ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Szwecja: Profesorowi grozi oskarżenie za artykuł badawczy, z którego wynika, że większość gwałtów została popełniona przez migrantów

utworzone przez | gru 6, 2021 | Wiadomości | 5 Komentarze

Prawda nie jest ważna. Polityka tożsamości i masowe migracje są najważniejsze. Kristina Sundquist popełniła błąd, grając według starych, przestarzałych zasad, kiedy prawdę ceniono.

„Badacz szwedzkiego Uniwersytetu Lund stoi w obliczu oskarżenia o badania, które wykazały, że większość gwałtów popełniają imigranci”, OpIndia, 29 listopada 2021 r.

Profesor Kristina Sundquist z Uniwersytetu w Lund w Szwecji i dwoje jej kolegów stoi przed sądem Komisji Odwoławczej w sprawie oceny etycznej, która podlega szwedzkiemu Ministerstwu Edukacji. Powodem śledztwa wszczętego przez organ jest dokument badawczy przedstawiony przez Sundquist, który pokazuje, że większość gwałtów, które miały miejsce w Szwecji, zostały popełnione przez imigrantów.

Organ zbada, czy Sundquist i współautor artykułu, profesor Ardavan Khoshnood, otrzymali „licencję etyczną” na przetwarzanie „wrażliwych danych” na temat pochodzenia etnicznego przestępców oskarżonych o gwałt w kraju. Co ciekawe, celem badania nie było dotarcie do żadnej grupy lub społeczności, ale znalezienie wspólnych mianowników, takich jak kwestie zdrowotne, status społeczny i status zatrudnienia wśród sprawców. Wyniki były, zdaniem Khoshnooda, również zaskakujące dla zespołu.

Raporty sugerują, że komisja zamierza nałożyć jakąś karę na autorów artykułu. W oświadczeniu organ powiedział: „Nie widzę nigdzie, że etyczne pozwolenie jest poszukiwane w celu przetestowania hipotezy, jeśli imigranci są nadreprezentowani w statystykach dotyczących skazanych gwałcicieli. Naukowcy byli również krytykowani za niewystarczającą ocenę, ponieważ nie wskazali, w jaki sposób ich badania powinny „zmniejszyć wykluczenie i poprawić integrację”.

Warto zauważyć, że Sundquist jest najczęściej cytowanym profesorem na uniwersytecie w zakresie badań społecznych. Niestety, czekałoby ją śledztwo za opublikowanie rzekomo „nieautoryzowanego raportu badawczego”. Może stanąć przed sądem zanim dokończy badania, które pokazuje, że większość gwałtów została popełniona przez imigrantów.

Szczegóły badania przeprowadzonego przez prof Sundquist
Artykuł zatytułowany „Szwedzcy sprawcy gwałtu – analiza klas” [PDF] został opublikowany w lutym 2021 roku. Wnioskiem z badania było 3039 skazanych za gwałt w latach 2000-2015. Warto zauważyć, że dane nie obejmują napływ migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki od 2015 do daty, który wzrósł wykładniczo z powodu niepokojów w tych regionach.

Badanie zostało przeprowadzone, ponieważ zgodnie ze wstępem do gazety, nastąpił wzrost wskaźników przestępstw seksualnych, w tym gwałtów w kraju. „Wiedza o tym, kim są sprawcy tych przestępstw, ma zatem znaczenie dla zapobiegania” – dodał….

JIHADWATCH