ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Syria: 5-letnia dziewczynka porwana i zgwałcona, a następnie zamordowana i wyrzucona do śmietnika przez rodziców w ramach honorowego zabójstwa

utworzone przez | lut 3, 2022 | Wiadomości | 98 Komentarze

Wielu islamskich zwolenników supremacji twierdzi, że morderstwa i nadużycia zdarzają się w każdej kulturze i kraju oraz że nie ma nic „honorowego” w przemocy i zabijaniu ludzi. Tak w obu punktach. Ale nie mówią ci, że morderstwa honorowe i przemoc są powszechne głównie w krajach islamskich i Indiach. W tym ostatnim nie jest inspirowany religijnie.

W sunnickim podręczniku szariatu Reliance of the Traveller podrozdział 1.2 wymienia uzasadnione przypadki zabójstwa za które morderca nie podlega karze. #4 określa, że ​​rodzic może zabić swoje dziecko bez ponoszenia jakiejkolwiek kary:

• Dziecko lub osoba niepoczytalna, w każdych okolicznościach
• Muzułmanin za zabicie nie-muzułmanina
• Żydowski lub chrześcijański poddany państwa islamskiego za zabicie odstępcy od islamu
• ojciec lub matka (lub ich ojcowie lub matki) za zabicie ich potomstwa lub potomstwa potomstwa

W podobny sposób w szyickim islamie wielki ajatollah Chomeini, najwyższy szyicki autorytet religijny, stwierdził w swojej książce A Clarification of Questions (Westview Press, Boulder, Colorado, 1984, s. 429), że aby zostać ukarany, morderca musi nie być ojcem ani dziadkiem ofiary. Nawiasem mówiąc, ajatollah Chomeini stwierdził w Tahrirolvasyleh (wydanie czwarte, Darol Elm, Qom, 1990) w swoim przewodniku dla muzułmanów dotyczącym gwałcenia dzieci:

Mężczyzna może czerpać przyjemność seksualną od dziecka tak małego jak niemowlę. Nie powinien jednak penetrować. Jeśli penetruje i dziecko jest krzywdzone, to przez całe życie powinien być odpowiedzialny za jej utrzymanie. Ta dziewczyna jednak nie byłaby zaliczana do jego czterech stałych żon. Mężczyzna nie będzie mógł poślubić siostry dziewczyny.

Nawet Amnesty International dostrzega szerzący się problem „zabójstwa honorowego”/przemocy „honorowej” i opisuje to w następujący sposób.

Morderstwa honorowe opierają się na głęboko zakorzenionym przekonaniu, że kobiety są przedmiotami i towarem, a nie istotami ludzkimi, które mają taką samą godność i prawa jak mężczyźni. Kobiety są uważane za własność męskich krewnych i uosabiają honor mężczyzn, do których „należą”. Ciała kobiet uważane są za skarbnicę honoru rodziny.

Pięcioletnia dziewczynka, która została napadnięta w Syrii, a następnie zamordowana przez własnych rodziców, ogromnie cierpiała z powodu napastnika, a jej rodzice, którym ufała, że ​​są jej obrońcami, okazali się nie mniej dzicy niż jej napastnik. Ale Zachód krzyczy „islamofobia”, ignorując najbardziej ohydne brutalności inspirowane tekstami islamskimi wobec niewinnych ludzi. Politycznie poprawni przywódcy i ich zwolennicy nigdy nie zadają pytania: jacy muzułmanie nie przyłączą się do obrońców praw człowieka w otwartym potępieniu nadużyć popełnianych w imię islamu? Odpowiedź jest oczywista i zakorzeniona w przestrzeganiu szariatu.

„Dziewczyna, lat pięciu, zostaje zamordowana przez rodziców, a jej ciało wyrzucone do śmieci w ramach„ zabójstwa honorowego ”w Syrii po tym, jak została porwana i zgwałcona przez nieznajomego”, Bhvishya Patel, MailOnline, 31 stycznia 2022 r.:

Według doniesień pięcioletnia dziewczynka, która została zgwałcona przez nieznajomego, została zamordowana przez swoją rodzinę w tak zwanym „zabójstwie honorowym”.

Rodzice młodej dziewczyny rzekomo zabili córkę z „zimną krwią” po tym, jak została porwana i zgwałcona przez niezidentyfikowanego mężczyznę w rejonie Al-Shahba w Syrii 18 listopada.

Ciało dziecka zostało znalezione w kontenerze na śmieci w Manbij w północnej Syrii 27 stycznia przed przeniesieniem do szpitala Al Furat, który leży we wschodnim Aleppo.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka (SOHR) poinformowało, że siły bezpieczeństwa wewnętrznego aresztowały kilku członków rodziny dziewczynki.

Rodzice dziewczynki zaprzeczyli, że zabili ich córkę, a śledztwo jest w toku, dodał SOHR.

Pięciolatka została porwana przez nieznajomego, który jechał na motocyklu po tym, jak wyszła z domu, by spotkać się z ojcem w okolicznych sadach oliwnych.

Według SOHR po przeszukaniu dziewczyna została znaleziona w pobliżu drogi między wioskami Deir Jamil i Kafr Naha.

Nie potwierdzono jeszcze, kiedy dziewczynka została zabita.

SOHR wezwał teraz władze do zapewnienia, że ​​zabójcy dziecka staną przed sądem pośród fali tak zwanych „zabójstw honorowych” w kraju.

W lipcu ubiegłego roku dziewczyna została zaciągnięta do opuszczonego domu i zastrzelona przez swoje plemię w tak zwanym „zabójstwie honorowym” po tym, jak próbowała uciec ze swoim kochankiem i odmówiła poślubienia swojej kuzynki w Syrii.

Udostępnione w Internecie wideo pokazało młodą kobietę, którą zidentyfikowano jako 18-letnią Eidę Al-Hamoudi Al-Saeedo, zastrzeloną w opustoszałej wiosce na obrzeżach północno-wschodniego syryjskiego miasta Al-Hasakah.

Młoda kobieta próbowała uciec ze swoim kochankiem, ale jej rodzina i plemię podążyli za nią, zanim ją schwytali, donosi Akhbaralaan.net.

Eida, która pochodziła z miasta Al-Hasakah, została zabrana do opuszczonego domu przez swojego ojca i brata, wraz z innymi mężczyznami z plemienia Al-Sharabain, według serwisu informacyjnego Alarabiya.

Była głodzona i bita przez wiele dni, zanim została stracona przez swoją rodzinę, według Centrum Dokumentacji Naruszeń w północnej Syrii, które zidentyfikowało Eidę jako ofiarę ataku……

JIHADWATCH