ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Turecki sędzia: „Kobiety nie powinny demonstrować przeciwko zabijaniu kobiet”

utworzone przez | sty 5, 2022 | Wiadomości | 5 Komentarze

Chociaż tureccy obrońcy praw człowieka protestowali przeciwko morderstwom i wykorzystywaniu kobiet przez mężczyzn, sędzia stwierdził, że „Liczba zabitych mężczyzn jest dwukrotnie większa niż liczba kobiet. Więc co? Czy my też powinniśmy demonstrować?

Zabójstwa kobiet i przemoc wobec kobiet to poważny problem w Turcji, gdzie kobiety są codziennie zabijane, gwałcone lub bite”. Ale to nie ma znaczenia dla sędziego, który podąża za własnym rządem. I ani słowa zachodnich feministek na ten temat.

Erdogan jasno określił poglądy swojego kraju na temat kobiet w islamie w lipcu, kiedy oświadczył w odniesieniu do talibów: „Turcja nie ma nic, co byłoby sprzeczne z ich przekonaniami”.

„Turecki sędzia krytykuje za stwierdzenie, że kobiety nie powinny demonstrować przeciwko kobietobójstwu”, Sztokholmskie Centrum Wolności, 31 grudnia 2021 r.:

Sędzia 58. Sądu Karnego Pierwszej Instancji w Stambule wywołał krytykę obrońców praw kobiet po tym, jak podczas przesłuchania powiedział, że kobiety nie powinny demonstrować przeciwko kobietobójstwu.

Według serwisu informacyjnego Duvar, sędzia powiedział, że mężczyźni również byli mordowani każdego dnia, ale nie mobilizowali się i nie demonstrowali. „Liczba zabitych mężczyzn jest dwukrotnie większa niż liczba kobiet. Więc co? Czy my też powinniśmy demonstrować?” on zapytał.

Kontrowersyjna uwaga padła podczas przesłuchania 35 kobiet, które stanęły przed sądem za demonstrację przeciwko kobietobójstwu w dniu 8 marca 2020 r. podczas „Marszu nocy kobietobójstwa” w dzielnicy Beyoğlu w Stambule. Kobiety zostały oskarżone o łamanie prawa o demonstracjach, uniemożliwianie policji wykonywania jej obowiązków oraz niszczenie mienia publicznego.

Podczas przesłuchania pozwana Zeynep Büşra Islak powiedziała, że ​​korzysta ze swojego konstytucyjnego prawa do pokojowych demonstracji. „Policja zatrzymała nas siłą, gdy pokojowo demonstrowaliśmy” – powiedziała. „Nie przyjmuję żadnych oskarżeń”.

Emel Karadeniz, inny oskarżony, powiedział, że kobiety są codziennie zabijane, gwałcone i arbitralnie zwalniane z pracy. „Chciałabym, abyśmy mogli demonstrować z większą liczbą kobiet” – powiedziała. „Ty [sędzia] możesz również zademonstrować, czy uważasz, że władze powinny zrobić więcej, aby zapobiec zabijaniu mężczyzn”.

Oskarżone powiedziały, że protestują również przeciwko wycofaniu się Turcji z Konwencji Stambulskiej, wiążącego traktatu Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet.

Wskazały, że państwo nie chroniło kobiet, wycofując się z konwencji, międzynarodowego porozumienia mającego na celu ochronę praw kobiet i zapobieganie przemocy domowej w społeczeństwach.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan wycofał Turcję z konwencji 20 marca, pomimo wysokich statystyk dotyczących przemocy wymierzonej w kobiety w tym kraju i potępienia Turków i społeczności międzynarodowej….

JIHADWATCH