ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Skazani terroryści, niektórzy powiązani z ISIS i Al-Kaidą, prowadzą nabożeństwa w jednej trzeciej federalnych więzień USA

utworzone przez | lip 13, 2021 | Wiadomości | 5 Komentarze

To szaleństwo, podsycane uporczywą fantazją, że islam jest religią pokoju. Więzienia w USA, podobnie jak więzienia w Wielkiej Brytanii, pozwalają na rekrutację dżihadu, a Amerykanie zapłacą za to cenę.

„Islamscy terroryści prowadzą nabożeństwa religijne w jednej czwartej federalnych więzień: raport generalny inspektora”, Greg Piper, Just the News, 8 lipca 2021 (dzięki The Religion of Peace):

Więźniom skazanym pod zarzutem terroryzmu lub o „znanych powiązaniach z organizacjami terrorystycznymi”, w tym z Państwem Islamskim, Al-Kaidą i al-Shabaab, pozwolono prowadzić nabożeństwa w jednej trzeciej federalnych więzień kontrolowanych przez federalny organ nadzorczy, podnosząc głębokie obawy o bezpieczeństwo.

Niedawny audyt przeprowadzony przez inspektora generalnego Departamentu Sprawiedliwości w Programie Służby Duszpasterstwa w Federalnym Biurze Więziennictwa wykazał, że cztery z 12 obiektów, w których więźniowie terrorystyczni byli uprawnieni do prowadzenia nabożeństw religijnych.

W trzech zakładach więźniowie byli powiązani z islamskimi grupami terrorystycznymi, z co najmniej dwoma wiodącymi służbami „regularnie” lub „często”. Jeden z nich został wybrany do prowadzenia nabożeństw przez współwyznawców współwyznawców „ze względu na jego rozległą wiedzę religijną i biegłość w języku arabskim”.

Raport stwierdza, powołując się na audyt z marca 2020 r., Nie był to pierwszy raz, kiedy GI znalazła więźniów terrorystów kierujących służbami.

W lipcowym raporcie obwiniono brak „w pełni obsadzonego i zróżnicowanego kapelana” za takie uchybienia: 236 kapelanów jest o około 30 procent poniżej celów BOP. To skłoniło wiele instytucji do „zwrócenia się ku alternatywom, takim jak usługi prowadzone przez więźniów i silne poleganie na zakontraktowanych świadczeniodawcach wiary i minimalnie zweryfikowanych świadczeniodawcach wiary wolontariuszy, aby wypełnić luki w personelu kapelanów. Te niedobory kadrowe i alternatywy stanowią ryzyko”.

Zasady BOP nie ograniczają „niektórych więźniów z wiodących służb i wydają się być niespójne pod względem poziomu wymaganego monitorowania”, stwierdza raport. Stwierdzono tylko jednego kapelana, który „podobno podjął działania zapobiegawcze, aby uniemożliwić znanemu terroryście prowadzenie nabożeństw”.

Kapelani powiedzieli pracownikom IG, że pozwalają więźniom wybierać własnych przywódców religijnych „aby uniknąć skarg, procesów sądowych lub odrzucenia przywódców, którzy w przeciwnym razie zostaliby wybrani przez personel BOP”.…

Źródło: https://www.jihadwatch.org/2021/07/convicted-terrorists-some-linked-to-isis-and-al-qaeda-lead-religious-services-at-a-third-of-us-federal-prisons