ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Pakistan: Muzułmański tłum podpala posterunek policji po tym, jak gliniarze odmówili wydania człowieka oskarżonego o zbezczeszczenie Koranu

utworzone przez | gru 2, 2021 | Wiadomości | 0 komentarzy

Tłum liczył od 4000 do 5000 osób. Kiedy widzieliście 4000 czy 5000 muzułmanów demonstrujących przeciwko terrorowi na świecie?

„Tłum podpala posterunek policji w Charsaddzie po tym, jak urzędnicy odmówili wydania podejrzanego o bluźnierstwo”, Dawn, 28 listopada 2021 r.:

Tłum zaatakował i podpalił komisariat policji w dzielnicy Charsadda w Khyber Pakhtunkhwa w niedzielę, żądając od władz wydania mężczyzny aresztowanego za rzekome zbezczeszczenie Świętego Koranu.

Minister prawa KP Fazal Shakoor Khan, który pochodzi z Charsaddy, powiedział Dawn.com, że policja aresztowała mężczyznę za rzekome zbezczeszczenie Koranu w niedzielę i przeniosła go na posterunek policji Mandani w Tangi tehsil w Charsadda.

Tłum zebrał się później przed posterunkiem policji i zażądał, aby urzędnicy przekazali im mężczyznę. Kiedy policja zaprzeczyła ich żądaniu, tłum który do późnego wieczora rozrósł się do sporej liczby, wzburzył się i zaatakował komisariat i podpalił go. Według ministra zdewastowali też pojazdy zaparkowane na komisariacie….

Minister dodał, że sytuacja w okolicy jest nadal napięta….

Komisarz Wydziału Peszawar, Riaz Mehsud potwierdził atak, mówiąc, że 4 000-5 000 osób splądrowało posterunek policji i posterunek policji w pogoni za „sprawiedliwością mafii”.

Dodał, że mężczyzna jest w areszcie policyjnym i jest bezpieczny.

Po ataku tłum zorganizował strajk okupacyjny na Harichand Road. Ale późno w nocy Mehsud powiedział, że administracja kontrolowała sytuację z pomocą lokalnych starszych religijnych, a tłum zakończył strajk i rozproszył się.

Wcześniej rzecznik policji Charsadda, Shafiullah Jan potwierdził że tłum zaatakował komisariat policji i że sytuacja w okolicy jest napięta. Dodał, że policja stara się kontrolować sytuację.

Tłum był wściekły, a policja nie zdołała go kontrolować”, powiedział Dawn.com funkcjonariusz policji proszący o anonimowość.

Sytuacja jest nadal napięta, a policja z innych obszarów również dotarła na miejsce, aby kontrolować tłum” – powiedział.

Naoczni świadkowie powiedzieli, że policja użyła gazu łzawiącego i strzałów w powietrze, aby rozpędzić tłum.

Inny funkcjonariusz policji powiedział, że posterunek policji został całkowicie zniszczony, dodając że podczas pożaru utracono również wiele pojazdów i akt policyjnych.

Tłum zaatakował również i podpalił policyjny posterunek kontrolny na Harichand Road, a także zablokował drogę dla ruchu, powiedział funkcjonariusz policji Dawn.com.

JIHADWATCH