ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Wielka Brytania: muzułmanin powiązany z „islamistycznymi ekstremistami” dźga posła na śmierć

utworzone przez | paź 16, 2021 | Wiadomości | 9 Komentarze

Dobrze, że rząd brytyjski jest tak czujny, aby utrzymać wrogów z dala od kraju oraz oczerniać i marginalizować tych, którzy tam mieszkają. W przeciwnym razie ten Somalijczyk mógłby zostać utrudniony w jego dżihadzie, a to byłoby „islamofobiczne”.

…Jednak The Independent rozumie, że podejrzany pochodzi z Somalii, a morderstwo jest w tym momencie traktowane jako prawdopodobny islamski atak terrorystyczny….

David Amess dźgający nożem: policja bada związek ekstremizmu ze śmiercią posła Johna Simpsona, Olivera Wrighta, Davida Browna, Fiony Hamilton i Billy’ego Kenbera, The Times, 15 października 2021 r.:

Policja bada możliwe powiązania między islamistycznymi ekstremistami a osobnikiem, który zadźgał na śmierć konserwatywnego posła Sir Davida Amessa.

Uważa się, że podejrzany jest cudzoziemcem, podało źródło. Dodali jednak że „całkowicie możliwe” jest wykluczenie motywu terroryzmu.

Źródło powiedziało że nożownik nie użył wyrażeń często kojarzonych z atakami islamistów, aby wskazać motywację terrorystyczną. Policja zbada jego telefon, aby ustalić czy ma on powiązania z ekstremizmem.

Podejrzany, 25 lat, który podobno jest Somalijczykiem spokojnie czekał na przybycie policji po śmiertelnym ataku. Został aresztowany na miejscu pod zarzutem morderstwa i jest przesłuchiwany przez policję. Śledczy pracują nad ustaleniem motywu…

Źródło