ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Nigeria: Muzułmanie porywają ponad stu chrześcijan podczas nalotu na kościół

utworzone przez | lis 6, 2021 | Wiadomości | 0 komentarzy

Uprowadzenie niewiernych jest usankcjonowane w prawie islamskim i podlega szczególnym regułom: „Jeśli chodzi o jeńców, amir [władca] ma wybór podjęcia najkorzystniejszego działania z czterech możliwości:

Pierwsza; uśmiercać ich przez podcięcie im głów;

Drugi; aby zniewolić ich i zastosować prawa niewolnictwa dotyczące ich sprzedaży i wyzwolenia;

Po trzecie; aby sprzedać ich w zamian za towary lub więźniów;

I po czwarte; aby okazać im łaskę i przebaczyć im. Allah, niech będzie wywyższony, mówi:

Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, to uderzcie ich mieczem po szyi; a kiedy ich całkiem rozbijecie, to mocno zaciśnijcie na nich pęta. A potem albo ich ułaskawicie, albo żądajcie okupu, aż wojna złoży swoje ciężary. Tak jest! Lecz jeśliby zechciał Bóg, to Sam zemściłby się na nich, lecz On chciał doświadczyć jednych przez drugich. A co do tych, którzy zostaną zabici na drodze Boga, to On nie uczyni ich uczynków daremnymi. 47:4 Józef Bielawski

Bandyci zaatakowali kościół w Nigerii, strzelając do jednego z wiernych i porywając ponad setkę innych.

Według wstępnych raportów nalot na stan Kaduna w centrum kraju spowodował, że dwóch chrześcijan trafiło do szpitala w stanie krytycznym.

Napastnicy wdarli się do Kościoła Baptystów Emmanuela w Kakau Daji, gdy nie działały sieci telekomunikacyjne co oznaczało, że nikt nie mógł skontaktować się z władzami w celu uzyskania pomocy.

Porywacze żądają okupu za uwolnienie chrześcijan.

Rodzina jednej ofiary powiedziała że ​​porywacze powiedzieli im że muszą zapłacić więcej, ponieważ napastnicy musieli dołożyć wszelkich starań aby uzyskać usługi sieciowe, zanim będą mogli skontaktować się z rodzinami swoich ofiar.

Jo Newhouse rzecznik Open Doors Sub Saharan Africa, powiedziała że ​​brak bezpieczeństwa w regionie „tworzy idealną pożywkę dla ekstremizmu”.

Powiedziała: „To porwanie jest szokującym przykładem śmiałości tak zwanych bandytów i eskalującej się bezkarności w Nigerii, która wydaje się nie mieć granic.

„Rząd rażąco zawodzi swoich obywateli w tej sprawie, a trwające bezprawie tworzy idealną pożywkę dla ekstremizmu.

„Wzywamy międzynarodowe Ciało Chrystusa, aby trwało w żarliwej modlitwie o uwolnienie członków kościoła i aby Pan wykorzystał tę sytuację, aby dokonać przełomu w tej sytuacji.

„Módlcie się o ochronę Pana nad tymi wierzącymi i aby doświadczyli Jego pokoju pośród tej sytuacji”.

Wielebny Joseph Haya z oddziału Christian Association of Nigeria Kaduna powiedział krajowej gazecie Politics Nigeria, że ​​sytuacja bezpieczeństwa w stanie Kaduna pogarsza się pomimo zapewnień rządu, że jest inaczej.

„Teraz jesteśmy poważnie zaniepokojeni” – powiedział. „Uzbrojeni bandyci stopniowo zbliżają się do miasteczka.”…

Niektóre ataki na chrześcijan na północy kraju są przeprowadzane przez mniejszość pasterzy Fulani, grupę etniczną 20 milionów muzułmanów….

Organizacja Narodów Zjednoczonych oszacowała, że ​​od 2011 r. Boko Haram zabiło ponad 15 200 Nigeryjczyków i zmusiło 1,7 miliona innych do opuszczenia swoich domów, starając się przekształcić Nigerię w naród islamski rządzony przez prawo szariatu….

Źródło