ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

MAHOMET I MORDERSTWO ABU AFAKA

utworzone przez | lip 5, 2021 | Mahomet | 102 Komentarze

MUHAMMAD I MORDERSTWO ABU AFAKA

Autor Silas

WPROWADZENIE

Po przybyciu Mahometa do Medyny około 622 r. Wielu miejscowych zaczęło go nie lubić. Wielu z nich było Żydami niektórzy pogańskimi Arabami. Krytycy Mahometa jeden po drugim byli uciszani; niektórzy zostali muzułmanami niektórzy zostali zamordowani inni zostali wypędzeni z Medyny. W tym artykule omówimy zlecenie zabójstwa Abu Afaka przez Mahometa. Abu Afak miał 120 lat. Jaka była zbrodnia Afaka? Namawiał innych mieszkańców Medyny by zwątpili w Mahometa.

PREZENTACJA ŹRÓDEŁ ISLAMSKICH

UWAGA: Moje komentarze będą zawarte w nawiasach typu []. Inne nawiasy, takie jak (), są w tłumaczeniach.

Z SIRAT RASUL ALLAH (ŻYCIE PROROKA BOŻEGO), IBN ISHAQ (1), strona 675:

WYPRAWA SALIMA B. UMAYRA BY ZABIĆ ABU AFAKA

Abu Afak był jednym z B. Amr b. Auf z klanu B. Ubayda. Okazał swoje niezadowolenie gdy apostoł zabił al-Harith b. Suwayd ur. Samit i powiedział:

„Długo żyłem, ale nigdy nie widziałem

Zgromadzenie lub zbiór ludzi

Bardziej wierni swojemu przedsięwzięciu

I ich sprzymierzeńców, gdy zostaną wezwani

Niż synowie Kayli, kiedy się zebrali,

Ludzie, którzy obalili góry i nigdy się nie poddali

Jeździec, który przyszedł do nich, podzielił je na dwie części (mówiąc)

„Dozwolone”, „Zabronione” i wszelkiego rodzaju rzeczy.

Czy wierzyłeś w chwałę lub królestwo

Poszedłbyś za Tubba

[UWAGA: Tubba był władcą z Jemenu, który najechał tę część obecnej Arabii Saudyjskiej: Qaylici stawili mu opór]

Apostoł powiedział: „Kto zajmie się tym łajdakiem za mnie?” Skąd Salim b. Umayr, brat B. Amr ur. Auf, jeden z „płaczących”, wyszedł i zabił go. Umama b. Muzayriya powiedział na ten temat:

Skłamałeś religii Boga i człowiekowi Ahmadowi! [Mahomet]

Przez tego, który był twoim ojcem, zły jest syn, którego zrodził!

„Hanif” dał ci pchnięcie w nocy mówiąc

“Weź tego Abu Afaka pomimo twojego wieku!”

Chociaż wiedziałem, czy to człowiek, czy dżiny

Kto cię zabił w środku nocy (nie powiedziałbym nic).

Z KITAB AL TABAQAT AL KABIR (KSIĄŻKA NAJWAŻNIEJSZYCH KLAS), tom 2, IBN SA’D, (2), strona 31:

“Potem nastąpił” sariyyah “[nalot] Salima Ibn Umayr al-Amri na Żyda Abu Afaka w [miesiącu] Shawwal na początku dwudziestego miesiąca z hidżry [imigracja z Mekki do Medyny w 622 r.] ], Apostoła Allaha Abu Afak, pochodził z Banu Amr Ibn Awf i był starcem, który osiągnął wiek stu dwudziestu lat. Był Żydem i podżegał lud przeciw Apostołowi z Allaha i ułożył (satyryczne) wersety [o Mahomecie].

Salim Ibn Umayr, który był jednym z wielkich płaczących i który brał udział w Badr, powiedział: „Przysięgam, że albo zabiję Abu Afaka, albo umrę przed nim. Czekał na okazję, aż nadejdzie gorąca noc i Abu Afak spał na otwartej przestrzeni. Salim Ibn Umayr wiedział o tym, więc położył miecz na swojej wątrobie i przycisnął go, aż dotarł do jego łóżka. Wróg Allaha wrzasnął, a ludzie, którzy byli jego wyznawcami, rzucili się do niego, zabrali go do jego dom i pochowano go.

