ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

USA: Ilhan Omar chce, by Departament Stanu walczył z „islamofobią”

utworzone przez | paź 25, 2021 | Wiadomości | 4 Komentarze

Tuż po tym jak islamski dżihadysta zamordował brytyjskiego posła, a inny zamordował pięć przypadkowych osób w Norwegii. Dwóch wiernych strażników rozpieszczonej klasy rządzącej naszej świętej demokracji, reprezentanci Ilhan Omar i Jan Schakowsky zdecydowali się wkroczyć do akcji.

W czwartek wprowadzili ustawę o zwalczaniu międzynarodowej islamofobii która zgodnie z komunikatem prasowym zamieszczonym na stronie internetowej Omara „wymagała od Departamentu Stanu utworzenia specjalnego wysłannika do monitorowania i zwalczania islamofobii oraz obejmowała sponsorowaną przez państwo przemoc islamofobiczną. To rzekomo „pomoże decydentom lepiej zrozumieć powiązany, globalny problem antymuzułmańskiej bigoterii. Ustanowi również kompleksową strategię ustanowienia przywództwa USA w zwalczaniu islamofobii na całym świecie”.

Komunikat prasowy nie mówi nic o zwalczaniu terroru dżihadu ani o tym, jak podejrzenia wobec islamu mogą być wzbudzane przez zbyt powszechny widok muzułmanów popełniających akty przemocy, krzyczących „Allahu akbar” i usprawiedliwiających swoje działania odniesieniem do tekstów islamskich.

Omar i Schakowsky twierdzą że „w tym roku Stany Zjednoczone widziały ponad 500 udokumentowanych skarg dotyczących nienawiści i uprzedzeń wobec muzułmanów”. Ich link prowadzi do innego komunikatu prasowego, tym razem z powiązanej z Hamasem Rady Stosunków Amerykańsko-Islamskich (CAIR), twierdząc, że te udokumentowane skargi obejmują „przestępstwa z nienawiści, nękanie, zastraszanie w szkole, dyskryminację, mowę nienawiści i incydenty przeciwko meczetom ”.

Omar twierdził że „obserwujemy wzrost islamofobii w prawie każdym zakątku globu. W moim rodzinnym stanie Minnesota wandale malowali sprayem wiadomości nienawiści i nazistowską swastykę na i w pobliżu Centrum Islamskiego Moorhead Fargo. Tego typu incydenty są zbyt częste wśród muzułmanów w Stanach Zjednoczonych i poza nimi. W ramach naszego zaangażowania na rzecz międzynarodowej wolności religijnej i praw człowieka musimy uznać islamofobię i zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby ją wyeliminować. Dlatego jestem dumny, że mogę współpracować z reprezentantem Jana Schakowsky’ego, aby stworzyć specjalnego wysłannika, który położy kres tej bigoterii.

Naprawdę, ten nazistowski biznes ze swastyką jest okropny. Ale spróbujmy zachować pewną perspektywę, dobrze? Muzułmanie w Nigerii niemal codziennie poddają chrześcijan morderczym atakom dżihadu. Muzułmanie w Pakistanie prześladują chrześcijan i inne mniejszości religijne za pomocą drakońskich przepisów dotyczących bluźnierstwa, w których życie zostało zniszczone na podstawie plotek i fałszywych zarzutów. W porównaniu z tym, niektóre malowane w sprayu graffiti nie są aż tak wielkim problemem, chociaż z pewnością ci, którzy to zrobili, powinni zostać złapani i oskarżeni.

Źródło JIHADWATCH