ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Pakistan: Muzułmanie proszą imama o ogłoszenie pogrzebu chrześcijanina; zostają oskarżani o bluźnierstwo”.

utworzone przez | lis 27, 2021 | Wiadomości | 4 Komentarze

Czy zostali oskarżeni o kłócenie się z imamem czy o wzywanie do życzliwości dla chrześcijanina? To nie jest do końca jasne. Oskarża się ich o „przeklinanie imama meczetu, lekceważenie meczetu i obrażanie islamu”.

Muhammad jest posłańcem Boga. Ci, którzy są razem z nim, są gwałtowni wobec niewiernych, a miłosierni względem siebie… 48:29 Józef Bialeswki

„Pakistańska policja aresztuje czterech za „bluźnierstwo” w związku z kłótnią z meczetu”, Al Jazeera, 25 listopada 2021 r.:

Pakistańska policja aresztowała czterech mężczyzn oskarżonych o bluźnierstwo po tym, jak kłócili się z „imamem” (religijnym duchownym) o to, czy ogłoszenie pogrzebu dla chrześcijańskiego sąsiada może być ogłoszone w meczecie, mówią urzędnicy.

Sprawa miała miejsce w wiosce Khodi Khushal Singh, niedaleko wschodniego miasta Lahore, 18 listopada, powiedział lokalny funkcjonariusz policji Faryad, powiedział Al Jazeera w czwartek.

„Mężczyźni zostali zatrzymani i przedstawiliśmy ich przed sądem” – powiedział.

Według wstępnego raportu policyjnego, mężczyźni, którzy byli muzułmanami, pokłócili się z miejscowym duchownym po tym, jak odmówił ogłoszenia pogrzebu chrześcijanina ze swojego meczetu.

„Gdy tylko przybyli [do meczetu], zaczęli przeklinać imama meczetu, lekceważyli meczet i obrażali islam” – czytamy w raporcie….

Pakistańscy obrońcy praw człowieka uznali sprawę przeciwko czterem mężczyznom za bezpodstawną.

„Jeśli był muzułmanin, który w dobrej wierze chce, aby takie oświadczenie zostało wydane w społeczności, nie jest to atak na czyjąś wiarę, to dobra sprawa” – powiedział działacz praw człowieka i prawnik Nadeem Anthony.

„Więc jeśli ktoś ogłasza [pogrzeb] przez głośnik, jak to jest naruszenie religijne?”

JIHADWATCH