ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Nigeria: muzułmanie atakują placówkę wojskową, mordują siedmiu żołnierzy

utworzone przez | gru 6, 2021 | Wiadomości | 6 Komentarze

Wojsko nigeryjskie walczyło z islamistycznym powstaniem w północno-wschodniej Nigerii od ponad 12 lat, a rząd nigeryjski wielokrotnie deklarował zwycięstwo, ale coraz wyraźniej widać, że rząd albo nie jest w stanie, albo nie chce przeciwdziałać tym dżihadystom. A niektórzy ludzie w nigeryjskim rządzie wyraźnie z nimi sympatyzują.

„Islamscy bojownicy zabijają 7 żołnierzy w północno-wschodnim stanie Borno w Nigerii – źródła”, Reuters, 3 grudnia 2021 r.:

MAIDUGURI, Nigeria (Reuters) – Islamscy bojownicy zabili siedmiu nigeryjskich żołnierzy, w tym dowódcę i porucznika, w północnonigeryjskim stanie Borno, źródło wojskowe i dwóch mieszkańców powiedział Reuterowi w piątek.

Bojownicy, którzy według źródeł byli z Prowincji Afryki Zachodniej Państwa Islamskiego (ISWAP), zaatakowali placówkę wojskową w Rann, na obszarze samorządowym Kala Balge w stanie Borno, trzema ciężarówkami około godziny 1:30, strzelając sporadycznie przez godzinę . Kiedy strzelanina ustała, żołnierze weszli do miasta i zginęli w zasadzce, podają źródła.

„Ci, którzy ukryli się w mieście, wpadli w zasadzkę i zabili kapitana, porucznika i pięciu innych żołnierzy” – podało źródło wojskowe….

Nigeryjskie wojsko od ponad 12 lat walczy z islamistycznym powstaniem w północno-wschodniej Nigerii, zainicjowanym przez Boko Haram, a później dołączył do niego jego oddział ISWAP, regionalny oddział Państwa Islamskiego. Organizacja Narodów Zjednoczonych szacuje, że do końca 2020 r. w konflikcie zginęło około 350 000 ludzi….

JIHADWATCH