ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Nigeria: Muzułmański urzędnik 61 lat, kupuje pannę młodą lat 16 !

utworzone przez | lis 17, 2021 | Wiadomości | 4 Komentarze

Małżeństwa z dziećmi mają długą i bogatą tradycje w prawie islamskim.

Dyrekcja ds. Religijnych Turcji (Diyanet) stwierdziła w styczniu 2018 r., że zgodnie z prawem islamskim dziewięcioletnie dziewczęta mogą wyjść za mąż.

„Islam nie ma bariery wiekowej w małżeństwie, a muzułmanie nie przepraszają tych, którzy odmawiają przyjęcia tego” — Ishaq Akintola, profesor islamskiej eschatologii i dyrektor organizacji Muslim Rights Concern w Nigerii

„W prawie islamskim nie ma minimalnego wieku małżeństwa ani dla mężczyzn, ani dla kobiet. Prawo w wielu krajach zezwala dziewczętom na małżeństwo dopiero w wieku 18 lat. To jest arbitralne ustawodawstwo, a nie prawo islamskie”. — Dr Abd Al-Hamid Al-‚Ubeidi, iracki ekspert od prawa islamskiego

Nie ma minimalnego wieku do zawarcia małżeństwa, a dziewczęta mogą wyjść za mąż „nawet jeśli są w kołysce”. — dr Salih bin Fawzan, wybitny duchowny i członek najwyższej rady religijnej Arabii Saudyjskiej

„Islam nie zabrania małżeństwa małym dzieciom”. — Pakistańska Rada Ideologii Islamskiej

Te rzekome władze islamskie wysuwają takie twierdzenia z powodu najbardziej zaufanych islamskich źródeł. A z tych źródeł dowiadujemy się że Aisha, ulubiona żona Mahometa miała 6 lub 7 lat gdy Mahomet ją poślubił i 9 lat kiedy „skonsumował” to małżeństwo!

Rozdział: Kto skonsumował swoje małżeństwo z dziewięcioletnią damą باب مَنْ بَنَى بِامْرَأَةٍ وَهْىَ بِنْتُ تِسْعِ سِنِينَ
Opowiadane ‘Urwa: Prorok (ﷺ) napisał (kontrakt małżeński) z `Aiszą, gdy miała sześć lat i skonsumował swoje małżeństwo z nią, gdy miała dziewięć lat, a ona pozostała z nim przez dziewięć lat (tj. do jego śmierci). Sahih al-Bukhari 5158

A oto kolejna CHORA tradycja:

Rozdział: Małżeństwo Proroka (ﷺ) z ‘Aiszą رضي الله عنها(44)باب تَزْوِيجُ النَّبِيِّ صلى الله عليه وسلم عَائِشَةَ وَقُدُومُهَا الْمَدِينَةَ وَبِنَاؤُهُ بِهَا
Opowiadana Aisha: Prorok (ﷺ) zaręczył mnie, gdy byłam sześcioletnią dziewczynką. Pojechaliśmy do Medyny i zatrzymaliśmy się w domu Bani-al-Haritha bin Khazraja. Potem zachorowałem i włosy mi opadły. Później moje włosy odrosły (znowu) i moja mama, Um Ruman, przyszła do mnie, kiedy bawiłam się na huśtawce z kilkoma moimi koleżankami. Zawołała po mnie i poszedłem do niej, nie wiedząc, co chce mi zrobić. Złapała mnie za rękę i kazała stanąć w drzwiach domu. Brakowało mi wtedy tchu, a kiedy mój oddech stał się prawidłowy, wzięła trochę wody i natarła mi nią twarz i głowę. Potem zabrała mnie do domu. Tam w domu widziałam kilka kobiet Ansari, które powiedziały: „Najlepsze życzenia i błogosławieństwo Allaha i powodzenia”. Potem mnie im powierzyła, a oni mnie przygotowali (do ślubu). Niespodziewanie Apostoł Allaha przyszedł do mnie przed południem i moja matka przekazała mu mnie, aw tym czasie byłam dziewczynką w wieku dziewięciu lat. Sahih al-Bukhari 3894

Należy pamiętać iż Mahomet miał wtedy 54 lata! Oczywiście nie należy zapomnieć iż sam bóg Allah jest pedofilem tak jak jego prorok! Oto rzekome słowa Allaha:

A te spośród waszych żon, które już zwątpiły w okres miesięczny – jeśli macie wątpliwości – niech czekają trzy miesiące; podobnie te, które jeszcze się nie rozwinęły. Kobiety brzemienne zaś niech czekają, aż złożą swoje brzemię. Temu, kto się boi Boga, On przyniesie ułatwienie. Koran 65:4 Józef Bielawski

W tym troche zagmatwanym wersie Allah reguluje ile mają czekać islamiści którzy żenią się z rozwódkami zanim z nim współżyją. Tak według Allaha 10 letnia dziewczynka może już mieć 3 mężów!

