ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Nigeria: Muzułmanie mordują dwunastu chrześcijan podczas nalotu na wioskę podczas ulewnych deszczów, wymierzonego w konkretne domy

utworzone przez | wrz 19, 2021 | Wiadomości | 7 Komentarze

„Dwunastu chrześcijan zabitych w atakach bojowników Fulani w stanie Kaduna w Nigerii”, Barnabas Fund, 17 września 2021 r.:

Bojownicy Fulani zabili 12 osób podczas nalotu na wioskę Peigyim niedaleko Kibori w Środkowym Pasie Nigerii.

Atak miał miejsce podczas ulewnego deszczu wieczorem w niedzielę 12 września i nastąpił niecałe 24 godziny po zamordowaniu pastora Silasa Yakubu Ali w tej samej miejscowości. Pastor Silas wracał z wizyty u syna późnym sobotnim popołudniem, kiedy został napadnięty i zabity przez niezidentyfikowanych napastników.

Rzecznik Związku Ludowego Południowej Kaduny Luka Binniyat, potwierdził że podczas ataku zginęło jedenaście osób ze społeczności. Dodając: „Zabili także innego mężczyznę w wiosce Atakshusho, około 3 km od początkowego miejsca zbrodni”.

Jeden ze świadków powiedział: „Oni (atakujący) przybyli podczas deszczu i podzielili się na grupy. Celowali w konkretne domy, a kiedy skończyli, natychmiast odeszli”.

Rząd stanu Kaduna potwierdził, że podczas nalotu zginęło 12 osób, a dwie osoby zostały ranne….

6 sierpnia Jonathan Asake przewodniczący Związku Ludowego Południowej Kaduny, wypowiedział się w krajowej telewizji przeciwko serii lipcowych ataków na społeczności Atyap, których celem były ofiary ze względu na ich „pochodzenie etniczne, przekonania i praktyki kulturowe”. Około 84% ludzi Atyap to chrześcijanie.

Źródło JIHADWATCH