ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Nigeria: islamiści mordują 22 chrześcijan, palą 24 domy

utworzone przez | lut 3, 2022 | Wiadomości | 144 Komentarze

Takie historie wychodzą z Nigerii z obezwładniającą regularnością, ale nie pasują do narracji którą nasi moralni przełożeni chcą abyśmy zaakceptowali, więc są mało zauważane.

„Podejrzewa się, że Fulani zabili 22 chrześcijan w stanie Plateau w Nigerii”, Morning Star News, 28 stycznia 2022 r.:

ABUJA, Nigeria (Morning Star News) – Podejrzewani, że pasterze Fulani zabili czterech chrześcijan w stanie Plateau w sobotę (22 stycznia), po tym, jak 11 stycznia zginęło 18 chrześcijan w innym obszarze stanu, podają źródła.

W dwóch atakach zgłoszono, że ośmiu innych chrześcijan zostało rannych, a w jednej wiosce spalono 24 domy.

Uzbrojeni napastnicy zaatakowali chrześcijan w wiosce Dong, na obrzeżach Jos w hrabstwie Jos North, w sobotę (22 stycznia) około godziny 18:00, zabijając czterech i raniąc dwóch innych, powiedział mieszkaniec Rejoice Johnson.

„Dong, nasza społeczność, była w niedawnej przeszłości stale atakowana przez uzbrojonych muzułmańskich terrorystów Fulani” – powiedział Johnson. „Potrzebujemy twoich modlitw”.

Niesprowokowane ataki doprowadziły w niedzielę (23 stycznia) do protestów. Pasterze Fulani również zaatakowali ten obszar w maju, zabijając siedmiu chrześcijan.

„Wioska Dong służy jako miejsce schronienia dla przesiedlonych chrześcijan od 2017 roku” – powiedział Yil Gonsum, pracownik pomocy w Jos. „W 2018 roku setki przesiedlonych chrześcijan z dystryktu Miango uciekły do ​​wioski Dong w poszukiwaniu schronienia, ale teraz oboje a miejscowi chrześcijanie byli indywidualnie atakowani przez pasterzy”.

11 stycznia w wiosce Ancha, w dystrykcie Miango w hrabstwie Bassa, podejrzewano, że pasterze Fulani zaatakowali o północy, zabijając 18 chrześcijan, po tym, jak poprzedniego dnia wpadli w zasadzkę na innych chrześcijan, powiedział mieszkaniec obszaru Danjuma Auta.

Davidson Malison, przedstawiciel w przeważającej mierze chrześcijańskiej grupy etnicznej Irigwe, potwierdził zabójstwa z 11 stycznia w oświadczeniu prasowym, zauważając, że sześcioro z zabitych to dzieci.

„Narodowość Rigwe została odwiedzona przez kolejny śmiertelny i śmiertelny atak terrorystów Fulani (jak zeznały ofiary, które przeżyły) we wczesnych godzinach 12 o północy 11 stycznia w wiosce Ancha” – powiedział Malison, rzecznik Irigwe. Stowarzyszenie Rozwoju. „Atak, który trwał ponad dwie godziny w sposób niezakłócony i niekontrolowany, doprowadził do zabicia 18 chrześcijan, sześciu innych chrześcijan zostało rannych, podczas gdy zrównano z ziemią ponad 24 gospodarstwa domowe z ponad 100 pokojami mieszkalnymi”.

Samochody, motocykle i zebrane plony żywności również zostały zniszczone, a wiele wartościowych przedmiotów skradzionych, powiedział….

„Ponownie sprawcy nie są niewidzialnymi i nietykalnymi ani duchami, ale muzułmańskimi pasterzami Fulani, którzy zostali wskazani, by stali za tymi nikczemnymi czynami” – powiedział Malison. „Dlatego, jeśli rządy prawa mają być ściśle przestrzegane, ci pasterze muszą być natychmiast wyprowadzeni i poddani pełnemu gniewowi prawa”.

Chrześcijanie w Ancha i pobliskich obszarach również doświadczyli ataków 7 stycznia, 31 grudnia i 25 grudnia, powiedział, co spowodowało kilka ofiar śmiertelnych….

Licząc w milionach w całej Nigerii i Sahelu, głównie muzułmańscy Fulani składają się z setek klanów o wielu różnych rodach, które nie mają poglądów ekstremistycznych, ale niektórzy Fulani wyznają radykalną ideologię islamską, Wielką Partyjną Grupę Parlamentarną na rzecz Wolności Międzynarodowej lub Wiara (APPG) odnotowana w niedawnym raporcie.

„Przyjmują strategię porównywalną do Boko Haram i ISWAP [Islamskiej Prowincji Afryki Zachodniej] i demonstrują wyraźny zamiar atakowania chrześcijan i silnych symboli chrześcijańskiej tożsamości”, stwierdza raport APPG.

Chrześcijańscy przywódcy w Nigerii powiedzieli, że wierzą, że ataki pasterzy na społeczności chrześcijańskie w Środkowym Pasie Nigerii są inspirowane ich pragnieniem siłowego przejęcia ziem chrześcijan i narzucenia islamu, ponieważ pustynnienie utrudnia im utrzymanie stad.

JIHADWATCH