ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Muzeum Holokaustu usuwa zdjęcie muftiego Jerozolimy z Hitlerem

utworzone przez | lis 29, 2021 | Wiadomości | 7 Komentarze

Wygląda na to że cały świat się zgodził iż nie można pokazać niczego, co mogłoby obrazić muzułmanów.

„Zaginione zdjęcie Hitlera i muftiego Jerozolimy”, Shalom Pollack, Arutz Sheva, 27 listopada 2021

Chciałbym przedstawić znanego nazistowskiego generała SS, czołowego duchownego muzułmańskiego i ojca narodu – wszystko w jednym.

Ta osoba to Haj Amin al Husseini.

Husseini był potężnym patriarchą czołowego klanu arabskiego w Palestynie w pierwszej połowie XX wieku. Swoją władzę polityczną i wpływy religijne wykorzystał w motywie swojego życia – mordowaniu Żydów.

Próbując „wprowadzić” muftiego Jerozolimy do głównego nurtu, Brytyjczycy wyznaczyli go na oficjalne stanowisko władzy i odpowiedzialności. To nie zadziałało. To tylko dało mu platformę i prestiż do realizowania swojej pasji zabijania Żydów.

Osiągał to przy wielu okazjach, w szczególności poprzez podżeganie do barbarzyńskiej masakry dziesiątek rodzin żydowskich w Hebronie w 1929 r. (Uwaga: w 1929 nie było syjonistycznej „okupacji”, „terytoriów okupowanych” ani „osadników”; tylko Żydzi w każdym wieku mieszkających w Hebronie i strasznie zabitych przez sąsiadów)

Sympatyzował z nazistami, podczas wojny uciekł z kontrolowanej przez Brytyjczyków Palestyny. Dowodził hitlerowskim zamachem stanu w Iragu, gdzie wszczął krwawy pogrom „Farhud” przeciwko społeczności żydowskiej w Iraku.

Następnie uciekł do Niemiec, gdzie Himmler uczynił go honorowym generałem SS. Zaczął robić wszystko co mógł, pomagając reżimowi hitlerowskiemu w zabijaniu Żydów. Z Berlina przemawiał do świata arabskiego przez radio, zdobywając ogromne poparcie dla nazistów. Wychował dywizje muzułmanów, które walczyły w armii nazistowskiej. Jednym z ich zadań było pilnowanie, aby Żydzi nie uciekali z pociągów do obozów zagłady.

Razem z Himmlerem odwiedzał obozy śmierci i rysował plany budowy „obiektu” w dolinie Dotan w Samarii, gdzie pół miliona Żydów z Palestyny ​​zostanie zagazowanych, gdy tylko Rommel pokona Brytyjczyków. Cytowano Eichmanna, który powiedział: „Jestem osobistym przyjacielem Wielkiego Muftiego. Obiecaliśmy, że żaden europejski Żyd nie wejdzie już do Palestyny”.

Po wojnie generał SS Husseini znalazł schronienie w Syrii przed wyrokiem za zbrodnie wojenne. Gdziekolwiek się pojawił w świecie arabskim, był odbierany jako bohater i mentor. Jego nazistowskie referencje wraz z jego stanowiskiem duchownym były wizytówką, która otwierała wszystkie drzwi w świecie arabskim.

Yasar Arafat nazwał go „ojcem narodu palestyńskiego”. Prezes Autorytetu AP Abbas powtórzył to wyróżnienie.

Yad Vashem, największe na świecie Muzeum Holokaustu i miejsce pamięci, miało duże zdjęcie Husseiniego z Hitlerem na jednej ze ścian. Na drugiej stronie było zdjęcie żołnierzy żydowskich z Palestyny ​​wolontariuszy w armii brytyjskiej w „Brygadzie Żydowskiej”. Kontrast był wyraźny.

Kiedy Yad Vashem został wyremontowany i rozbudowany w 2005 roku, zdjęcie Hitlera – Husseini nie trafiło do nowego muzeum.

Jako przewodnik wycieczek od 1980 roku wielokrotnie odwiedzałem stare muzeum i doskonale pamiętam, jak moi turyści byli zszokowani duetem na zdjęciu.

W nowym muzeum zamiast zdjęcia Husseini – Hitler znajduje się znacznie mniejsze zdjęcie Husseiniego i Himmlera, w ciemnym zaułku, którego nikt nie widzi. W końcu go zlokalizowałem.

Kiedy napisałem do Yad Vashem i zapytałem, dlaczego usunęli zdjęcie z nowego muzeum, powiedziano mi, że nowe muzeum „koncentruje się na ofiarach, a mniej na sprawcach”. Jednak zaledwie kilka metrów od małego zdjęcia Husseiniego – Himmlera znajduje się cała ściana sprawców – architektów „Konferencji w Wannsee”, którzy opracowali plany Holokaustu.

Zapytałem o zdjęcie kilku lokalnych oficjalnych przewodników Yad Vashem. Albo o tym nie wiedzieli, albo mówili, że ma charakter polityczny i nie rozmawiali o tym z gośćmi. Nie podobało im się moje zapytanie.

Zastanawiałem się, czy kojarzenie palestyńskich Arabów z nazistami nie było już politycznie poprawne od czasu porozumienia Oslo z Arafatem w 1993 roku….

JIHADWATCH