ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Mahomet – Okrutny i obelżywy „Prorok”

utworzone przez | cze 28, 2021 | Artykuły, Mahomet, Religia | 2 Komentarze

Mahomet – Okrutny i obelżywy „Prorok”

Sam Shamoun

Według Koranu Mahomet został zesłany jako łaska dla ludzkości:

My posłaliśmy ciebie tylko jako miłosierdzie dla światów! Quran 21:107 Józef Bielawski

Koran dodatkowo potwierdza że Mahomet nie był surowy ani okrutny dla swoich wyznawców:

I przez miłosierdzie od Boga ty stałeś się dla nich łagodny. Gdybyś był surowy i twardego serca, to oni odeszliby od ciebie. Więc przebacz im i proś Boga o przebaczenie dla nich; zasięgaj ich rady w każdej sprawie! A kiedy poweźmiesz decyzję, to zaufaj Bogu! Zaprawdę, Bóg kocha tych, którzy ufają! Quran 3:159 Józef Bielawski

Jednak czasami Mahomet nie był miłosierny dla swoich wyznawców i najlepszych przyjaciół. Zgodnie z tak zwanym “dźwiękiem ahadith” Mahomet faktycznie krzyczał, przeklinał, krzywdził i / lub bił tych którzy go kochali najbardziej i nie robili nic by zasłużyć na takie znęcanie się:

Oto tytuł Rozdziału 23: Sahih Muslim Chapter 23 Ci którzy byli przeklinani przez Apostoła Allaha gdy w rzeczywistości oni na to nie  zasługiwali, to był rodzaj nagrody i łaski dla nich. Aisza poinformowała że dwie osoby odwiedziły Wysłannika Allaha i oboje rozmawiali o czymś, nie wiedziała na jaki temat, ale to go zirytowało, a On rzucił przekleństwa na ich obu i jeszcze im złorzeczył, a kiedy wyszli Ja powiedziałam: Wysłanniku Allaha, dobro dotrze do wszystkich, ale nie dotrze do tych dwóch. On odpowiedział jak to ?Ja odparłam Ponieważ przywołałeś klątwę i zrzuciłeś przekleństwo na nich obu. On odpowiedział: Czy nie wiecie że uzgodniłem przymierze z moim Panem mówiąc: O Allah, jestem człowiekiem i że dla muzułmanina, na którego wzywam przekleństwo lub rzucam przekleństwo, uczyń z tego źródło czystości i nagrody? (Sahih Muslim, Book 032, numer 6285)

Ten hadis został zgłoszony na podstawie autorytetu A’masza z tym samym łańcuchem przekaźników i hadisów przekazanych z upoważnienia ‘Isy (słowa są takie): “Miał z nimi prywatne spotkanie i rzucał złorzeczenia i klątwy na nich zanim ich odesłał ” Sahih Muslim, Book 032, Number 6286

Abu Huraira doniósł, że Apostoł Allaha powiedział: O Allah, zawieram z Tobą przymierze, przeciwko któremu Ty nigdy nie pójdziesz. Jestem człowiekiem i dlatego dla muzułmanina, któremu krzywdzę, którego karcę lub którego wzywam klątwę lub którego biję, czynię z tego źródło błogosławieństwa, oczyszczenia i bliskości z Tobą w Dniu Zmartwychwstania. Sahih Muslim, Book 032, Number 6290

Salim, uwolniony niewolnik Nasriyyin, powiedział: Słyszałem, jak Abu Huraira mówił, że słyszał, jak Wysłannik Allaha mówił: O Allah, Mahomet jest istotą ludzką. Tracę panowanie nad sobą, tak jak ludzie tracą panowanie nad sobą i zawarłem z Tobą przymierze, którego nie chciałeś złamać: dla wierzącego, któremu zadaję jakiekolwiek kłopoty, wzywam klątwę lub biję, uczyń z tego zadośćuczynienie (za jego grzechy i źródło) Jego bliskość z Tobą w Dniu Zmartwychwstania. Sahih Muslim, Book 032, Number 6293

Muhammad przeklął nawet sierotę życząc jej żeby nigdy nie dorosła co doprowadziło ją do płaczu!

