ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

ŚMIERĆ PROROKA: Kto zabił Mahometa ?

utworzone przez | lip 10, 2021 | Allah, Artykuły, Mahomet, Uncategorized | 4 550 Komentarze

David Wood

Żeby rozwiązać zagadkę śmierci Mahometa trzeba dokładnie przestudiować islamskie źródła. A z nich jasno wynika że Mahomet został otruty, my teraz postaramy się zebrać jak najwięcej faktów i spróbujemy odgadnąć kto by go mógł zabić w taki konkretny sposób. 

Policja robi takie rzeczy codziennie, porównuje kule z bronią z której mogłyby zostać wystrzelone, odciski palców z konkretnymi osobami lub czy konkretne osoby miały motyw do popełnienia jakieś zbrodni. Więc żeby odgadnąć kto zabił Mahometa musimy zrobić małe śledztwo. Jednak napotykamy pewien problem, mianowicie dużo ludzi chciało zabić Mahometa: Poganie chcieli go zabić za to że podbił ich miasta, masakrował całe populacje, gwałcił ich kobiety i niszczył ich bożków. Żydzi chcieli go zabić za to że zabrał im ziemię, zniszczył ich społeczności, zniewolił ich, gwałcił ich kobiety, zniewolił ich dzieci. Chrześcijanie chcieli go zabić za to że groził im że ich podboje. Mężczyźni chcieli go zabić, kobiety chciały go zabić, Starcy chcieli go zabić, młodzi chcieli go zabić w sumie każdy chciał go zabić. Mahomet miał wielu wrogów.

Na szczęście możemy zawęzić listę potencjalnych sprawców ponieważ możemy z miejsca wykluczyć ludzi którzy chcieli zabić Mahometa ale w inny sposób. Niektórzy zabójcy lubią dusić swoje ofiary, niektórzy lubią używać noży, jeszcze inni podkładają ogień, jeszcze inni spychają swoje ofiary w przepaść.


Najbardziej interesujące jest to że w Koranie sam Allaha mówi jakby zabił Mahometa! Czyli mamy ulubiony rodzaj zabijania jaki preferuje Allah! Allah zdradza nam jego sposób na egzekucje proroków, oto słowa Allaha:


A gdyby on wymyślił przeciwko nam jakieś słowa,
To schwycilibyśmy go za jego prawą rękę
I przecięlibyśmy mu tętnicę. 69:44-46 Józef Bielawski

Zobaczmy teraz jak tłumaczą te wersy inny tłumacze żebyśmy wiedzieli dokładnie z czym mamy tu do czynienia:

A jeśli on (Muhammad صلى الله عليه وسلم) sfałszował fałszywe powiedzenie dotyczące Nas (Allâh جل جلاله),
Chwycilibyśmy go z pewnością za jego prawą rękę (lub z mocą i siłą),
A wtedy z pewnością odcięlibyśmy mu tętnicę życiową (aortę), 69:44-46 Muhammad Taqi-ud-Din al-Hilali i Muhammad Muhsin Khan

A gdyby on wymyslil o Nas nieprawdziwe wypowiedzi,
Z pewnością wzięliśmy go za prawą rękę
A potem odciął mu tętnicę życiową, 69:44-46 Pickthall

Zgodnie z Koranem jeśli Mahomet zacząłby wymyślać własne objawienia, jeśli zmyślałby wersety Koranu, Allah przeciął by mu tętnice a dokładnie aortę! Aorta przez islamskie źródła jest nazywana “aortą życia”

Żeby nikt nie zarzucił nam że wymyślamy tu jakieś teorie spiskowe zobaczmy co mówi o tych wersach jeden z najlepszych islamskich komentatorów:

I czy on, mianowicie prorok, sfabrykował jakieś kłamstwo przeciwko Nam, przekazując nam to, czego nie powiedzieliśmy?
Chwycilibyśmy go z pewnością. Zemścilibyśmy się na nim jako karę Prawicy Naszą siłą i mocą;
wtedy z pewnością odcięlibyśmy jego tętnicę życiową aortę serca, żyłę, która się z nią łączy i która, jeśli zostanie przerwana, spowoduje śmierć tej osoby Tafsir al-Jalalayn, trans. Feras Hamza

Jeśli Mahomet byłby kłamcą, fałszywym prorokiem i zwodzicielem wiemy już jak Allah by go zabił, Allah przeciołby jego aortę. Więc dopóki nikt nie przetnie aorty Mahometa możemy wykluczyć Allaha jako podejrzanego.

