ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Nigeria: Muzułmanie mordują dwunastu chrześcijan po mszy w kościele.

utworzone przez | gru 23, 2021 | Wiadomości | 8 Komentarze

Słyszelibyście o tym w mediach establishmentu, usłyszysz o tym tylko tutaj.

„Terroryści ISWAP zabijają 12 chrześcijan w stanie Borno w Nigerii”, Morning Star News, 21 grudnia 2021 r.:

ABUJA, Nigeria  – Terroryści z Państwowej Prowincji Afryki Zachodniej (ISWAP) w niedzielę (19 grudnia) zabili 12 chrześcijan w ataku w stanie Borno w północno-wschodniej Nigerii, podają źródła.

Islamscy ekstremistyczni bojownicy zaatakowali w przeważającej mierze chrześcijańską wioskę Kilangal w okręgu Askira-Uba po południu, wkrótce po tym, jak mieszkańcy opuścili nabożeństwa, jak powiedzieli mieszkańcy Morning Star News przez SMS.

Dauda Sabo, rzecznik rady samorządowej Askira-Uba, potwierdził atak w poniedziałkowym oświadczeniu (20 grudnia), mówiąc, że bojownicy ISWAP zabili 12 osób i zranili trzy inne, a także spalili dziewięć domów.

„Urzędnicy Rady [Samorządu Lokalnego Askira-Uba] odwiedzili grób, w którym pochowano 12 zabitych” – powiedział Sabo. „Potępili atak i opisali go jako makabryczny, smutny i nieludzki”.

Doniesiono również, że terroryści plądrowali sklepy.

Źródła podały, że napastnicy nie napotkali żadnego oporu. Mieszkaniec obszaru Abdul Balte powiedział, że zabici byli chrześcijanami.

„Ataki zostały przeprowadzone przez uzbrojonych terrorystów bez oporu ze strony wojska na tym obszarze” – powiedział Balte. „Chrześcijanie, którzy przeżyli, zostali zmuszeni do opuszczenia wioski”.

Kierowana przez Abubakara Shekau frakcja Boko Haram w 2015 r. formalnie sprzymierzyła się z Państwem Islamskim i zmieniła nazwę na Państwo Islamskie Prowincji Zachodniej Afryki (ISWAP), a wielu Nigeryjczyków nadal odnosi się do frakcji ISWAP kierowanej przez Shekau pierwotną nazwą, Boko Haram. Inny mieszkaniec obszaru, Yakubu Joshua, powiedział, że to nie był pierwszy atak na ten obszar.

„Te uporczywe ataki Boko Haram na nasze wioski pozostawiły nas w wiecznej nędzy” – powiedział Joshua. „Modlę się, aby Pan wysłuchał naszych modlitw i uzdrowił naszą ziemię”.

Mieszkaniec obszaru, Markus Njidda, określił te ataki jako dzikie.

„Ten atak jest oznaką smutnego nieszczęścia, z którym chrześcijanie na północnym wschodzie muszą stawiać” – powiedział Njidda. „Te ataki są brutalnie przeprowadzane przeciwko chrześcijanom.”…

Państwo Islamskie uznaje frakcję ISWAP, która oderwała się od Shekau w 2016 roku, jako swoją komórkę w regionie, według amerykańskiej Komisji ds. Międzynarodowej Wolności Religijnej (USCIRF)….

JIHADWATCH