Anas b. Malik poinformował, że była sierota z Umm Sulaim (która była matką Anasa). Wysłannik Allaha zobaczył tę sierotę i powiedział: “O, to ty! widzę że urosłaś. Obyś nigdy się nie postarzała! Ta niewolnica wróciła do Umm Sulaim z płaczem. Umm Sulaim powiedział: O córko, co się z tobą dzieje? Powiedziała: „Apostoł Allaha rzucił na mnie przekleństwo, żebym nie dorosneła, a zatem nigdy nie będe starsza wiekiemi przez to nigdy nie dorosne”. Umm Sulaim wyszła pośpiesznie owijając nakrycie głowy, aż spotkała Wysłannika Allaha. Powiedział do niej: Umm Sulaim, co się z tobą dzieje? Powiedziała: Posłańcu Allaha, przywołałeś przekleństwo na moją sierotę”. Powiedział: Umm Sulaim, co to jest? Powiedziała: Ona (sierota) twierdzi, że przekląłeś ją mówiąc, że może nie dorosnąć ani nie urosnąć w życiu. Wysłannik Allaha uśmiechnął się i powiedział: Umm Sulaim, czy nie wiesz, że zawarłem przymierze z moim Panem. A umowa z moim Panem jest taka, że powiedziałem do Niego: Jestem człowiekiem i cieszę się tak, jak jest zadowolony człowiek i tracę panowanie nad sobą, tak jak człowiek traci panowanie nad sobą, tak więc dla każdej osoby z mojej Ummy, której Przeklinam, a ona w żaden sposób na to nie zasługuje. Niech to, Panie, stanie się źródłem oczyszczenia, czystości i bliskości (Allaha) w Dniu Zmartwychwstania. Sahih Muslim, Book 032, Number 6297

Z działaniami i oświadczeniami Mahometa wiąże się kilka problemów. Po pierwsze wymówka Mahometa że był tylko człowiekiem nie jest usprawiedliwieniem dla znęcania się i krzywdzenia ludzi którzy kochali go bardziej niż siebie samych. Istnieją ludzie którzy nie są prorokami i są oni w stanie kontrolować swoją wściekłość i złość i nie atakują rodziny i przyjaciół tak jak zrobił to Mahomet. Zatem o ile większą kontrolę powinien mieć Mahomet nad swoimi grzesznymi impulsami i wściekłością, zwłaszcza jeśli jak twierdzi Allah jest on idealnym modelem do naśladowania ! 

Wy macie w Posłańcu Boga piękny wzór – dla każdego, kto się spodziewa Boga i Dnia Ostatniego i kto Boga często wspomina. Quran 33:21 Józef Bielawski

Zwróć uwagę że w tym przypadku i za każdym razem gdy cytuje wers Koranu to Mahomet jest tym który go wyjawia mowi wiec sam o sobie !

To prowadzi nas do drugiego problemu. Muzułmańscy uczeni twierdzą że prorocy są strzeżeni i chronieni (isma / masum) przed popełnieniem grzechów. Jeśli tak to dlaczego Allah nie ochronił swojego proroka przed jego niesprawiedliwym i nieuzasadnionym gniewem? Dlaczego Allah nie dał Mahometowi całkowitego panowania nad jego grzeszną wściekłością aby nie znęcać się werbalnie i nie przeklinać swoich wyznawców którzy kochali go bardziej niż samych siebie?

