ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Nigeria: Muzułmanie porywają 22 dziewczynki w wieku 15-17 lat, twierdzą, że zmuszą je do małżeństwa

utworzone przez | lis 20, 2021 | Wiadomości | 0 komentarzy

Koran uczy, że niewierne kobiety mogą być zgodnie z prawem wzięte do użytku seksualnego (KORAN: 4:3, 4:24, 23:1-6, 33:50 , 70:30). Boko Haram uważa tych, którzy się temu sprzeciwiają, nawet jeśli są muzułmanami, za niewiernych. Stąd można zabrać ich kobiety.

„Podejrzani terroryści z Boko Haram uprowadzają 22 dziewczyny do małżeństwa w stanie Niger”, Sahara Reporters, 19 listopada 2021 r.:

Podejrzani członkowie islamskiej sekty Boko Haram najechali społeczność Kurebe na obszarze władz lokalnych Shiroro w stanie Niger, uprowadzając 22 dziewczynki.

Według LEADERSHIP uprowadzone dziewczynki miały od 15 do 17 lat.

Napastnicy rzekomo powiedzieli mieszkańcom wioski, że zamierzają poślubić dziewczyny.

Lider społeczności, który przemawiał pod warunkiem zachowania anonimowości, powiedział, że wcześniej poinformował ich, że dziewczynki powinny zostać wycofane ze szkoły, ponieważ przyjdą się z nimi ożenić, dodając, że są zaskoczeni, że terroryści przybyli wczoraj (czwartek) po dziewczyny bez żadnej kontroli bezpieczeństwa.

Powiedział, że przywódca grupy, zidentyfikowany jako Malam Sadiku, prowadził kilka operacji na tym obszarze, głosząc dziwną ideologię islamską bez przeszkód przez kilka miesięcy.

„Działają swobodnie, ale kiedy identyfikują nieznajomego w społeczności, zwykle czują się zagrożeni; albo planują uprowadzenie nieznajomego, albo przeganiają osobę; kilkakrotnie zgłaszaliśmy się władzom” – powiedział.

Gubernator stanu Nigru, Alhaji Abubakar Sani Bello, kilkakrotnie podnosił alarm, że islamska grupa podobna do Boko Haram zawiesiła swoją flagę w Kaure, wiosce niedaleko Kurebe….

JIHADWATCH