Teraz skoro mamy już plan to przejdźmy do islamskich źródeł, żebyśmy mogli ustalić profil mordercy, zgodnie z hadisami z kolekcji al-Buchari Mahomet został zabity przez Żydówkę:

Opowiada Anas bin Malik:
Żydówka przyniosła Prorokowi (ﷺ), który z niej jadł, zatrutą (ugotowaną) owcę. Przyprowadzono ją do Proroka i zapytano go: „Czy mamy ją zabić?” Powiedział nie.” Nadal widziałem wpływ trucizny na podniebieniu ust Wysłannika Allaha (ﷺ). Sahih al-Bukhari 2617

Czyli można było zobaczyć efekt działa trucizny w ustach Mahometa, jego usta wyglądały dziwnie. 

Anas doniósł, że Żydówka przyszła do Wysłannika Allaha (niech spoczywa w pokoju) z zatrutą baraniną i zabrał to, co mu przyniesiono (Wysłannik Allaha). (Kiedy poczuł działanie tej trucizny) zawołał ją i zapytał o to, po czym odpowiedziała: Zdecydowałem się cię zabić. Po czym powiedział: Bóg nigdy nie da wam mocy, aby to uczynić. Powiedział (narrator), że oni (Towarzysze Świętego Proroka) powiedzieli: Czy nie powinniśmy jej zabić? Po czym powiedział: Nie. On (Anas) powiedział: Poczułem (wpływ tej trucizny) na języczek Wysłannika Aity. Sahih Muslim 5430

Mahomet powiedział tej kobiecie: „Allah nigdy ci na to nigdy nie pozwoli. Mahomet chyba nie znał Allaha zbyt dobrze, gdyż ostatecznie ta trucizna jednak go zabiła.

W razie gdyby ktoś się zastanawiał dlaczego ta kobieta chciała tak bardzo zabić Mahometa sama nam o tym mówi:

Apostoł Allaha wezwał Zaynab Bint al-Harith i spytał ją:
“Dlaczego zrobiłaś to co zrobiłaś?” Ona odpowiedziała:
Zrobiłeś mojemu ludowi co zrobiłeś. Zabiłeś mojego Ojca, mojego wuja,
mojego męża, więc powiedziałam sobie: jeśli jesteś prorokiem, czworonogi poinformuje Cię,
a inni powiedzieli:jeśli jesteś królem to się Ciebie pozbędziemy.Ibn Sa’d p.252 (brak źródła online)

Kobieta ta otruła Mahometa dlatego że wyrżnął jej całą rodzinę, czyli mamy sprawcę i idealny motyw a nawet przyznanie się do winy. To jednak nie wszystko wygląda na to jednak że Zaynab Bint al-Harith miała wspólnika w zbrodni, kogoś kto z nią konspirował, kogoś kto za kulisami pociągał za sznurki.

Opowiada “ Aisha:
Prorok (ﷺ) w swojej dolegliwości, w której umarł, zwykł mówić: „O ‘Aisha! Wciąż czuję ból spowodowany jedzeniem, które zjadłem w Khaibar, iw tej chwili czuję się tak, jakby moja aorta została przecięta od tej trucizny. Sahih al-Bukhari 4428

Robi się coraz ciekawiej gdyż teraz sam Mahomet mówi nam, że czuje się tak jakby ktoś mu przecinał aortę! Któż nam na wcześniej powiedział że jeśli Mahomet będzie fałszywym prorokiem to przetnie mu aortę? Czytajmy dalej:

Więc Żydówka podarowała mu w Chajbarze pieczoną owcę, którą otruła. Apostoł Allaha  (ﷺ) zjadł z niego, a ludzie również jedli.
Następnie powiedział: Zabierzcie ręce (z pożywienia), bo poinformował mnie, że jest zatruty. Bishr ibn al-Bara ‘ibn Ma’rur al-Ansari zmarł.
Więc on (Prorok) posłał po Żydówkę (i powiedział do niej): Co cię zmotywowało do pracy, którą wykonałeś?
Powiedziała: „Gdybyś był prorokiem, nie zaszkodziłoby ci to; ale gdybyś był królem, pozbylibyśmy się ciebie”. Następnie Apostoł Allaha  (ﷺ) rozkazał co do niej i została zabita. Następnie powiedział o bólu, z powodu którego umarł: nadal odczuwałem ból z powodu kęsa, który zjadłem w Khaybar. To jest czas, kiedy odciął mi aortę. Abu Dawud 4498

Czy ktoś w Koranie już nam nie powiedział że zabije Mahometa odcinając mu aortę? Zwróć uwagę że kompan Mahometa, Bishr zmarł po spożyciu trucizny. Interesujące jest to że przed śmiercią Bishr powiedział Mahometowi że jak tylko włożył kawałek jedzenia do ust, po smaku wiedział że jest zatrute. Ale zjadł to mięso mimoto tylko z powodu tego że widział jak Mahomet je spożywa.

