ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Okoliczności wokół małżeństwa Mahometa z Khadija

utworzone przez | paź 5, 2021 | Artykuły, Mahomet | 12 Komentarze

Sam Shamoun

Tradycja muzułmańska uczy, że Mahomet zaczął pracować dla starszej o piętnaście lat bardzo bogatej kupczyni, Khadija bint Khuwaylid. Mahomet w końcu poślubił ją w wieku dwudziestu pięciu lat, gdy miała czterdzieści lat.

Źródła islamskie bezwstydnie przyznają, że Khadija finansowała Mahometa aż do jego śmierci, umożliwiając mu realizowanie swoich religijnych fantazji i urojeń wielkości:

I powiedział również: (Czy nie znalazł cię) O Muhammad (ubogi) biedny (i wzbogacił (cie)) bogactwem Khadijah; i jest również powiedziane, że to znaczy: i sprawił, że zadowoliłeś się tym, co ci dał? Prorok powiedział: „Tak, o Gabrielu! ” Źródło: (Tanwîr al-Miqbâs min Tafsîr Ibn ‘Abbâs)


To co czyni to małżeństwo dość żenującym to fakt że muzułmańskie narracje mówią, że ojciec Khadiji poślubił ją Mahometowi w stanie pijanym, kiedy był kompletnie nietrzeźwy! 😯 Po otrzeźwieniu następnego dnia był zszokowany odkryciem, że faktycznie oddał swoją córkę za mąż Mahometowi:


Al-Waqidi: Mówią również, że Khadijah wysłał wiadomość do Wysłannika Bożego, zapraszając go, by ją zabrał, co oznacza, że ​​powinni się pobrać. Była bardzo szanowaną kobietą i cały Kurajszyt chętnie by ją poślubił i wydaliby na ten cel dużo pieniędzy, gdyby do tego dążyli. Wezwała ojca do swojego domu, popijała go winem, aż się upił, zarżnęła krowę, namaściła go perfumami i ubrała w pasiastą szatę; potem posłała po Wysłannika Bożego i jego wujów, a kiedy weszli, jej ojciec poślubił go za nią. Kiedy jej ojciec doszedł do siebie po upojeniu, powiedział: „Co to za mięso, ten zapach i to ubranie?” Odpowiedziała: „Poślubiłeś mnie Mahometowi syna. „Abdallaha”. „Nie zrobiłem tego”, powiedział. „Czy zrobiłbym to, gdy najwięksi ludzie Mekki prosili o ciebie, a ja się nie zgadzam?” (Historia al-Tabari: Muhammad at Mekka, przekład i adnotacja W. Montgomery Watt i MV McDonald [State University of New York Press (SUNY), Albany, NY 1988], tom VI (6), strona 49)

Oraz

Al-Bayhaqi spokrewniony przez Hammada b. Salama, z ‘Ali b. Zayd, z „Ammar ur. Abu ‘Ammar, od Ibn ‘Abbasa, który powiedział: „Ojciec Khadiji poślubił ją Wysłannikowi Boga w czasie, gdy on (jej ojciec) był – i myślę, że tak powiedział – pijany!”

Następnie al-Bayhaqi stwierdził, że Abu al-Husayn ur. al-Fadl al-Qattan był z nim spokrewniony, podobnie jak ‘Abd Allah ur. Ja’far, podobnie jak Ya’qub b. Sufyan, który powiedział, że powiedział mu Ibrahim ur. al-Mundhira i Umara ur. Abu Bakr al-Mu’ammili i przez ‘Abd Allah ur. Abu Ubajd ur. Mahomet ur. „Ammar ur. Yasir, od ojca z Muqsim ur. Abu al-Qasim, mawla ‘Abd Allah ur. al-Harith ur. Nawfal, że ‘Abd Allah ur. al-Harith opowiedział mu, że „Ammar ur. Jasir, ilekroć słyszał, jak ludzie dyskutują o małżeństwie Wysłannika Boga z Khadiją i upiększają je tak, jak to robili, mówił im: „Wiem lepiej niż ktokolwiek inny o jego małżeństwie z nią. Byłem jego towarzyszem i bliskim przyjacielem. Pewnego dnia wyszedłem z Wysłannikiem Boga i kiedy przybyliśmy do al-Hazura, minęliśmy siostrę Khadiji siedzącą na pięknym wielbłądzie, którego miała na sprzedaż. Zawołała mnie i podszedłem do niej, podczas gdy Wysłannik Boży stał tam i czekał na mnie. Powiedziała: „Czy ten twój przyjaciel chciałby poślubić Khadiję?”

„Wróciłem więc do niego i powiedziałem mu, a on odpowiedział: „Na pewno bym to zrobił!”

„Następnie przekazałem jej to, co powiedziała Wysłanniczka Boga, a ona zasugerowała: ‚Przyjdź i odwiedź nas jutro’. Kiedy zrobiliśmy to następnego dnia, okazało się, że zabili krowę i ubrali ojca Khadiji w ceremonialne ubrania; a jego broda była ufarbowana na żółto. Rozmawiałem z jej bratem, a on z ojcem, który pił wino. Brat powiedział mu o Wysłanniku Bożym i jego reputacji i zapytał go, czy poprowadzi jego małżeństwo. I tak poślubił go z Khadiją. Ugotowali krowę i zjedliśmy z niej, po czym jej ojciec poszedł spać. Kiedy się obudził, był trzeźwy i powiedział: „Co to mam na sobie, co to za żółte i dlaczego to jedzenie?” Jego córka, która rozmawiała z „Ammarem, odpowiedziała: „To był twój zięć Muhammad, syn „Abd Allah, który dał ci strój ceremonialny i ten, który podarował ci krowę, a my zabiliśmy ją, gdy poślubiłeś go z Khadija”.

Zaprzeczył, że zawarł z nim to małżeństwo i pobiegł z krzykiem do al-Hijr. Banu Hashim wyprowadził Wysłannika Boga i wszyscy poszli z nim porozmawiać. Ojciec Khadiji zapytał: „Gdzie jest ten twój mężczyzna, o którym mówisz, że poślubiłem Khadiję?”. Wysłannik Boga dał mu poznać swoją obecność. Spojrzawszy na niego, jej ojciec powiedział: „Jeśli już spełniłem jego małżeństwo, niech tak będzie. Jeśli nie robiłem tego wcześniej, robię to teraz!

Al-Zuhri stwierdził w swojej biografii, że jej ojciec poślubił ją, gdy był pijany. Jego relacja jest podobna do powyższej. Al-Suhayli (podobnie) opisał to. (Ibn Kathir, Życie proroka (Al-Sira al-Nabawiyya), przekład profesora Trevora Le Gassick, zrecenzowany przez dr Ahmeda Fareeda [Garnet Publishing, 1998], tom 1, strony 192-193)

Nawet jeśli będziesz się starać to takich głupot nie wymyślisz !

Jak powiedziałem wcześniej, prawdziwym cudem islamu jest to, że są ludzie którzy rzeczywiście wierzą iż Mahomet był prorokiem. Koran jest słowem Bożym, a Allah Mahometa jest prawdziwym Bogiem. To naprawdę jest cud, ale nie od Boga, lecz od złego, którego celem jest odwodzenie ludzi od prawdziwego Boga (Powt. Powtórzonego Prawa 13:1-10; Mateusz 24:23-25; 2 Koryntian 11:1 -4, 13-15; Gal 1:6-9; 2 Tesalonian 2:3-12; 1 J 2:18; 4:1-6; Ap 13:1-18).

Źródło , Tłumaczenie Marek_P

Polecane Strony: Answering Islam Blog