ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Trzy wersety Koranu, które każda kobieta powinna znać

utworzone przez | cze 28, 2021 | Artykuły, Koran, Uncategorized | 5 Komentarze


David Wood

Badania wykonane 2009 roku przez Organizacje dla Ekonomicznego Rozwoju ujawniły że 11 z 12 państw w których jest największa dyskryminacja kobiet to kraje islamskie. Dlatego może się to wydać nieprawdopodobne ale islamscy klerycy na Zachodzie wmawiają nam że islam promuje równość i prawa kobiet. Niektórzy nawet posuwają się do stwierdzeń że prorok islamu był prorokiem-feministą największym feministą jaki żył.

Dlaczego ci klerycy islamscy opowiadają takie głupoty ?

Nauczają tego gdyż wiedzą że są w atmosferze ignorancji na temat islamu, i że mogą powiedzieć co chcą ponieważ nie ma nikogo kto by ich skorygował.

Ośmielę się zasugerować że pierwszym krokiem w celu zredukowania różnic pomiędzy płciami w krajach islamskich jest dobrze poinformowana populacja wolnych ludzi którzy nie dadzą się nabrać na puste frazesy islamskich kleryków. Ludzie ci będą w stanie wtedy skierować uwagę na prawdziwe źródło problemu.

Mając to wszystko na uwadze zaprezentuje teraz:

Trzy wersety Koranu, które każda kobieta powinna znać

Zanim wszyscy zaczną komentować dlaczego nie przytoczyłem Sury 4:3 albo 65:4 lub 4:24 albo na przykład całej Sury 33 pozwólcie że wiem iż istnieje wiele ważnych wersów w Koranie. Ale jest to po prostu zbyt dużo materiału dlatego z tego wszystkiego wybrałem tylko 3 które są wyjątkowo powiązane z dyskryminacją kobiet w islamskich krajach.

Na pierwszy ogień idzie Sura 2 werset 282 czyli bardzo długi werset w którym Allah mówi nam o kontraktach handlowych, jest tam jednak interesujący nas bardzo wątek. Nie przytoczę całego wersetu jeśli chcesz go sobie cały  przeczytać kliknij odnośnik:


 …Żądajcie świadectwa dwóch świadków spośród waszych mężczyzn! A jeśli nie będzie dwóch mężczyzn, to jeden mężczyzna i dwie kobiety mogą być świadkami, na których się zgodzicie; jeśli jedna z nich zbłądzi, to druga będzie mogła ją napomnieć…. 2:282 Józef Bielawski


Jeśli nie można zgromadzić 2 mężczyzn jako świadków, wtedy 1 mężczyzna i 2 kobiety się nadadzą. Tutaj znajdujemy islamską pryncypalną zasadę że zeznanie kobiety jest warte połowę z tego od mężczyzny.

Dlaczego tak się dzieje zapytacie ? Mahomet już spieszy żeby na to wyjaśnić:

Rozdział: Świadectwo kobiet  بَابُ شَهَادَةِ النِّسَاءِ Opowiada Abu Sa`id Al-Khudri: Prorok (ﷺ) powiedział: „Czy świadectwo kobiety nie jest równe połowie świadectwa mężczyzny?” Kobiety powiedziały: „Tak”Powiedział:„Dzieje się tak z powodu niedostatku kobiecego umysłu”. Sahih al-Bukhari 2658

Zeznanie kobiet jest niepewne i nie można na nim polegać gdyż z natury kobiety są głupie.

Kombinacja głupich nauk Allaha i Mahometa wraz z innymi bzdurami takimi jak potrzeba posiadania czterech męskich świadków jeśli chce się udowodnić cudzołóstwo, sprawiły że kobietom bardzo trudno było cokolwiek udowodnić w islamskich sądach.

