ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Niemiecki dziennikarz: Policja klasyfikuje antysemickie ataki popełniane przez muzułmanów jako „prawicowe”

utworzone przez | wrz 28, 2021 | Wiadomości | 0 komentarzy

Następnie politycy opłakują wzrost „prawicowego ekstremizmu”

Polityka niemiecka mija się z celem jeśli chodzi o antysemityzm. Dziennikarz Lennart Pfahler jest o tym przekonany. Jak pisze we wczesnym wydaniu gazety „Welt am Sonntag” (26 września), muzułmański antysemityzm jest nadal tabu w Niemczech.

Ktokolwiek go wymienia musi obawiać się, że zostanie nazwany „prawicowcem”. Jest to „kryminalna porażka dyskursu”: „Poza policyjnymi statystykami przestępczości, które od lat są rażąco mylące i które automatycznie klasyfikują rzekome przestępstwa antysemickie jako „prawicowe”. Jeśli nie można ich przypisać niczemu innemu, niewiele jest na poparcie wygodnej tezy o zjawisku marginalnym.

W sondażu Agencji Praw Podstawowych Unii Europejskiej 41 procent Żydów w Niemczech stwierdziło, że najbardziej czuli się zagrożeni przez islamski antysemityzm.

Na ten problem regularnie zwracali uwagę konserwatywni politycy i stowarzyszenia żydowskie. Zbyt często odpowiedź „lewicowo-liberalnych publicystów i działaczy muzułmańskich” była uspokajająca. Debata o nadawcy Nemi El-Hassan pokazuje, jak bardzo walka z antysemityzmem przerodziła się w polityczną kwestię opinii.

Tło: niemiecki nadawca publiczny WDR chciał zatrudnić dziennikarza jako prezentera. Po protestach – m.in. z powodu udziału El-Hassana w antyizraelskiej demonstracji Al-Quds – WDR zawiesiło swoją decyzję. Wybitne głosy chciały teraz opóźnić ponowną ocenę sprawy, pisze Pfahler. Szczególnie dla tych muzułmanów którzy próbowali rozwiązać ten problem we własnej społeczności, ta obronna postawa była policzkiem w twarz….

Źródło