ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

wielka Brytania: Miasto York zainstaluje „mniej inwazyjne” słupki, aby chronić centrum miasta przed atakami dżichadystów

utworzone przez | sty 10, 2022 | Wiadomości | 1 komentarz

Oczywiście nie mówią „dżihad”. Mówienie czegoś takiego jest zabronione w zrujnowanej, oszałamiającej, dhimmi wielkiej Brytanii. Pachołki mają chronić przed nieokreślonym „terroryzmem” — wiesz, wszystkimi prawicowymi ekstremistami, którzy przeprowadzają ataki z użyciem pojazdów. Wszyscy wiedzą, przed czym mają chronić te słupki, ale nikt nie odważy się dokładnie powiedzieć wprost! To nie jest sposób na wygranie wojny.

„«Mniej inwazyjne» nowe pachołki do walki z terroryzmem w Yorku”, Joe Cooper, York Press, 7 stycznia 2022 r.:

Słupki zaprojektowane w celu ochrony centrum Yorku przed atakami terrorystycznymi wyglądają na gotowe do zainstalowania w tym roku.

Eksperci ds. zwalczania terroryzmu stwierdzili, że należy wprowadzić środki, aby powstrzymać „ataki pojazdami jako broni”.

Tymczasowe bariery bezpieczeństwa miasta, które obowiązywały od jarmarku bożonarodzeniowego w 2021 r., spotkały się z krytyką za nieatrakcyjność i przeszkodę. Zostaną one zastąpione mieszanką stałych i przesuwnych pachołków, co umożliwi dostęp do określonych typów pojazdów w określonych godzinach.

Raport dla władz miejskich stwierdza: „Proponuje się, aby wykonawca telewizji przemysłowej i ochrony w radzie został przeszkolony w obsłudze systemu, aby zapewnić utrzymanie legalnego dostępu przy jednoczesnym zapobieganiu, w miarę możliwości, nieautoryzowanemu wjazdowi pojazdów do chronionego obszaru”.

„Ważną częścią tej roli będzie zapewnienie bezzwłocznego dostępu do służb ratunkowych”.

Przewiduje się, że projekt będzie kosztował około 1,8 miliona funtów, z czego 500 000 funtów pochodzi z nieprzydzielonych funduszy na autostrady.

Radni seniorzy zdecydują, czy podpisać plany w najbliższy czwartek.

Słupki przesuwne proponowane są na skrzyżowaniach: Piccadilly, Coppergate i High Ousegate; Nessgate, Wysokie Ousegate i Niskie Ousegate; Ulica Lendala i Muzeów; Blake Street i Duncombe Place; High Petergate i Duncombe Place; Goodramgate i Deangate; Colliergate i St Saviourgate; i jatki i chodniki….

Wiceprzewodniczący Rady i członek wykonawczy ds. transportu, Andy D’Agorne, powiedział: „Zważywszy, że krajowy poziom zagrożenia jest obecnie poważny, naszym obowiązkiem i priorytetem musi być bezpieczeństwo wszystkich w Yorku. Niezbędne jest zatem działanie zgodnie z poradami ekspertów policyjnych i antyterrorystycznych w celu zapewnienia odpowiednich środków w celu ochrony mieszkańców i odwiedzających centrum miasta”.

„Te stałe środki będą znacznie mniej inwazyjne niż środki tymczasowe, z których musieliśmy korzystać w ostatnich latach. Musimy znaleźć właściwą równowagę między zapewnieniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, umożliwieniem dostępu w nagłych wypadkach i ogólnego dostępu poza godzinami pracy, przy jednoczesnym poszanowaniu dziedzictwa Yorku”.

JIHADWATCH