ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Zamachowiec-samobójca z Liverpoolu był w Wielkiej Brytanii 7 lat po nieudanych wnioskach o azyl, nawrócił się na chrześcijaństwo, aby uzyskać wizę

utworzone przez | lis 18, 2021 | Wiadomości | 0 komentarzy

Gdyby brytyjscy urzędnicy egzekwowali własne prawa, ten człowiek nie byłby w Wielkiej Brytanii, aby się wysadzić w szpitalu. Ale w zrujnowanej i ogłupionej Wielkiej Brytanii, deportacja go byłaby „islamofobiczna”.

„Dlaczego nie został usunięty?”: Wściekłość z powodu „rozbitego systemu azylowego” po tym jak ujawniono, że bombowiec wciąż przebywał w Wielkiej Brytanii po SIEDMIU latach nieudanych wniosków o azyl i „nawrócił się na chrześcijaństwo, aby uzyskać wizę”” autorstwa Martina Robinsona i Harry Howard, MailOnline, 16 listopada 2021 r.:

Brytyjczycy zareagowali dziś z furią, gdy okazało się, że zamachowiec-samobójca z Liverpoolu mógł pozostać w Wielkiej Brytanii przez siedem lat, pomimo wielu nieudanych wniosków o azyl.

Enzo Almeni, lat 32, odwoływał się za każdym razem, gdy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych odrzucało jego wniosek o prawo stałego pobytu, ponieważ władze wierzyły, że kłamie na temat bycia Syryjczykiem i twierdzi, że nawrócił się na chrześcijaństwo z islamu tylko po to, by poprawić swoją sprawę.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych jest teraz pod presją, aby odpowiednio zbadać, czy coraz większa liczba osób ubiegających się o azyl jest chrzczonych i potwierdzonych przez Kościół Anglii, aby pomóc im w staraniu się o pozostanie w Wielkiej Brytanii.

Oszalały na punkcie samochodów terrorysta zmienił nazwisko Emad Jamil Al Swealmeen na Enzo Almeni, w hołdzie dla założyciela Ferrari Enzo Ferrari. Twierdził, że miało to na celu uczynienie go bardziej zachodnim i łatwiejszym do wymówienia, ale pojawiły się podejrzenia, ponieważ jego nazwisko było jordańskie, a nie syryjskie.

Inni twierdzili, że wierzyli, że był zainteresowany przejściem na chrześcijaństwo tylko dlatego, że wierzył, że pomoże to w jego wniosku o azyl, ponieważ złożył nowy wniosek w 2017 roku po tym, jak został ochrzczony i bierzmowany.

Malcolm Hitchcott, który wraz z żoną Elżbietą przyjął go na prawie rok, powiedział: „Osoby azylowe w Wielkiej Brytanii nigdy nie były przekonane, że jest Syryjczykiem i odmówiono mu azylu w 2014 roku. 

Hitchcott, były minister świecki w katedrze w Liverpoolu, wcześniej wyrażał zaniepokojenie, że osoby ubiegające się o azyl udają, że się nawracają, aby wzmocnić swoje wnioski wizowe. Wierzy jednak, że Almeni był szczery i „rozmawiałby bez końca i z pasją o Jezusie”.

W dokumentach dotyczących innej sprawy azylowej powiedział: „Zdaję sobie sprawę, że są osoby ubiegające się o azyl, które chodzą do kościoła wyłącznie w celu załatwienia wniosku o azyl”.

Alp Mehmet, przewodniczący think-tanku Migration Watch, zapytał, dlaczego Alemni nie został usunięty z Wielkiej Brytanii i powiedział, że jego sprawa jest „poważnie niepokojąca”.

Dodał, że wskazuje to na „dysfunkcjonalne głębie”, w których „zatonął” brytyjski „rozbity system azylowy”.

W niedzielę Almeni niósł bombę domowej roboty, używaną przez ekstremistów ISIS do „spowodowania maksymalnej rzezi” w szpitalu położniczym i mógł zostać zmuszony do zemsty po tym, jak jego wnioski o azyl były odrzucane, jak stwierdzono dzisiaj.

Źródło bezpieczeństwa powiedziało The Sun: „Jednym z rozważanych problemów jest to, czy ta nierozwiązana skarga zepchnęła go na skraj przepaści i skłoniła go do przeprowadzenia ataku”.…

JIHADWATCH