Po trzecie jeśli Mahomet nie potrafił kontrolować swojego języka to Allah mógł w cudowny sposób dać zwycięstwo nad wściekłością i plugawymi ustami. Mahomet usprawiedliwia swoje przekleństwa ataki i zniewagi na ludziach mówiąc że Allah pobłogosławi każdego kogo skrzywdzi, przeklnie i / lub pokona! Tak więc zamiast ganić go i karcić za jego grzechy Allah rzeczywiście wybaczył okrucieństwo i podłość Mahometa zgadzając się błogosławić każdego kogo przeklina i krzywdzi! Dlaczego Allah pozwolił Mahometowi upajać się swoim grzechem akceptując jego umowę błogosławiąc każdego kogo przeklnie? Jaki bóg zaakceptowałby taką umowę pozwalając Mahometowi na swobodę usprawiedliwiania i dalszego wykorzystywania i przeklinania własnych wyznawców takich jak ta biedna niewinna sierota? Czy to nie czyni Allaha wspólnikiem w grzechach Mahometa? Czy to nie wskazuje na to że Allah był rzeczywiście sługą Mahometa skoro zgodził się na kaprysy i pragnienia tego ostatniego i spełnił je ?

Jeszcze bardziej niepokojąca jest arogancja Mahometa w zakładaniu że Allah automatycznie zaakceptuje jego warunki. Powyższe hadisy nie dowodzą że Allah zgodził się z żądaniami Mahometa. Te narracje po prostu przekazują to co powiedział Mahomet i przyjmują za pewnik, że Allah poddał się pragnieniom swego posłańca !

W rzeczywistości w ostatnim hadisie jest to tylko prośba którą wysyła. Zwróćmy jeszcze raz uwagę na wypowiedzi Mahometa:

Mam przymierz z moim Panem … O Allah, zawieram z Tobą przymierze przeciw któremu nigdy nie pójdziesz. O Allah, Mahomet jest istotą ludzką. Tracę panowanie nad sobą, tak jak ludzie tracą panowanie nad sobą i zawarłem z Tobą przymierze, którego Ty nie chciałeś złamać:

Czy nie są to bardzo aroganckie sformułowania? Mahomet jednostronnie zawiera przymierze. To nie Bóg oferuje Muhammadowi przymierze. Mahomet po prostu ogłasza tę zasadę i twierdzi że Allah z pewnością nigdy nie wystąpi przeciwko niej. To nic innego jak zwykła arogancja ze strony Mahometa. Omylne grzeszne stworzenia po prostu nie są w stanie żądać od Boga poparcia lub usprawiedliwienia ich grzeszności a jednak Mahomet uważa że ma takie prawo !

Co więcej jako część naszej skruchy my chrześcijanie możemy modlić się aby Bóg łaskawie obrócił nasze złe uczynki w błogosławieństwo dla osoby którą skrzywdziliśmy a następnie szczerze prosić aby Bóg zmienił nasze serce i dał nam siłę abyśmy nigdy nie działali w ten sposób ponownie. Ale to jest coś zupełnie innego niż to co widzimy w powyższych hadisach. Mahomet po prostu „wymyśla ten wyimaginowany układ”, aby mógł dalej postępować tak jak wcześniej i NIE musiał się zmieniać. Jest to biblijnie niedopuszczalne i jawna parodia przeciwko świętości i sprawiedliwości prawdziwego Boga.

W szczególności Mahomet zwalnia się z obowiązku proszenia o przebaczenie ludzi których przeklął pobił lub skrzywdził w inny sposób. (Przecież spowodował tylko błogosławieństwa…) Biblijna zasada jest taka że musimy prosić o przebaczenie za nasze krzywdy zarówno osoby które skrzywdziliśmy jak i Boga. To wymaga pokory i uznania, że się mylimy. Najwyraźniej Mahomet nie chce przepraszać i przyznać że w czymkolwiek się mylił. Dzięki tej sztuczce może teraz powiedzieć: „Dlaczego narzekasz? Naprawdę sprawiłem że zostałeś pobłogosławiony! ” I tak w ostatecznym rozrachunku nazywa zło dobrem niszcząc samą podstawę moralności.

Po czwarte muzułmanie często cytują następujący werset aby udowodnić że Mahomet mówił tylko z natchnienia:

On nie mówi pod wpływem namiętności.To jest tylko objawienie, które mu zostało zesłane. Quran 53:3-4 Józef Bielawski

Jeśli to prawda, że Mahomet nigdy nie mówił z własnych pragnień ale zawsze był do tego natchniony oznacza to, że to Allah faktycznie chciał aby jego posłaniec przeklinał i wykorzystywał swoich wyznawców którzy nie zasługiwali na takie traktowanie! Oczywistym pytaniem jest dlaczego islamskie bóstwo które ma być całkowicie święte i miłosierne miałoby powodować że Mahomet przeklinał i krzywdził wierzących którzy kochali swojego boga i jego proroka bardziej niż własne życie bez powodu?