Z WSPÓŁCZESNEGO MUZUŁAŃSKIEGO STYPENDIUM O ISLAMIE

Z ALI DASHTI’EGO “23 LATA: STUDIUM PROROCZNEJ KARIERY MOHAMMADA”, (3) strona 100:

 „Abu Afak, człowiek w podeszłym wieku (podobno 120 lat) został zabity, ponieważ wyśmiał Mahometa. Czyn dokonał Salem b. Omayr na rozkaz Proroka, który zapytał:„ Kto zajmie się tym łajdakiem dla mnie? „Zabicie takiego starego człowieka skłoniło poetkę, Asmę b. Marwana, do napisania lekceważących wersetów o Proroku i ona również została zamordowana”.

A przed wyliczeniem wszystkich zabójstw nakazanych przez Mahometa, Ali Dashti pisze na stronie 97:

„W ten sposób islam stopniowo przekształcił się z misji czysto duchowej w bojową i karzącą organizację, której postęp zależał od łupów z najazdów i dochodów z podatku zakat”.

DYSKUSJA

Afak wezwał ludzi którzy mieszkali w Medynie by zwątpili i opuścili Mahometa. Afak uznał wypowiedzi Mahometa za dziwne i dyktatorskie. Zganił Arabów którzy uwierzyli Mahometowi. Mahomet usłyszał o tym i postrzegał 120-letniego mężczyznę jako zagrożenie dla jego wiarygodności a nie dla życia. Nigdzie nie jest powiedziane że Afak namawiał innych Arabów do ataku lub skrzywdzenia Mahometa. Z pewnością 120-letni mężczyzna nie stanowił fizycznego zagrożenia dla Mahometa ani jego zwolenników.

To co uważam za interesujące to ostatnie stwierdzenie w Umamie b. Werset Muzayriya:

„Chociaż wiedziałem, czy to człowiek, czy dżiny

Kto cię zabił w środku nocy (nie powiedziałbym nic). “

To stwierdzenie pokazuje że muzułmanie dokładnie wiedzieli co robią. Wiedzieli że to morderstwo z zimną krwią które popełnili na prośbę Mahometa. Chcieli zachować to w tajemnicy chcieli ukryć swoje złe czyny przed ogółem ludności. Dlatego Umama powiedział, że nie ujawni kto zamordował Afaka.

Kiedy myślę o ludziach którzy nakazują swoim wyznawcom popełnienie morderstwa przychodzą mi na myśl tylko szefowie przestępczości zorganizowanej, skorumpowani politycy i przywódcy kultów. Przychodzi mi na myśl Saddam Hussein. Jak traktowany byłby Irakijczyk gdyby mówił o Saddamie? Amnesty International właśnie poinformowała że w zeszłym roku w Iraku stracono ponad 1500 więźniów politycznych.

Albo jeszcze lepiej weź Ayatollah Khomenni. Jego fundamentalistyczny islamski reżim sprawił że na całym świecie mordowano innych dysydentów Irańczyków. Ci ludzie reprezentują dokładnie to o co chodziło Mahometowi. Postępowali zgodnie z metodologią Mahometa: zabijaj tych którzy stanowią zagrożenie dla twojej wiarygodności.

PYTANIA

1) Jakim człowiekiem był Mahomet że chciałby zamordować 120-letniego mężczyznę ponieważ namawiał swoich współobywateli by wątpili w Mahometa?

2) Tak Abu Afak był zagrożeniem dla wiarygodności Mahometa. Ale czy zasługiwał na to by zostać zamordowanym z zimną krwią w nocy potajemnie kiedy spał? Czy jego opinia była tak dużym zagrożeniem dla Mahometa? Czy aniołowie nie pomogli Mahometowi w bitwie pod Badr? Jeśli tak dlaczego Mahomet bał się 120-letniego Żyda?

