ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Wielka Brytania: Trzech dżihadystów, którzy planowali zamach bombowy i ścięcie głów, wyszło na wolność po skierowaniu na zwolnienie warunkowe

utworzone przez | paź 30, 2021 | Wiadomości | 7 Komentarze

Co może pójść nie tak, ty tłusty islamofobie? Ci mężczyźni są całkowicie „deradykalizowani” po odbyciu w więzieniu czasu na studiowanie Koranu i kręcenie się z innymi dżihadystami! Świętuj różnorodność!

Trio uwięzionych islamistycznych terrorystów może wkrótce znowu chodzić po ulicach po skierowaniu do komisji ds. zwolnień warunkowych.

Wszyscy trzej są uczniami kaznodziei nienawiści Anjema Choudary’ego, który przez dwie dekady zainspirował dziesiątki skazanych terrorystów i 15 spisków.

Wśród terrorystów ubiegających się o uwolnienie jest jeden, który planował ściąć głowę brytyjskiemu żołnierzowi, i inny który planował zamachy bombowe w głównych centrach handlowych.

Trzecia osoba która próbowała przedostać się do Syrii, aby dołączyć do Państwa Islamskiego, została aresztowana na Heathrow.

Jednym z trzech mężczyzn których należy wziąć pod uwagę, jest 50-letni Parviz Khan przywódca gangu, który planował porwanie i ścięcie brytyjskiego żołnierza.

Później doniesiono że jego gang był inspirowany przez sieć Choudary’ego al-Muhajiroun. Khanowi z Birmingham powiedziano w 2008 roku że musi odsiedzieć co najmniej 13 lat. Biorąc pod uwagę czas oczekiwania na proces ma stanąć przed komisją ds. zwolnień warunkowych w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Sędzia Henriques opuścił sąd bez wątpienia że Khan jest niebezpieczny.

Powiedział mu w sądzie koronnym w Leicester: „Korona opisała cię jako człowieka, który ma najbardziej brutalne i skrajne poglądy islamistyczne oraz jako fanatyka.

„Po przestudiowaniu przez ostatni miesiąc [ukrytych nagrań] bez wahania akceptuję ten opis ciebie.

„Nie tylko planowałeś zabić żołnierza, ale zamierzałeś sfilmować najbardziej brutalne zabójstwo”.

Sędzia powiedział, że celem Khana było powstrzymanie każdego muzułmanina od wstąpienia do armii brytyjskiej.

„To był nie tylko spisek mający na celu zabicie żołnierza, ale także spisek mający na celu podkopanie morale armii brytyjskiej i zahamowanie rekrutacji” – powiedział.

„To oczywiste że byłeś absolutnie poważny i zdecydowany doprowadzić ten spisek do skutku”.

Kolejnym uczniem Choudary’ego, który planował zbombardowanie brytyjskich centrów handlowych jest również bliskich wolności, 36-letni Jawad Akbar z Crawley w West Sussex.

W 2007 roku został skazany na dożywocie za planowanie zbrodni w centrach handlowych, w tym w Bluewater w hrabstwie Kent, w klubach nocnych i w krajowej sieci gazowej Wielkiej Brytanii.

Policja która odkryła ukryty w magazynie masywny ładunek 600 kg azotanu amonu do użycia w bombach, ujawniła później że Akbar został zradykalizowany przez siatkę terrorystyczną Al-Muhajiroun Choudary’ego.

Sprawa komisji ds. zwolnień warunkowych Akbara prawdopodobnie zostanie wysłuchana przed Bożym Narodzeniem.

Na uwolnienie ma również nadzieję młody muzułmański dżihadysta który został uznany za winnego prób przyłączenia się do Państwa Islamskiego w Syrii, aby spełnić swoje ambicje zostania męczennikiem.

Zakariya Ashiq, lat 26 z Coventry został uznany za winnego dwóch zarzutów przygotowania aktów terroryzmu w 2015 roku.

Jego ekstremistyczne sympatie zostały również ujawnione w wiadomościach WhatsApp. W jednej z nich napisał: „Nie ma życia, nie ma życia bez dżihadu”.

Policjanci opowiedzieli później jak szukał na swoim komputerze zwrotów takich jak „IS ścina głowę dziennikarza” i „44 sposoby wspierania dżihadu” oraz przemówień wygłoszonych przez kaznodzieję Choudary’ego….

Źródło