ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Wielka Brytania: Policja zaalarmowana o „podejrzanej działalności” na farmie zwolenników talibów w pobliżu bazy atomowych okrętów podwodnych.

utworzone przez | paź 11, 2021 | Wiadomości | 3 Komentarze

Co może pójść nie tak? To „islamofobiczne” mieć jakiekolwiek podejrzenia co do Waheeda Totakhyla, prawda? „We wrześniu spotkał się z wezwaniami do deportacji afgańskich uchodźców, którzy niedawno przybyli do Glasgow z powodu jego nieustającego wsparcia dla talibów”.

„Szkocja: Policja zaalarmowana o „podejrzanej działalności” na farmie zwolenników talibów w pobliżu bazy okrętów podwodnych marynarki atomowej”, James Matthews, Sky News, 8 października 2021 r. (podziękowania dla Paula):

Mieszkańcy mieszkający w pobliżu atomowej bazy okrętów podwodnych w Szkocji zaalarmowali policję o podejrzanej działalności na ziemi wydzierżawionej przez zwolennika talibów.

Waheed Totakhyl kiedyś publicznie wezwał do śmierci amerykańskich żołnierzy w Afganistanie i ma brata, który obecnie służy jako dowódca wojskowy u talibów w Kabulu.

Dzierżawi farmę Aldonaig, położoną cztery mile od HMNB Clyde. Znana również jako Faslane, baza na Gare Loch w Argyll and Bute jest miejscem, w którym Royal Navy mieści brytyjską flotę atomowych okrętów podwodnych.

Z policją MON skontaktowali się w sierpniu okoliczni mieszkańcy, którzy byli świadkami zachowania na farmie Aldonaig, które uznali za podejrzane.

Poinformowali, że 10 sierpnia ośmiu mężczyzn pojawiło się w dwóch samochodach i wyjechało po około 20 minutach. Obecni mieszkańcy twierdzą, że mężczyźni twierdzili, że są obywatelami Afganistanu, którzy przybyli z Londynu.

Jeden z mieszkańców, który chce pozostać anonimowy, powiedział Sky News: „Oczywiście to może nic nie znaczyć.

„Jednak spójrz na okoliczności i geografię. Farma sąsiaduje z jednym z najbardziej wrażliwych miejsc wojskowych w kraju.

„Otrzymujemy nowe ostrzeżenia o zagrożeniu terrorystycznym, a teraz dowiadujemy się, że najemca Aldonaig wspiera talibów wraz z bratem, który jest dowódcą.

„Myślę, że kiedy dołączasz do kropek, mogliśmy przynajmniej przekazać nasze obawy. Przelotne pojawienie się tych młodych samców, którzy przybyli z Londynu, było bardzo dziwne”.

Farma wychodzi na Gare Loch, odcinek wody używany przez marynarkę podróżującą do i z bazy, a także z widokiem na zakwaterowanie używane przez personel marynarki w wiosce Rhu….

Totakhyl, który jest ostatnio zarejestrowanym przewodniczącym Szkockiego Towarzystwa Afgańskiego, twierdzi, że nie stanowi zagrożenia i mówi, że wynajmuje ziemię, ponieważ „lubi być rolnikiem”.

Kiedy Sky News przedstawił mu obawy mieszkańców, powiedział, że rzeczywiście gościł na farmie Aldonaig obywateli afgańskich z całej Wielkiej Brytanii.

Zakwestionował fakt, że takie wydarzenie miało miejsce 10 sierpnia, ale twierdzi, że 12 czerwca odwiedzili go koledzy z afgańskiej partii Hezb e Islami.

Kieruje nim Gulbuddin Helmatyar, znany afgański watażka nazywany „rzeźnikiem z Kabulu”, który zadeklarował swoje poparcie dla niedawnego przejęcia władzy przez talibów.

Pan Totakhyl powiedział Sky News: „Moi przyjaciele odwiedzają mnie z Birmingham w Londynie. Przyjechali w tym roku tylko po to, żeby mnie odwiedzić i porozmawiać o sytuacji w Afganistanie”.

Zapytany, czy rozumie obawy związane ze spotkaniem odbywającym się tak blisko bazy Faslane, powiedział: „Tak, ale nie mieliśmy spotkania w sprawie Wielkiej Brytanii ani Szkocji.

„Rozmawialiśmy o Afganistanie, co się wydarzy w Afganistanie i jak możemy pomóc mieszkańcom Afganistanu z Wielkiej Brytanii”.

Dodał: „Wynajmuję [farmę], ponieważ lubię być rolnikiem i cieszyć się pogodą… Szkocji. Nigdy nie zrobiłem źle w Wielkiej Brytanii. Cokolwiek zrobiłem, to dla moich ludzi, dla mojego kraju.”…

Pan Totakhyl przyjechał do Wielkiej Brytanii z Afganistanu w 2001 roku i osiadł na zachodzie Szkocji.

Jest właścicielem sklepu z jedzeniem na wynos, w którym kiedyś sprzedawano pizze Osamy Bin Ladena.

Zdjęcie na jego Facebooku, zrobione w Afganistanie, pokazuje, jak trzyma karabin w towarzystwie uzbrojonych mężczyzn.

Powiedział Sky News, że podczas wizyty w więzieniu Bagram odwiedził jego brata, zanim został zwolniony, aby objąć obecne stanowisko dowódcy talibów, a towarzyszący mu uzbrojeni mężczyźni byli ochroniarzami z partii Hezb e Islami.

W 2018 r. Totakhyl został aresztowany za udział w proteście w budynku Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Glasgow na rzecz dwóch osób ubiegających się o azyl, które prowadzą strajk głodowy.

A we wrześniu spotkał się z wezwaniami do deportacji afgańskich uchodźców, którzy niedawno przybyli do Glasgow z powodu jego nieustającego wsparcia dla talibów….

Źródło