ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Niemcy: Muzułmański migrant, który zamordował 3 osoby krzycząc „Allahu akbar” zostaje wysłany do szpitala psychiatrycznego

utworzone przez | lip 23, 2021 | Wiadomości | 5 Komentarze

Władze niemieckie podobnie jak władze na całym Zachodzie, niechętnie przyznają się do realiów islamskiego dżihadu.

Nawet jeśli dżihadysta mówi im że był zaangażowany w dżihad, jak to zrobił w tym przypadku. Muszą znaleźć inne wyjaśnienie. „Choroba psychiczna” wyjaśnia wszystko. Jest to jednak równoznaczne z twierdzeniem, że zrozumienie podstawowych nauk islamskich i działanie zgodnie z nimi jest oznaką szaleństwa. Nie spodziewaj się jednak sprzeciwu ze strony grup islamskich, ponieważ zaprotestowanie byłoby uznaniem, że przemoc islamskiego dżihadu ma coś wspólnego z islamem.

„Podejrzany o atak nożem w Würzburgu wysłany do szpitala psychiatrycznego”, Euronews, 20 lipca 2021 r.:

Podejrzany o śmiertelny atak nożem w Würzburgu został wysłany do szpitala psychiatrycznego, poinformowali niemieccy śledczy.

Eksperci ustalili, że 24-letni Somalijczyk może nie być w stanie pociągnąć go do odpowiedzialności karnej za swoje czyny.

Trzy kobiety zginęły, a sześć innych – w tym 11-letnie dziecko – zostało rannych w ataku przed sklepem w bawarskim mieście 25 czerwca….

Śledczy powiedzieli po ataku, że prawdopodobnie pojawiła się motywacja islamskich ekstremistów. Ponieważ świadkowie poinformowali, że mężczyzna dwukrotnie wykrzyknął „Allahu akbar” i odniósł się do „dżihadu” po jego aresztowaniu.

Ale bawarski urząd policji kryminalnej i monachijscy prokuratorzy powiedzieli we wtorek, że po ocenie jego telefonów nie znaleźli żadnych materiałów propagandowych ani innych ekstremistycznych….

Eksperci ds. deradykalizacji i islamu wciąż oceniają, „czy i w jakim stopniu przekonania religijne podejrzanego mogły odegrać rolę” w ataku, czytamy w oświadczeniu.

Podejrzany został natychmiast osadzony w więzieniu po tym, ale lokalny sąd w zeszłym tygodniu nakazał tymczasowe przeniesienie go do szpitala psychiatrycznego. Po tym jak ocena przeprowadzona przez biegłych wzbudziła wątpliwości, czy może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej….

Prokuratorzy powiedzieli, że dwa inne incydenty na początku tego roku spowodowały, że podejrzany został na krótko wysłany do szpitala psychiatrycznego.

Niemiecka Federalna Prokuratura Antyterrorystyczna nie została poproszona o zbadanie ataku, ale sprawa jest monitorowana przez Bawarski Centralny Urząd ds. Ekstremizmu i Terroryzmu.

Źródło JIHADWATCH