Małżeństwo z młodymi dziewczynami nie było niczym niezwykłym jak na tamte czasy. Ale ponieważ w islamie Mahomet jest najwyższym przykładem postępowania, uważa się go za przykład do dziś.

Wy macie w Posłańcu Boga piękny wzór – dla każdego, kto się spodziewa Boga i Dnia Ostatniego i kto Boga często wspomina. 33:21 Józef Bielawski

I tak w kwietniu 2011 r. mufti Fazlul Haque Amini z Bangladeszu oświadczył, że ci którzy próbują uchwalić prawo zakazujące małżeństw dzieci w tym kraju, stawiają Mahometa w złym świetle:

„Zakaz małżeństw dzieci spowoduje zakwestionowanie małżeństwa świętego proroka islamu, [wprowadzanie] moralnego charakteru proroka w kontrowersje i wyzwanie”.

Dodał groźbę:

„Islam zezwala na małżeństwa dzieci i nie będzie tolerowane, jeśli jakikolwiek władca kiedykolwiek spróbuje poruszyć tę kwestię w imię nadania kobietom większych praw”.

Mufti powiedział, że 200 000 dżihadystów jest gotowych poświęcić swoje życie za jakiekolwiek prawo ograniczające małżeństwa dzieci.

Podobnie wpływowy portal Islamonline.com w grudniu 2010 r. usprawiedliwiał małżeństwa z dziećmi, powołując się nie tylko na przykład Mahometa, ale także na Koran.

Inne kraje czynią z przykładu Mahometa podstawę swoich praw dotyczących wieku uprawniającego żenienie się z dziewczynkami! Artykuł 1041 Kodeksu Cywilnego Islamskiej Republiki Iranu stanowi, że dziewczęta mogą być zaręczone przed ukończeniem dziewięciu lat i wyjść za mąż w wieku dziewięciu lat: „Małżeństwo przed okresem dojrzewania (dziewięć pełnych lat księżycowych dla dziewcząt) jest zabronione. Małżeństwo zawarte przed osiągnięciem dojrzałości płciowej za zgodą opiekuna jest ważne pod warunkiem należytego przestrzegania interesów podopiecznego”.

Według Amira Taheri w Duchu Allaha: Chomeiniego i rewolucji islamskiej (strony 90-91), sam irański ajatollah Chomeini poślubił dziesięcioletnią dziewczynkę, gdy miał dwadzieścia osiem lat. Chomeini nazwał małżeństwo z dziewczyną przed okresem dojrzewania „boskim błogosławieństwem” i poradził wiernym, aby odpowiednio oddali swoje córki: „Dbaj o to, aby twoje córki nie zobaczyły pierwszej krwi w twoim domu”. Kiedy objął władzę w Iranie, zgodnie z przykładem Mahometa, obniżył wiek dopuszczający do ślubu dziewczęta do dziewięciu lat.

„Księgowy w Nigerii kupuje pannę młodą, która jest 45 lat młodsza od niego”, Saharasreporters.com, 5 października 2021 r.:

Księgowy generalny Federacji, Ahmed Idris, sfinalizował plany zawiązania małżeństwa z 16-letnią dziewczyną z Kano State, zidentyfikowaną jako Hussain w piątek (jutro), jak dowiedział się Sahara Reporters.

Źródło powiedziało SaharaReporters, że wydarzenie ma się odbyć pod adresem 274 Daurawa, Maiduguri Road w Kano.

Źródło dodało, że małżeństwo między nieletnią dziewczynką a księgowym generalnym może prawdopodobnie zostać skonsumowane przed piątkowymi modlitwami w Juma’at.

„Księgowy Generalny planuje poślubić nieletnią dziewczynę w piątek w House D24, Dabah Homes Estate, naprzeciwko Tulsi Chanrai Eye Hospital, Oladipo Diya Street, Kukwaba
„Pod numerem 274 Daurawa Maiduguri Road, Kano w biurze o nazwie Bagudu Kebbi Nigeria Limited. Sąsiaduje z Tarauni Market Junction.

„Zauważysz, że mają miejsce pewne rzeczy i przygotowania i podejrzewam, że małżeństwo może się utrzymać przed modlitwą w Juma’at lub po niej. Mogą zdecydować się na pokonanie ludzkiej inteligencji. Jego małżeństwo zostanie skonsumowane jutro”.

Rodzina oskarżyła Idrisa o zwabienie dziewczynki milionami pieniędzy.

Źródło powiedziało Sahara Reporters, że rodzina Hussaina była przeciwko ślubowi, ale Idris nalegał, by ją poślubić, mimo że jest o 44 lata starszy od nieletniej dziewczyny.

JIHADWATCH