Co gorsza Mahomet jest potępiony przez swoje własne nauki !

„Skromność jest częścią wiary, a wiara będzie w raju. Obsceniczność w mowie jest częścią szorstkości, a szorstkość będzie w piekle. ” Sunan Ibn Majah 4184

Komentarz:

  1. Używanie wulgarnych środków językowych, nadużywanie lub używanie wulgarnego języka, kłótnie i tym podobne czyny są sprzeczne z cechami wierzącego. (Angielskie tłumaczenie Sunan Ibn Majah – opracowane przez Imama Muhammada Bin Yazeed Ibn Majah Al-Qazwini, From Hadith No. 3657 to 4341, Ahadith zredagowane i przywołane przez Hafiz Abu Tahir Zubair ‘Ali Za’i, przetłumaczone przez Nasiruddina al-Khattaba ( Kanada), ostateczna recenzja Abu Khaliyl (USA) [Darussalam Publications and Distributors, wydanie pierwsze: czerwiec 2007], tom 5, 37. The Chapters On Asceticism, Rozdział 17. Modesty, Shyness, strona 330)

To pokazuje że po raz kolejny Mahomet nie praktykował tego co głosił ponieważ nadużywał i używał wulgarnego języka przeciwko tym którzy go kochali najbardziej i którzy nie zrobili nic by zasłużyć na takie traktowanie. Mahomet jest więc winny tego że sam nie stosuje się do własnych nauk ! i przez to sam siebie potępia do piekła.

Sam Pan Jezus ostrzegał ludzi że będą sądzeni za to, co powiedzą:

Dobry człowiek wydobywa z dobrego skarbca serca dobre rzeczy, a zły człowiek wydobywa ze złego skarbca złe rzeczy

Ale mówię wam, że z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu.

Bo na podstawie twoich słów będziesz usprawiedliwiony i na podstawie twoich słów będziesz potępiony.

UBG Mateusz 12:35-37

Oznacza to że Mahomet również podlega osądowi Pana Jezusa Chrystusa!

Wreszcie jedną rzeczą jest przeklinanie tych którzy ci się sprzeciwiają i atakują co Mahomet robił dość często. (Wystarczy porównać ostatnie słowa Mahometa i Jezusa). Zupełnie inną rzeczą jest umniejszanie i obrażanie tych którzy kochają cię bardziej niż własne życie i nie zrobili nic obraźliwego by zasłużyć na takie znęcanie się i maltretowanie.

Jest więc jasne że im więcej się bada życie Mahometa tym więcej dowodu na to że wcale nie był prorokiem, ani też nie był miłosierdziem dla ludzkości ale raczej przekleństwem dla ludzkości. Życie i nauki Mahometa przyniosły więcej szkód i spowodowały ogromne szkody na całym świecie. Jego przeklinanie i znęcanie się nad ludźmi, prostytuowanie kobiet i nazywanie tego tymczasowym małżeństwem pozwalając muzułmanom na gwałcenie kobiet które wzięli do niewoli nawet jeśli są zamężne. Kradzież żony jego adoptowanego syna zniesienie z tego powodu adopcji nakazywanie swoim wyznawcom mordowania lub podporządkowywania sobie osób które odmawiają przyjęcia go jako proroka… lista mogłaby być długa.

Nadszedł czas aby muzułmanie porzucili tego fałszywego proroka i zwrócili się do zmartwychwstałego Pana Jezusa Chrystusa umiłowanego Syna Bożego ponieważ jest on ich jedyną nadzieją na zbawienie.

Autor Sam Shamoun specjalne podziękowania dla Jochen Katz

Link https://www.answering-islam.org/authors/shamoun/mo_curses.html

Tłumaczenie na Polski Marek_P Email garazbatmana@gmail.com