ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Pakistańczyk twierdzi, że kod QR na butelce 7UP nosi imię proroka Mahometa, prosi Pepsi o usunięcie go lub poniesienie strasznych konsekwencji

utworzone przez | sty 4, 2022 | Wiadomości | 1 komentarz

„Pakistańczyk twierdzi, że kod QR na butelce 7UP nosi imię proroka Mahometa, prosi Pepsi o usunięcie go lub poniesienie strasznych konsekwencji”, OpIndia, 1 stycznia 2022 r.:

Użytkownik Twittera @ImranNoshad opublikował 31 grudnia na swoim koncie na Twitterze film o Pakistańczyku grożącym amerykańskiemu gazowanemu behemotowi Pepsi za wydrukowanie kodu QR z imieniem proroka Mahometa na butelkach 7UP.

W 1,17-minutowym filmie słychać mężczyznę, który przedstawia się jako Mulla, grożąc kierowcy ciężarówki firmy Pepsi strasznymi konsekwencjami, jeśli kod QR z butelki 7 UP nie zostanie usunięty przez firmę. Zapytany, Mulla upierał się, że kod QR to tak naprawdę imię proroka Mahometa i jeśli firma nie usunie logo, spali ciężarówkę.

Użytkownik mediów społecznościowych próbował go przekonać, że jest to kod Quick Response (QR code), odczytywalna maszynowo etykieta optyczna, która zawiera informacje o przedmiocie, do którego jest przymocowana, ale mężczyzna wydawał się nie być przekonany. Słyszano, jak mężczyzna mówił: „Yeh 7 UP ke bottle par dekhe…aap sidha kar ke dekhe..is par Muhammad ka Naam hain” (Zobacz butelkę 7UP, trzymaj ją prosto i zobacz… możesz zobaczyć imię proroka Mahometa ).

Użytkownik mediów społecznościowych rejestrujący cały incydent wyjaśnił Mulli, że logo, o którym mówi, to w rzeczywistości kod QR, ale Mulla utrzymywał, że kod QR to imię Proroka.

Następnie powiedział kierowcy ciężarówki, że powinien poprosić władze firmy o usunięcie logo, w przeciwnym razie będą zabiegać o wielką wojnę… będziemy walczyć i spalić pojazd.

Mulla powtórzył, że poprosił go, aby zaapelował do firmy, aby albo usunęła logo, albo była gotowa ponieść konsekwencje. „Do Teen din baad mein truck jala sakta hoon” (mogę spalić ciężarówkę po dwóch do trzech dniach) ostrzegł Mulla, dodając: „Mein Allah ke liye kuch bhi kar sakta hoon, jaan bhi de sakta hoon” (mogę zrobić cokolwiek dla Allaha, oddaj też moje życie).

Dodał w innym tweecie: „Kiedy kierowca ciężarówki wyjechał, powiedziałem, że należę do Jamat-ud-Dawa, a ja też walczyłem w Kaszmirze, mój status jest na wyższym poziomie. ”

Jamaat-ud-Dawah to zakazana organizacja terrorystyczna założona przez szefa Lashkar-e-Taiba i inicjatora zamachów w Bombaju, Hafiza Saeeda. LeT, kierowany przez szefa JuD Saeeda, jest odpowiedzialny za przeprowadzenie ataku w Bombaju w 2008 roku, w którym zginęło 166 osób, w tym sześciu Amerykanów. Saeed, wskazany przez ONZ terrorysta, na którego USA wyznaczyły nagrodę w wysokości 10 milionów dolarów, został aresztowany 17 lipca zeszłego roku w sprawie finansowania terroryzmu. 70-letni szef JuD zostaje umieszczony w więzieniu Kot Lakhpat o wysokim poziomie bezpieczeństwa w Lahore….

JIHADWATCH