ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Niemcy: Zamach w pociągu Intercity udaremniony przez policję

utworzone przez | lut 3, 2022 | Wiadomości | 6 693 Komentarze

Czy ci policjanci celebrowali różnorodność a może byli „islamofobami”? Czy nie powinni zostać ukarani za zakłócanie chwalebnej wielokulturowej mozaiki Niemiec i uniemożliwianie tym pobożnym wierzącym wyrażania swojej wiary?

„Schwytany w Hanowerze: 17-latek zaprzecza planom”, przetłumaczone z „In Hannover gefasst: 17-Jähriger bestreitet Anschlagspläne”, NDR, 1 lutego 2022 r.:

17-latek, który został aresztowany w sobotę na Dworcu Centralnym w Hanowerze, podczas pierwszego przesłuchania zaprzeczył, jakoby planował atak.

O tym poinformowała we wtorek prokuratura w Düsseldorfie odpowiedzialna za ściganie terroryzmu. Rzecznik powiedział, że telefon komórkowy młodego mężczyzny i inne nośniki danych są obecnie oceniane. „Oczywiście sprawdzamy też, z kim się kontaktował”. Do tej pory nie było jednak dalszych aresztowań. Nie zostało jeszcze przesądzone, czy 17-latek z Kerpen (Nadrenia Północna-Westfalia) zostanie skierowany do nakazu aresztowania. Ze względów bezpieczeństwa może pozostać w areszcie policyjnym do piątku. Toczy się wobec niego śledztwo pod zarzutem przygotowania poważnego aktu przemocy, groźnego dla państwa.

Według prokuratury mówi się, że „został poinstruowany przez innych w zakresie umiejętności potrzebnych do popełnienia ataku motywowanego przez islamistów”. Mówi się jednak, że nie było żadnego konkretnego przygotowania do aktu. We wtorek śledczy powiedzieli, że młodzieniec kontaktował się ze zwolennikami IS za pośrednictwem kanałów mediów społecznościowych. Był „na radarze” władz od połowy 2020 roku i wielokrotnie był zauważany jako „przypadek testowy dla islamizmu”.

Obecnie trwają badania w celu sklasyfikowania go jako zagrożenia islamistycznego. Według raportu „Kölner Stadt-Anzeiger” młodzież miała kontakt z grupą islamistów w Hanowerze. Z tego został poproszony o przeprowadzenie ataku w Kolonii. Biuro Prokuratora Generalnego nie skomentowało tego raportu.

W sobotę na podstawie informacji z prywatnego środowiska 17-latka ochrona państwa w Kolonii założyła możliwą niebezpieczną sytuację w Hanowerze. O godzinie 17:00 śledczy namierzyli podejrzanego na głównym dworcu kolejowym w Hanowerze i aresztowali go. Według „Kölner Stadtanzeiger” powinien mieć w ręku bilet do Kolonii. Ponieważ właśnie przebywał w toalecie w Intercity, urzędnicy zatrzymali pociąg w pobliżu Wunstorf i przeszukali go za pomocą psów tropiących w poszukiwaniu materiałów wybuchowych. Niczego jednak nie znaleźli. Pociąg, z około 100 pasażerami na pokładzie, po godzinie mógł kontynuować podróż.

JIHADWATCH