ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Mozambik: Muzułmanie ścinają głowę chrześcijańskiemu pastorowi, wręczają jego głowę żonie, aby pokazała władzom.

utworzone przez | gru 19, 2021 | Wiadomości | 1 komentarz

„Ekstremiści związani z ISIS odcinają chrześcijańskiemu pastorowi głowę, wręczają odciętą głowę żonie, aby pokazała władzom w Mozambiku”, Chris Jewers, MailOnline, 17 grudnia 2021 r.:

Zabójstwo, o którym donosiły lokalne wiadomości, miało miejsce w bogatej w gaz północnej prowincji Cabo Delgado.

Według BBC, która powołała się na źródła wojskowe, w ubiegłą środę wdowa po mężczyźnie zabrała worek z głową męża do komendy okręgowej policji.

Powiedziała policji, że dostała polecenie poinformowania władz o zabójstwie jej męża przez podejrzanych rebeliantów powiązanych z Państwem Islamskim, którzy znaleźli pastora na polu.

Kobieta mieszkająca w Nowej Zambezii, powiedziała władzom, że napastnicy porwali jej męża z farmy przed ścięciem mu głowy.

Przemawiając w czwartek prezydent Mozambiku Filipe Nyusi w czwartek podkreślił, że jego kraj był świadkiem mniejszej ilości ataków dżihadystycznych w tym roku niż w zeszłym, po tym jak Rwanda i kraje sąsiednie pomogły w walce z rebelią trwającą cztery lata.

Prowincja Cabo Delgado była wstrząsana atakami bojowników powiązanych z Państwem Islamskim od 2017 roku, w których zginęło co najmniej 3340 osób i przesiedlono ponad 800 000….

JIHADWATCH