ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Nigeria: Muzułmanie krzycząc „Allahu akbar” mordują dziesięciu chrześcijan, podpalają 100 domów.

utworzone przez | lis 30, 2021 | Wiadomości | 4 Komentarze

„Dziennikarze” mediów establishmentu, jeśli w ogóle to zobaczą, powiedzą: „Co? Muzułmanie nie są ofiarami? Chrześcijanie nie są białymi ciemiężcami? 

„Bojujący pasterze Fulani zabijają 10 chrześcijan, palą ponad 100 domów podczas nocnego ataku”, International Christian Concern, 26 listopada 2021 r.:

International Christian Concern (ICC) – O pierwszej w nocy w piątek 26 listopada pasterze dżihadyści Fulani zabili dziesięciu chrześcijan i podpalili 100 domów podczas ataku na wioskę Ta’agbe w stanie Plateau w Nigerii.

Według świadków napastnicy weszli do Ta’agbe ubrani na czarno, trzymając wyrafinowaną broń i krzycząc „Allahu Akbar” (Allah jest największy).

Krajowy prezes Ruchu Młodzieży Irigwe potwierdził incydent korespondentowi MTK w Plateau. Powiedział, że atak miał na celu usunięcie chrześcijan z tego obszaru.

„Straciłem wnuki ze względu na Chrystusa” – powiedział ICC ocalały Sibi Gara ze łzami w oczach, leżąc w szpitalnym łóżku w dystrykcie Miango. „Spałem na zewnątrz na ulicy”, powiedział inny ocalały, który ledwo uszedł z ataku, ale stracił sześciu członków rodziny. Dodatkowe 690 osób zostało wysiedlonych ze swoich domów.

Nuhu Ngah, krajowy rzecznik Stowarzyszenia Rozwoju Młodzieży Miango, powiedział w oświadczeniu prasowym, że atak trwał ponad dwie godziny. Zidentyfikował ofiary, z których sześć pochodzi z tej samej rodziny: Gara Ku (80), Wiye Gara (67), Tala Gara (68), Rikwe BalaYoh (65), Tabitha Danlami (8), Sibi Danlami (4), Friday Musa (35), Daniel Mandi (45), Mweri Chogo (86), Ayo Balai (6).

Ngah zidentyfikował również trzech rannych, którzy przeżyli: Musa Kwa (60), Sibi Gara (65) i Nma Weyi (40).

„Ten wyrachowany atak został przeprowadzony przez bojowników Fulani, którzy wdarli się z granic Kaduna-Plateau”, donosi wiarygodne źródło znajdujące się na płaskowyżu. „Świadkowie naoczni twierdzą, że napastnicy przybyli masowo [sic], aby dokonać tych diabelskich czynów.”…

JIHADWATCH