ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Nigeria: policja szariatu aresztuje rodziców kobiety, która wygrała konkurs Miss Nigerii, konkursy piękności są nieislamskie

utworzone przez | gru 25, 2021 | Wiadomości | 1 komentarz

„Allah nie stworzył człowieka po to, by mógł się dobrze bawić. Celem stworzenia było wystawienie ludzkości na próbę przez trudy i modlitwę. Reżim islamski musi być poważny w każdej dziedzinie. W islamie nie ma żartów. W islamie nie ma humoru. W islamie nie ma zabawy. W tym co poważne, nie może być zabawy i radości”. — Ajatollah Chomeini

„Kano Hisbah (policja szariatu) aresztuje rodziców Shatu Garko za wygranie konkursu Miss Nigerii”, Gistlover, 22 grudnia 2021 r. 

Kano State Hisbah Board, czyli policja szariatu, aresztowała rodziców Shatu Garko po wygraniu przez nią konkursu na Miss Nigerii. 

Najbardziej niepokojące było to, że Hisbah zasugerowała zaproszenie rodziców do odpowiedzi na pytania dotyczące „nielegalnego udziału ich córki w konkursie piękności”.

Rozmawiając z BBC Pidgin o zwycięstwie Shatu Garko, Hisbah zauważyli że Shatu Garko nie mógła uczestniczyć w jakimkolwiek konkursie piękności w religii islamu.

Hisbah powiedzieli: „My (Hisbah) potwierdziliśmy, że Shatu Garko jest muzułmanką ze stanu Kano, a jej rodzice pochodzą z obszaru samorządu lokalnego Garko.

Kano jest państwem szariatu i dlatego nie pozwolilibyśmy, aby sprawa przeszła.

„Zaprosimy rodziców, aby porozmawiali z nami o działaniach ich córki i fakcie, że to co zrobiła, jest nielegalne w islamskim prawie”.

JIHADWATCH