ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

To nie żart: Talibowie proszą o międzynarodową pomoc w walce… ze zmianami klimatycznymi

utworzone przez | lis 4, 2021 | Wiadomości | 0 komentarzy

Kyle Shideler dyrektor/starszy analityk ds. bezpieczeństwa wewnętrznego i zwalczania terroryzmu w Centrum Polityki Bezpieczeństwa, tak to skomentował:

„Może mają kodeks prawny z VII wieku, ale pomysły z XXI wieku”.

Wydaje się że talibowie rzeczywiście złapali jeden z najbardziej lukratywnych sposobów do zdobycia łatwej kasy; grupa terrorystyczna wystosowała apel o pomoc od organizacji międzynarodowych, aby pomóc jej w walce z plagą zmian klimatycznych.

Najwyraźniej talibowie chcieliby abyśmy uwierzyli, że pomiędzy egzekucjami sojuszników Stanów Zjednoczonych, konfiskatą broni. Zniewoleniem kobiet i upewnianiem się, że nie pracują lub nie chodzą do szkoły. Mamy uwierzyć że dżihadyści naprawdę chcą poświęcić trochę czasu na pracę nad programami czystej energii i uczynienie Afganistanu zielonym. 

Pokazując dobre zrozumienie tego, jak gra się w tę grę, rzecznik talibów Suhail Shaheen wyjaśnił:

„Afganistan ma delikatny klimat. Potrzeba ogromnej pracy”.

W związku z tym „niektóre projekty dotyczące zmian klimatu, które zostały już zatwierdzone i sfinansowane przez Zielony Fundusz Klimatyczny, UNDP, Afghan Aid, powinny w pełni wznowić pracę”.

Czy ekolodzy byliby bezpieczni pracując w Afganistanie? Dlaczego, jasne! Talibowie, powiedział Shaheen, zadbają o to: „Islamski Emirat Afganistanu jest zaangażowany w zapewnianie bezpieczeństwa i bezpiecznego środowiska dla pracy organizacji pozarządowych i charytatywnych”.

Mamy oczywiście zapomnieć o tym że Talibowie uprowadzili i zamordowali pięciu pracowników organizacji pomocowych z Save the Children w kwietniu 2015 r. W maju 2019 r. dżihadyści zamordowali pięciu pracowników organizacji humanitarnych z amerykańskiej organizacji Counterpart International, ponieważ promowali przebywanie kobiet w bliskość mężczyzn w miejscach publicznych. Następnie w czerwcu 2020 r. ONZ oskarżyła talibów o „celowe ataki” na pracowników służby zdrowia.

Ale teraz oczywiście mamy łagodniejszych talibów, takich którzy nas zapewniają, że będzie bardziej umiarkowany terror niż wcześniej. W końcu zmiana klimatu to kryzys egzystencjalny, prawda? Ktoś mówił to Joe Bidenowi w poniedziałek, kiedy zasnął. Brytyjski Daily Mail poinformował w niedzielę, że „agencje pomocowe ostrzegły, że susza w Afganistanie, która według naukowców ONZ została pogorszona przez zmiany klimatyczne, może zmusić 22 miliony do „ostrego kryzysu żywnościowego ”.

Zachodnie grupy pomocy humanitarnej, zawsze tak bardzo chętne do tego, by dać się oszukać, prawdopodobnie nabiorą się na ten niedorzeczny haczyk, linkę i ciężarek. Pieniądze popłyną do talibów w jeszcze większych ilościach niż dotychczas. Głos Ameryki poinformował w czwartek, że amerykańscy podatnicy będą teraz „dostarczać prawie 144 miliony dolarów nowej pomocy humanitarnej dla Afganistanu, gdzie miliony ludzi mogą stawić czoła ostremu głodowi tej zimy, jeśli pomoc nie nadejdzie wkrótce”.

Jest więcej. Przeczytaj resztę tutaj.

JIHADWATCH