ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Wielka Brytania: Prezes klubu piłkarskiego ma dochodzenie za powiedzenie, że uchodźcy wędrują po ulicach w poszukiwaniu narkotyków

utworzone przez | paź 1, 2021 | Wiadomości | 0 komentarzy

Ashton nie jest pod ostrzałem i nazywa się go „rasistą” za powiedzenie czegoś fałszywego. Wydaje się że nikt nie kwestionuje jego twierdzeń na podstawie faktycznej. Tylko że migranci są w Wielkiej Brytanii klasą chronioną. Nie można ich krytykować. Każdy kto sugeruje, że jest jakiś problem z sprowadzeniem ich do kraju w dużej liczbie, jest problemem, o czym przekonuje się Ashton.

Prezes klubu piłkarskiego Grantham mówi, że został poparty przez grupę kibiców drużyny. Twierdzi że uchodźcy przebywający w mieście „włóczą się po ulicach” w poszukiwaniu narkotyków.

Spotkanie klubu kibiców Grantham Town w sobotę, 25 września, odbyło się, aby głosować nad oświadczeniem, które poprosiłoby przewodniczącego zespołu, Darrena Ashtona, o przeprosiny za swój komentarz i wycofanie go.

Ale grupa potwierdziła Lincolnshire Live, że oświadczenie nie zostało poparte, ponieważ uważało, że „niewłaściwe” byłoby komentowanie podczas śledztwa FA.

Dochodzenie oznaczało również, że grupa kibiców nie chciała dalej komentować Lincolnshire Live.

Ashton twierdził, że tylko dwie osoby na spotkaniu głosowały za przyjęciem oświadczenia. A grupa kibiców liczy około 300 członków, chociaż nie wie, ilu było obecnych na spotkaniu, ponieważ nie był w stanie w nim uczestniczyć.

Przedstawiciel grupy kibiców powiedział Lincolnshire Live, że liczba członków wynosiła w rzeczywistości 113.

Urban Hotel przy Swingbridge Road w Grantham jest obecnie domem dla uchodźców z Afganistanu. Rząd brytyjski zobowiązał się przyjąć 20 000 uchodźców z kraju śródlądowego w ciągu najbliższych pięciu lat po niedawnym wycofaniu wojsk brytyjskich.

W tweecie opublikowanym na ten temat wieczorem w czwartek, 9 września, pan Ashton powiedział: „Prawdziwa historia, jestem prezesem Grantham Town i jeden z naszych graczy został tam na podstawie długoterminowej umowy.

„W zeszły piątek poinformowali go, że musi wyjść do poniedziałku. Bez względu na 18-letniego chłopaka z dala od rodziny i przyjaciół, którzy próbują zrobić karierę dla siebie”.

Następnie zamieścił kolejny tweet w rozmowie, który brzmiał: „Ci uchodźcy wędrują po ulicach Grantham, próbując zdobyć narkotyki”.

Pan Ashton ponownie napisał na Twitterze w piątek rano, mówiąc: „Wygląda na to, że zeszłej nocy zdenerwowałem kilka osób niektórymi moimi odpowiedziami na tamte wiadomości.

„Chciałbym skorzystać z okazji, aby przeprosić absolutnie NIKOGO. Dobry dzień wam wszystkim.

Przemawiając do Lincolnshire Live po ogłoszeniu wyniku spotkania grupy kibiców, Ashton powiedział: „Zdecydowana większość głosowała na moją korzyść, z czego jestem bardzo zadowolony, ponieważ wiele osób błędnie przedstawiło to, co powiedziałem”.

Ashton mówi, że nie wyróżnił w szczególności uchodźców afgańskich, ponieważ twierdził, że uchodźcy innych narodowości przebywają w hotelu.

Powiedział: „Przez cały czas prosiłem ludzi, aby wskazywali dokładnie na coś, co powiedziałem, co było rasistowskie i nie mogą.

„Powiedziałem już, że sposób, w jaki sformułowałem tweety, był nieco kiepski i przeprosiłem za tę stronę rzeczy, ale jestem chłopakiem z rady, który nie ma dyplomu, jak większość innych ludzi, więc czasami moje sformułowanie jest słaby.

„Ale nie przeproszę za faktyczną treść tego, co powiedziałem, ponieważ nie jestem rasistą i nie jestem prawicowcem, jak mówili niektórzy.

„Nauczyłem się podczas tego procesu, że jeśli nie zgadzasz się z kimś, kto jest po lewej stronie, to jesteś określany jako prawicowiec.”…

Źródło