ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

MAHOMET I ŚMIERĆ KOBIETY ASMA BINT MARWAN

utworzone przez | lip 6, 2021 | Mahomet | 95 Komentarze

Autor Silas

WPROWADZENIE

             Po przybyciu Mahometa do Yathrib zaczął On rosnąć w siłę. Jednak sprzeciwiło się mu wiele osób zarówno Żydów jak i Arabów. Mahomet na różne sposoby zaczął uciszać swich przeciwników. Jednym z takich sposobów było znane od zarania dziejów zlecenie mokrej roboty płatnym zabójcom.

             Mahomet miał wielu wrogów i krytyków niektórzy byli niebezpieczni inni byli zwykłymi ludźmi, którzy mieszkali w okolicy i nie uważali Mahometa za nic. Na nieszczęście dla nich wypowiedzieli się.

             Jeden po drugim zostali uciszeni. Poprzez traktaty intrygi lub jawny terror Mahomet zdobył władzę w Medynie. W końcu został panem tego obszaru. Wiedział że jego wyznawcy go kochają i umrą za niego. Byli do jego dyspozycji i czasami używali ich do wykonywania jego poleceń.

PREZENTACJA ŹRÓDEŁ ISLAMSKICH

Cytat z książki: 

THE SIRAT RASUL ALLAH, Ibn Ishaq (przekład A. Guilaume „Życie Mahometa”) strona 675, 676.

„PODRÓŻ UMAYRA B. ADIYYA W CELU ZABIJANIA ASMY D. MARWANA
„Była z B. Umayyya b. Zayda. Kiedy Abu Afak został zabity, okazała niezadowolenie. Abdullah b. Al-Harith b. Al-Fudayl od swojego ojca powiedział, że jest żoną mężczyzny z B. Khatmy zwanego Yazid b. Zayd. Obwiniając islam i jego wyznawców, powiedziała:
„Gardzę B. Malikiem i al-Nabitem
oraz Auf i B. al-Khazraj.
Jesteś posłuszny nieznajomemu, który nie jest twoim,
Nie należał do Murada ani Madhija.
Oczekujesz od niego dobra po zabiciu twoich wodzów
Jak głodny człowiek czekający na rosół kucharza?
Czy nie ma człowieka dumnego, który by go zaatakował z zaskoczenia?
I odciąć nadzieje tych, którzy niczego od niego oczekują? “
Hassan b. Thabit odpowiedział jej:
„Banu Wa’il i B. Waqif i Khatma
Są gorsze od B. al-Khazrahj.
Kiedy wołała o głupotę, biada jej w jej płaczu,
Nadchodzi śmierć.
Podbudziła mężczyznę o chwalebnym pochodzeniu,
Szlachetny w wychodzeniu i wchodzeniu.
Przed północą ufarbował ją w jej krwi. I przez to nie ponosił żadnej winy. “

Kiedy apostoł usłyszał co powiedziała, powiedział: „Kto mnie uwolni od córki Marwana?” Umayr b. Adiy al-Khatmi która była z nim usłyszała go i tej samej nocy poszedł do jej domu i zabił ją. Rano przyszedł do apostoła i powiedział mu co zrobił, a on [Mahomet] powiedział: „Pomogłeś Bogu i Jego apostołowi, o Umajrze!” Kiedy zapytał czy będzie musiał ponieść jakieś złe konsekwencje apostoł odpowiedział: „Dwa kozy nie uderzą o nią głowami”, więc Umayr wrócił do swojego ludu.

Teraz wśród B. Khatmy było tego dnia wielkie poruszenie w związku z romansem bint [dziewczyny] Marwan. Miała pięciu synów, a kiedy Umayr poszedł do nich od apostoła, powiedział: „Zabiłem Bint Marwana, synowie Khatmy. Powstrzymajcie mnie jeśli potraficie; nie każcie mi czekać”. To był pierwszy dzień, w którym islam stał się potężny wśród B. Khatmy; wcześniej ci, którzy byli muzułmanami, ukrywali ten fakt. Pierwszym z nich, który zaakceptował islam był Umayr b. Adiy, którego nazywano „Czytelnikiem”, oraz Abdullah ur. Aus i Khuzayma ur. Thabit. Dzień po śmierci Binta Marwana ludzie z B. Khatmy zostali muzułmanami, ponieważ widzieli siłę islamu ”.