3) Czy te „islamskie” wartości są zgodne z naszymi wartościami w Ameryce i na Świecie? Czy Amerykanie którzy krytykują Mahometa powinni spodziewać się że ich wolność słowa zostanie zagrożona. Czy też powinni żyć w strachu że zostaną zabici za zabranie głosu? Pamiętaj muzułmanie w Ameryce już zaczęli mordować Amerykanów ze względu na ich religię.

4) Jeśli Mahomet wprowadził ten system tz. Mordowania ludzi którzy się z nim nie zgadzają jak to wpłynie na społeczeństwo islamskie? Jak to się ma do tego co widzieliśmy w społeczeństwach islamskich takich jak Algieria, Iran, Irak, Afganistan, Egipt i Sudan? Czy w tego rodzaju brutalnym środowisku muzułmanie chcą żyć?

5) Gdyby Mahomet żył dzisiaj i wiedzielibyśmy o ludziach których zamordował co by powiedziała Ameryka? Co byś powiedział? Czy nie chcielibyśmy aby ten typ człowieka płacił za swoje zbrodnie był więziony na całe życie a nawet stracony?

6) Czy nie mamy prawa osądzać Mahometa według najlepszych znanych nam norm moralnych? Twierdził że jest ostatnim prorokiem Boga. Twierdził że jego system jest ostatecznym systemem Bożym dla całej ludzkości. Więc według naszych standardów czy nie sądzisz że to co zrobił Mahomet było strasznie złe? Jeśli nasze standardy są lepsze od jego to jak naprawdę ocenia się jego twierdzenie o „proroctwie”? Dlaczego nasze standardy miałyby przyćmić standardy ostatecznego proroka Boga?

WNIOSEK

Aby spełnić swoje cielesne pragnienia, Mahomet kazał mordować ludzi z zimną krwią. Jednym z nich był 120-letni mężczyzna imieniem Abu Afak. Widzimy, że wysiłki Mahometa były naprawdę napędzane przez jego ciało i ego, a nie przez Boga. Abu Afak był bez wątpienia utrapieniem dla Mahometa, tak jak ludzie z różnych stron sprawy nie zgadzają się i denerwują się nawzajem. Ale żadna uczciwa osoba nie mogłaby usprawiedliwić zabójstwa Mahometa na tym człowieku.

Jezus uczył kochać swoich wrogów i modlić się za tych którzy cię prześladują. Jezus nie uczył jak chodzić po okolicy i mordować ludzi w nocy. Weź przykład Chrystusa i Samarytan w opozycji do Jezusa.

„A gdy wypełniły się dni, aby został wzięty w górę, mocno postanowił udać się do Jerozolimy.

I wysłał przed sobą posłańców. Poszli więc i weszli do wioski Samarytan, aby przygotować dla niego miejsce.

Lecz nie przyjęto go, ponieważ zmierzał do Jerozolimy.

A jego uczniowie Jakub i Jan, widząc to, powiedzieli: Panie, czy chcesz, żebyśmy rozkazali, aby ogień zstąpił z nieba i pochłonął ich, jak to uczynił Eliasz?

Lecz Jezus, odwróciwszy się, zgromił ich i powiedział: Nie wiecie, jakiego jesteście ducha.

Syn Człowieczy bowiem nie przyszedł zatracać dusz ludzkich, ale je zbawić. I poszli do innej wioski.. UBG Łukasz 9:51-56

Kto zatem naprawdę przyniósł ludzkości Boże przesłanie o Jego miłości?

ŹRÓDŁA

1) „Życie Mahometa”, tłumaczenie „Sirat Rasul Allah” Ibn Ishaqa (Życie proroka Boga) autorstwa A. Guillaume. Ta książka jest najlepszą dostępną biografią Mahometa. Zwróć uwagę, że Guillaume dodał w innych odniesieniach z Tabari i innych wczesnych pism islamskich.

(2) „Kitab al-Tabaqat al-Kabir” (Księga głównych klas), Ibn Sa’d. Przetłumaczone przez Moinul Haq, opublikowane przez Pakistan Historical Society

(3) „23 LATA: Studium proroczej kariery Mahometa” Ali Dashti. Przetłumaczone przez F.R.C. Bagley.

Link https://www.answering-islam.org/Silas/abu-afak.htm

Tłumaczenie Marek_P Email garazbatmana@gmail.com