ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Premier z Pakistanu wzywa „kraje islamskie, aby Zachód zrozumiał prawdziwego ducha islamu”

utworzone przez | gru 20, 2021 | Wiadomości | 8 Komentarze

„Premier wzywa do wspólnej reakcji krajów islamskich w celu przeciwdziałania islamofobii”, Radio Pakistan, 18 grudnia 2021 r

Premier Imran Khan ostrzegł, że jeśli społeczność międzynarodowa nie pomoże w odpowiednim czasie Afganistanowi, nastąpi ogromny kryzys humanitarny, który może ponownie przekształcić kraj w przystań dla międzynarodowych terrorystów.

W wywiadzie dla telewizji Al Jazeera powiedział, że cokolwiek międzynarodowe mocarstwa zrobiły w Afganistanie, było szaleństwem, próbując osiągnąć swoje cele poprzez wojnę.

Powiedział, że sytuacja w Afganistanie jest bardzo trudna dla Pakistanu, ponieważ jeśli Afganistan ponownie pogrąży się w chaosie, to Pakistan będzie najbardziej cierpiał.

Wspomniał, że Pakistan już wiele ucierpiał z powodu dziesięcioleci niestabilności i wojny w Afganistanie.

Na pytanie dotyczące islamofobii zaapelował o wspólną odpowiedź ze strony wszystkich krajów islamskich, aby Zachód zrozumiał prawdziwego ducha islamu.

Powiedział, że terroryzm nie ma związku z islamem ani żadną inną religią, ale niestety z powodu braku intelektualnej odpowiedzi ze strony przywódców muzułmańskich, zjawisko islamofobii zostało rozprzestrzenione….

Nie odniósł się do fragmentów Koranu i Sunny, które wzywają do prowadzenia wojny i ujarzmienia niewierzących, mimo że są to główne powody, dla których ludzie są podejrzliwi wobec islamu.

JIHADWATCH