ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Niemcy: Publiczny nadawca znów promuje hidżab

utworzone przez | sty 26, 2022 | Wiadomości | 6 Komentarze

Hidżab symbolizuje podporządkowanie kobiet w islamie.

Zgodnie z islamskim prawem kobiety są zobowiązane do noszenia hidżabu, ponieważ ich obowiązkiem jest niekuszenie mężczyzn. Jeśli mężczyźni i tak się skuszą i zgwałcą  jakąś kobiete, to jej wina. Ponieważ hidżab jest ważną częścią kobiecej odpowiedzialności w ramach szariatu, wiele kobiet zostało brutalnie potraktowanych, a nawet zabitych za to, że go nie nosiły. Muzułmański ojciec Aqsy Parveza zadusił ją na śmierć hidżabem po tym, jak odmówiła noszenia go. Amina Muse Ali była chrześcijanką w Somalii, którą muzułmanie zamordowali, ponieważ nie nosiła hidżabu. 40 kobiet zostało zamordowanych w Iraku w 2007 roku za to, że nie nosiły hidżabu. Kuzyn Alyi Al-Safar zagroził, że ​​ją zabije i skrzywdzi jej rodzinę, ponieważ przestała nosić hidżab w Wielkiej Brytanii. Amira Osman Hamid dostała w Sudanie chłostę za odmowę noszenia hidżabu. Egipcjanka, również o imieniu Amira, popełniła samobójstwo po tym, jak została brutalnie potraktowana przez swoją rodzinę za odmowę noszenia hidżabu. Muzułmańskim i niemuzułmańskim nauczycielom z Islamskiego Kolegium Australii Południowej powiedziano, że muszą nosić hidżab lub zostać zwolnieni. Kobiety w Czeczenii zostały postrzelone przez policję kulkami do paintballa, ponieważ nie nosiły hidżabu. Innym kobietom w Czeczenii grozili mężczyźni z karabinami automatycznymi za to, że nie nosili hidżabu.

Nauczycielom szkół podstawowych w Tunezji grożono śmiercią za nienoszenie hidżabu. Syryjskim uczennicą nie wolno było chodzić do szkoły, chyba że nosiły hidżab. Kobiety w Gazie były zmuszane przez Hamas do noszenia hidżabu. Muzułmańscy bandyci grozili kobietom w Londynie morderstwem, jeśli nie noszą hidżabu. Anonimowa młoda muzułmanka zdjęła hidżab przed domem i zaczęła żyć podwójnym życiem ze strachu przed rodzicami. Piętnaście dziewcząt w Arabii Saudyjskiej zostało zabitych, gdy policja religijna nie pozwoliła im opuścić płonącego budynku szkolnego, ponieważ zdjęły hidżab. Matka we Włoszech ogoliła głowę curce za to, że nie nosiła hidżabu.

Inne kobiety i dziewczęta zostały zabite lub zastraszone lub żyją w strachu, bo odważyły ​​się nie nosić hidżabu.

Kobiety w Iranie nadal protestują przeciwko islamskiemu reżimowi, odważając się zdjąć hidżaby, mimo że grożą im za to surowe wyroki więzienia.

Ale gdzie jest nadawca publiczny, który wspiera wiele ofiar hidżabu? 

„Polityk CDU Hauer krytykuje Funk za wideo Hijab”, przetłumaczone z „CDU-Politiker Hauer kritisiert Funk für Hijab-Video”, Junge Freiheit, 24 stycznia 2022

BERLIN. Poseł CDU do Bundestagu Matthias Hauer skrytykował sieć informacyjną „Funk” z ARD i ZDF za wkład dotyczący muzułmańskiego hidżabu na głowie. „W niektórych krajach ludzie walczą o to, by móc to zdjąć. Grozi im za to życiem i zdrowiem” – ostrzegł w niedzielę na Twitterze.

 „Datteltäter”, który należy do sieci i określa się jako „wieloetniczny i wieloreligijny”, udostępnił wcześniej wideo zatytułowane „Moja chusta, mój wybór”. „Mój hidżab jest częścią mnie, jako kobiety, muzułmanki”, stwierdza w nim kilka kobiet. „Mój hidżab to feminizm, który oznacza wolność i godność”.

Muzułmański welon oznacza również „antyrasizm”, ponieważ jest noszony w różnych częściach świata. 

Opinie różnią się w kanałach radiowych w sieciach społecznościowych. „To osobisty wybór” – skomentowała jedna z kobiet na Facebooku. „Gdzie jest ten feminizm, jeśli muszę lub chcę się ukryć”, ponieważ jestem kobietą i oczekuje się tego od mężczyzn, mojej kultury lub religii?” pisze inny użytkownik. “To jest zabawne. W innych krajach kobiety ryzykują życiem i wolnością, aby to zdjąć, a teraz świętujemy coś, co zbyt często jest niewolne i opresyjne” – czytamy w innej odpowiedzi.

JIHADWATCH

Mahomet widzi kobietę