KONIEC CYTATU IBN ISHAQ

Kolejny przykład:

Cytat z książki [IBN SA’D’S “KITAB AL-TABAQAT AL-KABIR”, translated by S. Moinul Haq, volume 2, pages 30-31.

„SARIYYAH OF UMAYR IBN ADI”

            Następnie (nastąpiło) sariyyah Umayr ibn adi Ibn Kharashah al-Khatmi przeciwko Asma Bint Marwan, Banu Umayyah Ibn Zayd, kiedy pozostało pięć nocy od miesiąca Ramadanu, na początku dziewiętnastego miesiąca od hidżry apostoła Boga. Asma była żoną Yazida Ibn Zayda Ibn Hisn al-Khatmi. Zwykła oczerniać islam, obrażać proroka i podżegać (ludzi) przeciwko niemu. Komponowała wiersze. Umayr Ibn Adi przyszedł do niej w nocy i wszedł do jej domu. Jej dzieci spały wokół niej. Był taki, którego karmiła. Przeszukał ją ręką, ponieważ był ślepy i oddzielił od niej dziecko. Wbił miecz w jej pierś, aż przeszył jej plecy. Następnie ofiarował poranne modlitwy z prorokiem w al-Medina. Apostoł Allaha powiedział do niego: “Czy zabiłeś córkę Marwana?” Powiedział: „Tak. Czy jest coś więcej dla mnie do zrobienia?” On [Muhammad] powiedział: „Nie. Dwa kozy będą się zbierać wokół niej. To było słowo, które zostało po raz pierwszy usłyszane od apostoła Allaha. Apostoł Allaha nazwał go Umayr,„ basir ”(widzenie).

KONIEC CYTATU IBN SA’D

PISMA KORBORUJĄCE

             W „23 lata; studium proroczej kariery Mahometa” Ali Dashti (Mazda Press, 1994), Dashti również odnosi się do zabójstw Abu Afaka i Asmy ur. Marwan. Napisał (strona 100):

             „Abu Afak, człowiek w podeszłym wieku (podobno 120 lat) został zabity, ponieważ wyśmiał Mahometa. Czyn dokonał Salem b. Omayr na rozkaz Proroka, który zapytał:„ Kto zajmie się tym łajdakiem za mnie? „Zabicie takiego starego człowieka skłoniło poetkę, Asmę b. Marwana, do napisania lekceważących wersetów o Proroku i ona również została zamordowana”.

DYSKUSJA

            Podsumujmy to i umieśćmy w perspektywie.

            Mahomet zamordował Abu Afaka. Asma b. Marwan wypowiedział się przeciwko Mahometowi za zamordowanie starego człowieka. Zachęcała swoich współplemieńców do podjęcia działań przeciwko mordercy. Kiedy Mahomet usłyszał co powiedziała kontynuował swój szał zabijania i kazał ją zamordować.

Jak wielkim zagrożeniem była dla Mahometa? Prawdopodobnie miałaby duże trudności w zaatakowaniu samego Mahometa. Potrzebowała mężczyzn którzy przeciwstawiliby się Mahometowi. Przyjrzyj się dokładniej wydarzeniu i zbadaj kontekst związku Asmy z jej plemieniem.

1) Po pierwsze jej plemię nie było pod rządami Mahometa. Być może zawarli traktat z Mahometem a może nie. Tak czy inaczej ta kobieta mogła swobodnie mówić co myśli. Gdyby traktat istniał a ona była poza linią Mahomet mógłby poskarżyć się przywódcom jej plemienia a oni mogliby jej nakazać milczenie.