Zgodnie z danymi przedstawionymi przez New York Times badacze praw człowieka odkryli że połowa kobiet w Pakistanie która zgłosiła gwałt została oskarżona o cudzołóstwo i skazana na więzienie, te skazane kobiety stanowią aż 80% wszystkich kobiet w Pakistańskich więzieniach. Źródło:

Po drugie Allah mówi s Surze 2 wersecie 223:


Wasze kobiety są dla was polem uprawnymPrzychodźcie więc na wasze pole, jak chcecie, i czyńcie pierwej coś dobrego dla samych siebie. Bójcie się Boga i wiedzcie, że się spotkacie z Nim! A ty głoś radosną wieść dla wierzących! 2:223 Józef Bielawski


Allah daje nam jasno do zrozumienia kim dla mężczyzn są kobiety oraz daje nam do zrozumienia jak mężczyźni mają je traktować. Historyczne tło tego wersu znajdziemy w hadisach.

Krótka wersja tej historii brzmi że kiedy islamiści przenieśli się do Medyny, zaczęli żenić się z kobietami z Medyny a One nie chciały uprawiać seksu w pewnych pozycjach. Jedna z kobiet powiedziała swojemu mężowi że ma się do niej nie zbliżać jeśli chce seksu w tych pozycjach:

Rozdział: Dotyczące współżycia  باب فِي جَامِعِ النِّكَاحِ Opowiada Abdullah Ibn Abbas: … Ale to plemię Kurajszów zwykło całkowicie odsłaniać swoje kobiety i szukać z nimi przyjemności z przodu iz tyłu, kładąc je na plecach. Kiedy muhajirun (imigranci) przybyli do Medyny, pewien mężczyzna poślubił kobietę z Ansarów. Zaczął robić z nią tę samą czynność, ale jej się to nie podobało i powiedziała do niego: Podchodzono do nas z jednej strony (tj. Leżąc na plecach); zrób to tak, inaczej trzymaj się z daleka ode mnie. Ta ich sprawa rozprzestrzeniła się szeroko i dotarła do Wysłannika Allaha (ﷺ). Tak więc Allah, Wywyższony, zesłał werset z Koranu:„Twoje żony są dla ciebie polem uprawnym, więc zbliżaj się do swojego pola, jak chcesz”tj. Z przodu, z tyłu lub z tyłu. Ale ten werset oznaczał miejsce urodzenia dziecka, czyli pochwę. Sunan Abi Dawud 2164

Czyli kobieta odmówiła współżycia w tych pozycjach i odpowiedzią Allaha jest: Rób z nią co chcesz !

Mahomet oczywiście też wziął ten wers bardzo dosłownie, kiedy stwierdził wyraźnie że kiedy mężczyzna chce seksu kobieta musi wszystko rzucić i zaspokoić Go.

Żadna kobieta nie może wypełnić swojego obowiązku wobec Allahadopóki nie wypełni obowiązku wobec swojego męża. Jeśli poprosi ją (o intymność), nawet jeśli siedzi na swoim wielbłądzim siodle, nie powinna odmawiać.  Sunan Ibn Majah, Vol. 3, Book of Marriage, Hadith 1853

Talq bin Ali przekazał, że Wysłannik Allaha powiedział: „Kiedy mężczyzna wzywa do żony, aby zaspokoić jego potrzebę,niech przyjdzie, nawet jeśli jest przy piekarniku”. Jami` at-Tirmidhi, Vol. 2, Book of Suckling, Hadith 1160

Nawiasem mówiąc ciekawe ile kobiet zostawiło ten piekarnik po to żeby zaspokoić swojego męża a potem zostało dotkliwie pobite z powodu zimnego posiłku. 😅

Po trzecie niektóre kobiety nie są tak posłuszne żeby służyć tak swoim mężom jak by tego chciał Mahomet i jego Allah, więc co mają wtedy począć dżihadyści ze swoimi nieposłusznymi żonami ? Allah mówi nam wyraźnie:


Mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego majątku. Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu. Zaprawdę, Bóg jest wzniosły, wielki! 4:34 Józef Bielawski


Czyli jeśli twoja żona cię nie słucha masz ją ostrzec, potem wygonić ją do osobnego loża i na końcu jeśli to wszystko nie pomaga, biczować ją aż zrobi co jej każesz.

