ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Podczas gdy świat koncentruje się na „islamofobii”, chrześcijanie żyją niepewną egzystencją na ziemiach muzułmańskich

utworzone przez | lis 10, 2021 | Wiadomości | 0 komentarzy

Wszyscy martwią się „islamofobią”: prawdopodobny nowy senator stanu New Jersey właśnie przeprosił za krytykę islamu; Przywódcy muzułmańscy w Kanadzie chcą, aby rząd Ontario był bardziej proaktywny przeciwko „islamofobii”; a przywódca meczetu w Londynie niedawno oskarżył, że muzułmańskie kobiety w Wielkiej Brytanii żyją w strachu przed „rasizmem”.

Tymczasem w Pakistanie kilka dni temu muzułmanie strzelali do chrześcijan, próbując przejąć ich ziemie. W Nigerii muzułmanie porwali ponad stu chrześcijan, a w Egipcie dwóch muzułmańskich braci zamordowało chrześcijańskiego sklepikarza z powodu jego wiary.

Muzułmańskie prześladowania chrześcijan rzadko były tak zajadłe i powszechne, jak obecnie, ale nie poświęca się im zbyt wiele uwagi. Dlatego nowa książka Caseya Chalka „Prześladowani: Prawdziwe historie odważnych chrześcijan żyjących w wierze na ziemiach muzułmańskich” (Sophia Institute Press) jest powiewem świeżego powietrza i pożądaną dawką realizmu w międzynarodowym dyskursie publicznym, coraz bardziej zdominowanym przez slogany i propagande.

Chalk wyjaśnił mi, że ta bardzo potrzebna książka ma swoje korzenie w spotkaniach z pakistańskimi chrześcijanami ubiegającymi się o azyl w Bangkoku, Tajlandii. Dokąd on i jego żona przeprowadzili się w 2014 roku. Wkrótce zaprzyjaźniliśmy się z kilkoma pakistańskimi rodzinami w naszej parafii i zaznajomiliśmy się z ich historiami o prześladowaniach, cierpieniach. Będąc w Tajlandii i po powrocie do Stanów Zjednoczonych w 2017 roku, pisałem artykuły o ich trudnej sytuacji dla wielu chrześcijańskich i konserwatywnych publikacji.

To ważne ponieważ większość Amerykanów jest zupełnie nie zaznajomiona z trudną sytuacją tych chrześcijan. Jednak „chrześcijanie z Pakistanu, których teraz uważam za przyjaciół”, wspomina Chalk, „przeżyli straszną traumę. Niektórzy zostali zastrzeleni, inni podpaleni przez wściekły wojowniczy tłum, a jeszcze inni zostali pobici w ciągu swojego życia. Wiele z nich ma członków rodziny lub przyjaciółki, którzy zostali uprowadzeni przez ekstremistów i przymusowo poślubione muzułmańskim mężczyznom, z czym lokalne władze rzadko robią cokolwiek”.

Lokalne władze rzadko działają, ponieważ najczęściej bardziej sympatyzują z napastnikami niż z ich ofiarami. Ale w medialnej narracji establishmentu chrześcijanie są zawsze białymi ciemiężcami, a muzułmanie zawsze i w każdym przypadku ofiarami. Historie które nie pasują do tego paradygmatu, szybko trafiają do dziury medialnej. Jedną z historii, która przyciągnęła międzynarodową uwagę, była Asia Bibi. Chrześcijanka, która spędziła lata w celi śmierci w Pakistanie za fałszywe oskarżenia o bluźnierstwo, zanim ostatecznie unieważniono jej wyrok skazujący i mogła opuścić kraj. Według Chalka była tylko jedną z wielu. „Szczególnie niepokojące jest podobieństwo tych historii do historii Asi Bibi. Twierdzę, że to podobieństwo pokazuje, że ich doświadczenie nie jest anomalią. Chrześcijanie nie tylko w Pakistanie, ale w całym świecie muzułmańskim, od Afryki Północnej po Indonezję, doświadczają tego samego rodzaju złego traktowania. Z kilkoma wyjątkami, takimi jak Chiny i Korea Północna, prawie wszystkie najgorsze miejsca na świecie dla chrześcijan znajdują się w krajach z większością muzułmańską”.

Jest więcej. Przeczytaj resztę tutaj.

JIHADWATCH