2) Co bardziej godne uwagi w tym wydarzeniu to fakt że po jej zamordowaniu Mahomet powiedział: „Dwie kozy nie uderzą o nią w głowę”, co oznacza, że ​​nikt nie będzie się przejmował jej śmiercią. (Cóż z wyjątkiem jej dzieci i jej rodziny).

             Zauważ też że byli już ludzie z jej plemienia którzy zostali muzułmanami. Z pewnością ci ludzie nie zamierzali jej słuchać.

             Chodzi o to że jeśli nikogo tak naprawdę nie obchodziło że zostanie zamordowana to nikogo tak naprawdę nie obchodziło co ma do powiedzenia. Jej ludzie również wiedzieli że Mahomet kazał zamordować Abu Afaka i to też ich nie obchodziło. Nawet w tym świetle nikt nie potraktowałby jej na tyle poważnie by wysłuchać jej wezwań do zamordowania Mahometa który był przywódcą potężnej grupy ludzi. Żaden z jej ludzi nie chciał ryzykować życiem za jej słowa.

            Najważniejsze jest to: Asma b. Marwan nie była uzasadnionym zagrożeniem dla Mahometa.

Przeanalizujmy podobny przykład. Na całym Bliskim Wschodzie są muzułmanie którzy nazywają Amerykę Wielkim Szatanem. Ci muzułmanie wzywali do brutalnego zniszczenia Ameryki. Często gromadziły się wielkie tłumy by skandować „śmierć dla Ameryki śmierć Reagana lub Busha, Clintona lub ???”. Otóż gdyby Ameryka, Reagan, Bush itp. Stosowali standardy Mahometa zaangażowaliby się w zabicie wielu Arabów. Wiemy jednak że śpiewanie tłumu zapalonych głów nie usprawiedliwia użycia wobec nich przemocy. Są lepsze sposoby radzenia sobie z krytyką i krytyką. Często z pasji do młodości ludzie robią i mówią rzeczy których nie zamierzają lub nie są w stanie wykonać.

Dlaczego więc Mahomet naprawdę zażądał zabójstwa Asmy?

             Spróbuj wielokrotnego wyboru:

a) Mahomet uważał że stanowi ona dla niego uzasadnione zagrożenie więc rozkazał ją zamordować

b) Mahometowi przeszkadzały jej słowa i chciał żeby ją uciszono

c) Bóg powiedział Mahometowi aby zamordował tę kobietę

Oczywiście jedynym prawdziwym wyborem jest b. Nie przestraszyła się go nie była przywódczynią swojego plemienia i miała niewielki lub żaden wpływ. Była dla niego niczym więcej niż utrapieniem. Gdyby Bóg powiedział Muhammadowi żeby poszedł i ją zabił, Muhammad twierdziłby że ma objawienie w stylu „O muzułmanie, Allah mówi, żeby iść i zabić Asmę b. Marwana”. I stałoby się to natychmiast. Gdyby tak było muzułmanie zaatakowaliby ją w świetle dnia.

Jedyny wniosek jest taki,że Asma rzuciła wyzwanie jego ego i działaniom. To zmartwiło Mahometa i chciał ją uciszyć.

DODATKOWE UWAGI

1) To co najbardziej niepokoi mnie w islamie to jego skłonność do przemocy i stosowania przemocy jako standardu woli Bożej.

            Umayr jest tego doskonałym przykładem. Oto muzułmanin przyjaciel Mahometa działający na jego prośbę i pod osłoną nocy wchodzący do domu kobiety. Spotyka kobiety śpiące w jej łóżku z dzieckiem i morduje ją wbijając miecz w jej ciało.

            Następnie Mahomet mówi mężczyźnie że „pomógł Bogu i swojemu apostołowi”. Gdyby Allah był naprawdę zagrożony przez tę kobietę myślę że mógłby ją zabić prawda? Czy Bóg potrzebuje aby mężczyźni przemykali się w nocy i mordowali śpiące kobiety?

