczas ostatniej agonii miasta. Muzułmanie wstrzymali odprawianie Ortros (modlitwa poranna), a kapłani, według legendy, zabrali święte naczynia i zniknęli we wschodniej ścianie katedry, przez którą pewnego dnia powrócą, aby dopełnić nabożeństwa. W samym kościele wojownicy dżihadu zabili wtedy starszych i słabych, a resztę poprowadzili do niewoli.

Przeczytaj resztę tutaj: Źródło LA Times