ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Pakistan: Kobieta „powieszona” za obrazy Mahometa na WhatsApp

utworzone przez | sty 22, 2022 | Wiadomości | 94 Komentarze

Przestępstwem 26-letniej Aneeqi Ateeq było przedstawianie wizerunków Mahometa na WhatsApp. W Pakistanie każda potencjalna zniewaga, postrzegana zniewaga, a nawet mściwe wymyślenie oskarżenia o obrazę Mahometa jest surowo karane, zgodnie z prawem islamskim. (Patrz Abu Dawud Book 38 nr 4348.) Premier Pakistanu Imran Khan dąży do eksportu islamskich przepisów dotyczących bluźnierstwa na cały świat. Zachód w najbliższym czasie nie będzie wyglądał jak Pakistan, ale podstępne i uporczywe atakowanie wolności słowa, która obraża islam jest skutecznym pierwszym krokiem.

„Muzułmanka w Pakistanie skazana na śmierć za „bluźniercze” wiadomości tekstowe”, Radio Wolna Europa, 20 stycznia 2022 r.:

Pakistański sąd skazał muzułmankę na śmierć , za wysłanie przyjacielowi bluźnierczego SMS-a i karykatur proroka Mahometa.

Sąd w mieście Rawalpindi 19 stycznia nakazał 26-letniej Aneeqi Ateeq „powieszenie jej za szyję aż do śmierci”. Została również skazana na wieloletnie więzienie.

Ateeq została aresztowana w maju 2020 r. i oskarżona o opublikowanie „bluźnierczego materiału” jako swojego statusu na WhatsApp, zgodnie z podsumowaniem wydanym przez sąd.

Mówiło, że kiedy przyjaciel namawiał ją, by to zmieniła, zamiast tego przesłała mu materiał.

Obrazy przedstawiające proroka Mahometa są uważane przez wielu muzułmanów za bluźniercze.

Według amerykańskiej Komisji ds. Międzynarodowej Wolności Religijnej w tym kraju pod zarzutem bluźnierstwa więzionych jest do 80 osób, z których połowie grozi dożywocie lub kara śmierci.

Krytycy twierdzą, że pakistańskie przepisy dotyczące bluźnierstwa są nierówno stosowane i często nadużywane w celu rozstrzygania sporów osobistych.

Nawet nieudowodnione zarzuty o bluźnierstwo mogą wywołać przemoc i wielkie protesty w kraju….

JIHADWATCH