2) Co więcej jaką religią naprawdę jest islam? Wkrótce po tym jak Umayr zamordował Asmę, udał się do jej rodziny i kpił z nich! Śmiał się im w twarz że zamordował ich matkę i że nie są w stanie nic z tym zrobić! Oto kolejny cytat:

            „Miała pięciu synów, a kiedy Umayr poszedł do nich od apostoła, powiedział:„ Zabiłem Bint Marwana synowie Khatmy. Powstrzymajcie mnie jeśli potraficie; nie każ mi czekać ”.

3) Muszę także krytykować nie-muzułmańskich Arabów w czasach Mahometa. Brakowało im poczucia wartości ludzkiego życia. Tutaj zamordowano jedną z ich kobiet i zamiast być przerażeni zaczęli nawracać się na islam ponieważ „widzieli siłę islamu”.

4) Na koniec, podobnie jak w przypadku obserwacji nr 1, spójrz na siłę islamu. Oto cytat:

            „To był pierwszy dzień, w którym islam stał się potężny wśród B. Khatmy… Dzień po śmierci Bint Marwana ludzie z B. Khatmy zostali muzułmanami ponieważ widzieli siłę islamu”.

            Zatem moc islamu polega na tym by zabijać śpiące kobiety w trakcie snu?    

            Jedynymi ludźmi, których znam, którzy szanują taką władzę są przestępcy ludzie w stylu mafii którzy również chodzą w nocy i mordują ludzi podczas snu.

PYTANIA

1) Jakim człowiekiem był Mahomet? Czy naprawdę musiał poprosić swoich kompanów o zamordowanie matki pięciorga dzieci kobiety która nie stanowiła dla niego uzasadnionego zagrożenia?

2) Dlaczego Mahomet sam nie mógł jej zamordować? Dlaczego za każdym razem gdy Mahomet chciał kogoś zabić zawsze miał kogoś innego do zabicia?

3) Spójrz na tę ciemną stronę islamu. To jest islam który praktykował Mahomet. Kiedy założyciel religii musi zamordować w nocy bezsilne kobiety za sprzeciwienie się mu jak można tę religię opisać?

4) Gdzie w islamie są teraz „prawa kobiet” lub „prawa człowieka”? Jeśli Mahomet odmówił innym wolności słowa jak to odbija się na islamie i na tym co widzimy w dzisiejszym świecie islamskim? Dlaczego jest tak że im bardziej fundamentalistyczne narody muzułmańskie stają się tym bardziej uciskają wszystkie podstawowe prawa człowieka?

5) Czy ten Mahomet jest człowiekiem któremu naprawdę można zaufać?

WNIOSEK

             Wiemy że we wszystkich religiach jest dobro i zło ale ten przypadek jest inny. To wydarzenie jest odzwierciedleniem człowieka który zapoczątkował islam: islam jest zbudowany na słowach i czynach Mahometa. Widzimy tutaj że Mahomet kazał brutalnie zamordować kobietę. Została zabita ponieważ wypowiadała się przeciwko niemu i stała się bardziej utrapieniem a nie uzasadnionym zagrożeniem. Co więcej Mahomet nie miał prawa by ją zabić. Wziął sytuację w swoje ręce i kazał ją zamordować. Mahomet czuł że to morderstwo pomaga Bogu; nie czuł winy ani skruchy.

             Jezus potępił tych którzy mordowali … „Na zewnątrz są psy, ci, którzy uprawiają magię, niemoralni seksualnie, mordercy, bałwochwalcy i wszyscy, którzy kochają i dopuszczają się fałszu” Objawienie 22:15. Mahomet należy do tej kategorii. Z pewnością ten człowiek Mahomet nie był prawdziwym prorokiem Boga.

Link https://www.answering-islam.org/Silas/asma.htm

Tłumaczenie Marek_P Email garazbatmana@gmail.com