Czy jesteście zdziwienie kiedy słyszycie że według organizacji Human Rights Watch ponad 85% Afgańskich kobiet jest ofiarami przemocy, molestacji seksualnych albo zmuszona do małżeństwa i że aż 60% kobiet doświadcza kombinacji tych represji.

Zgodnie z Allahem i Mahometem kobiety są głupie, są własnością mężczyzn i muszą podporządkować się swoim mężom, te którym się to nie podoba mają być bite do posłuszeństwa.

Wiele różnych badań pokazuje jaki realny impakt mają te nauki. A tymczasem nasi politycy, tak zwani dziennikarze i islamskie stowarzyszenia wmawiają nam że dyskryminacja kobiet w krajach islamskich nie ma nic wspólnego z Islamem !

Niestety dla obrońców islamistów ta dyskryminacja kobiet jest wyraźnie widoczna w czasach w których rzekomo żył Mahomet, oto dowody:

Rozdział: Zielone ubrania  باب ثِيَابِ الْخُضْرِ Opowiadane `Ikrima: Rifa rozwiódł się z żoną, po czym poślubił ją AbdurRahman bin Az-Zubair Al-Qurazi. Aisha powiedziała, że ​​pani (przyszła), ubrana w zielony welon (i poskarżyła się jej (Aishay) na męża i pokazała jej zieloną plamę na skórze spowodowaną pobiciem). Kobiety miały w zwyczaju wspierać się nawzajem, więc kiedy przyszedł Wysłannik Allaha (ﷺ), Aisha powiedziała:„Nie widziałem żadnej kobiety cierpiącej tak bardzo jak kobiety wierzące. Spójrz! Jej skóra jest bardziej zielona niż jej ubranie!”. Kiedy AbdurRahman usłyszał, że jego żona poszła do Proroka, przyszedł ze swoimi dwoma synami z innej żony. Powiedziała: „Na Allaha! Nic Mu nie zrobiłam, ale jest On bezsilny i jest dla mnie równie bezużyteczny”, trzymając i pokazując frędzel jej szaty – powiedział Abdur-Rahman: „Na Allaha, Wysłannika Allaha (ﷺ)! Skłamała! Jestem bardzo silny i mogę ją zadowolić, ale ona jest nieposłuszna i chce wrócić do Rify. “ Wysłannik Allaha (ﷺ) powiedział do niej:„Jeśli taki jest twój zamiar, wiedz, że ponowne poślubienie Rify jest dla ciebie niezgodne z prawem, chyba że„ Abdur-Rahman odbył z tobą stosunek seksualny ”. Wtedy Prorok (ﷺ) zobaczył dwóch chłopców z Abdur-Rahmanem i zapytał (go): “Czy to są twoi synowie?” Na to „AbdurRahman powiedział:„ Tak ”. Prorok (ﷺ) powiedział: „Twierdzisz, co twierdzisz (tj. Że jest impotentem)? Ale na Allaha, ci chłopcy przypominają go jak kruk podobny do wrony”. Sahih al-Bukhari 5825

Należy zwrócić również uwagę że Mahomet strofuje kobietę za to że jest złą żoną. Tak więc islamskie kobiety były okropnie traktowane w społeczności od samego początku islamu i oto jesteśmy 14 stuleci później i sytuacja w islamskich krajach się nie zmieniła.

Dlaczego nie ma żadnych zmian ?

Gdyż wiele islamskich społeczności bierze tych pierwszych islamistów jako własny model do naśladowania, biorą nauki Mahometa i Allaha autorytatywnie. Jeśli chcemy zobaczyć zmianę za naszego życia, musimy zrobić przeszkodę na tej udeptanej drodze przez Mahometa i Allaha.

Więc zapamiętajcie te trzy wersety, podzielcie się z nimi z waszymi przyjaciółmi, podzielcie się tym artykułem.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=1XUVRmqwf8U&list=PLuXxHEHGRVu9ZW0w_BhElQYKyI7QMJeMU&index=2

Tłumaczenie Marek_P