ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Nigeria: 16 chrześcijańskich sierot uprowadzonych, wykorzystanych i przymusowo nawróconych na islam

utworzone przez | sty 1, 2022 | Wiadomości | 7 Komentarze

Amerykańsko nigeryjska grupa prawnicza (USNLG) z siedzibą w Waszyngtonie wezwała do uwolnienia 16 chrześcijańskich dzieci rzekomo uprowadzonych i zislamizowanych przez rząd stanu Kano dwa lata temu.

Podobno dzieci były zaniedbywane, wykorzystywane i przymusowo nawracane na islam, co jest zbyt powszechną praktyką w państwach szariatu, takich jak Pakistan i kontrolowane przez szariat regiony Nigerii.

Prześladowania chrześcijan są w Afryce na skalę ludobójczą, podczas gdy świat koncentruje się na „islamofobii”. Kano to drugie co do wielkości miasto w Nigerii po Lagos. Uprowadzenie dzieci to kolejny brutalny sposób na rozszerzenie szariatu.

„Grupa prawnicza USA wzywa do uwolnienia 16 chrześcijańskich sierot rzekomo uprowadzonych, zislamizowanych przez rząd Kano”, Sahara Reporters, 28 grudnia 2021 r.:

Amerykańska grupa prawnicza w Nigerii (USNLG) wezwała do uwolnienia 16 chrześcijańskich dzieci rzekomo uprowadzonych i zislamizowanych przez rząd stanu Kano dwa lata temu.

Według grupy z Waszyngtonu dzieci zostały siłą zabrane z dwóch sierocińców misyjnych w Kadunie i Kano podczas nalotu w Boże Narodzenie 2019 roku.

Zostało to zawarte w oświadczeniu wydanym przez Emmanuela Ogebe, głównego partnera grupy.

Grupa twierdziła, że ​​stan Kano pod gubernatorem Abdullahi Ganduje stał się najbardziej nietolerancyjnym religijnie, agresywnym i złośliwym państwem w Nigerii.

UNSLG stwierdził: „Kilkanaście dzieci niesłusznie zabranych z dwóch chrześcijańskich sierocińców misyjnych w Kadunie i Kano spędziło kolejne Święta Bożego Narodzenia w muzułmańskim sierocińcu w Kano”.

„W bożonarodzeniowym nalocie 19 dzieci zostało po raz pierwszy schwytanych z oddziału sierocińca Du Merci w Kano i zabranych do sierocińca Nasarawa Kano w dniu 25 grudnia 2019 r.

Niektóre dzieci pozostają w areszcie Kano State już od dwóch lat i obchodziły w ten weekend swoje trzecie Boże Narodzenie w niewoli.

„Policja i NAPTIP (Narodowa Agencja ds. Zakazu Handlu Ludźmi) udały się do sierocińca Kaduna Du Merci, gdzie 31 grudnia 2019 r. zabrano kolejnych ośmioro dzieci, aby dołączyć do dziewiętnastki w sierocińcu Nasarawa w Kano. Jeśli nie zostaną zwolnione W tym tygodniu te dzieci niesłusznie zabrane przez rząd będą również obchodzić dwa lata niewoli w sylwestra.

Najstarsza sierota, która opiekowała się i chroniła młodszych, została wysłana z sierocińca Nasarawa w grudniu 2020 roku.

„Jednak 11 dzieci jest w sierocińcu Nasarawa (10-15 lat) i 5 dzieci w sierocińcu Gaya (4-8 lat). W sumie ponad połowa zatrzymanych dzieci pozostaje pod ich opieką.

„16 dzieci jest nielegalnie przetrzymywanych przez stan Kano, pomimo odrzucenia fałszywych zarzutów handlu dziećmi przeciwko misjonarzowi, który założył sierociniec Du Mercy – prof. Solomon Tarfa – ponad sześć miesięcy temu.

„Co najgorsze, dzieci były zaniedbywane, wykorzystywane i islamizowane…..

JIHADWATCH