Apostoł Allaha wziął kawałek czworonoga i włożył go do ust
Bishr Ibn al-Bara wzioł też kawałek do ust 
Apostoł Allaha jadł i Bishr jadł. Wtedy apostoł Allaha powiedział:
Odsuńcie ręce gdyż czworonóg mnie poinformował że jest zatruty
Wtedy Bishr powiedział:”Na tego kto sprawił że jesteś wielki! 
Ja też odkryłem to ze swojego kawałka, nic mnie nie powstrzymywało
żeby go wypluć. Ale nie chciałem sprawić żeby twoje jedzenie było niemiłe.
Kiedy zjadłeś to co miałeś w ustach, nie chciałem ratować życia po Tobie
Pomyślałem też że Ty byś nie zjadł gdyby cos było nie tak
Bishr nie wstał z krzesła a jego kolor zmieniał się na zielony Ibn Sa’d pp 252-253  (brak źródła online)

Bishr zmarł gdyż zaufał Mahometowi, Mahomet też zmarł tylko później. Mahomet nawet opisał ból jaki odczuwał matce Bishra.

Narated by Umm Mubashshir: Umm Mubashshir powiedziała do Proroka (ﷺ) podczas choroby, na którą umarł: Co myślisz o swojej chorobie, Apostole Allaha (ﷺ)? Nie myślę o chorobie mojego syna, z wyjątkiem zatrutej owcy, którą zjadł z tobą w Khaybar. Prorok (ﷺ) powiedział: I nie myślę o mojej chorobie poza tym. To jest czas, kiedy odcięło mi aortę. Abu Dawud 4499.

Znowu ta aorta.

Wysłannik Boży powiedział podczas choroby, na którą zmarł –
matka Bishra ur. al-Bara odwiedził go…
 „Umm Bishr, w tej chwili czuję, że moja aorta jest przecięta.
z powodu jedzenia, które jadłem z twoim synem w Khaybar. The History of Al-Tabari Volume 8 strona 124

Jak zeznaje Aisha, Mahomet był w totalnej agonii zanim zmarł:

Aisza powiedziała:
Nigdy nie widziałem nikogo bardziej cierpiącego niż Wysłannik Allaha”. Sunan Ibn Majah 1622

Na samym końcu Mahomet nie potrafił nawet chodzić, jego kompani musieli go za sobą ciągnąć:

Opowiada Az-Zuhri:
Ubaidullah bin „Abdullah powiedział mi, że„ Aisha powiedziała: „Kiedy Prorok (ﷺ) zachorował, a jego stan stał się poważny, poprosił swoje żony, aby pozwoliły mu leczyć się w moim domu, a one mu pozwoliły. Wyszedł pochylony na dwóch mężczyznach, podczas gdy jego stopy wlokły się po ziemi. Szedł między Al-Abbas a innym mężczyzną. „Ubaidullah powiedział:„ Kiedy poinformowałem Ibn Abbasa o tym, co powiedziała Aisha, zapytał mnie, czy wiem, kto jest drugim człowiekiem, którego „Aisha nie wymieniła. bin Abi Talib. ” Sahih al-Bukhari 2588

Więc jeśli Allah mówi nam że jeśli Mahomet był fałszywym prorokiem to Allah przetnie jego aortę i Mahomet sam twierdzi że jego aorta jest przecinana, jaki z tego wniosek? Oto 10 powodów dla których można odrzucić Mahometa i Allaha.

Po pierwsze, zastanówmy się nad argumentem Mahometa w Koranie! Mahomet twierdzi że jeśli jest fałszywym prorokiem to Allah przetnie mu aortę. Ludzie którzy wygadują takie głupoty przeważnie nie są prorokami. Można to porównać z tym że Ja mogę powiedzieć Jeśli nie jestem prorokiem to niech bóg trafi mnie piorunem , proszę nie ma pioruna więc muszę być prorokiem! Jeśli ktoś robi takie porównania to są spore szanse na to że jest fałszywym prorokiem. Ale dokładnie takich argumentów używa Mahomet w surze 69. 

Po drugie, hasła typu “niech bóg trafi mnie piorunem” są dobrym sposobem żeby  wyspotować fałszywego proroka, uważam że Bóg może nie od razu zadziałać ale może poczekać, żeby wyjątkowo kogoś upokorzyć. Jeśli jest jakiś fałszywy prorok w historii ludzkości który zasługuje na Boską karę to jest nim właśnie Mahomet! Sura 69 to tak zwana Mekńska sura oznacza to że Mahomet recytował ją swoim islamistom przez lata. Ciągle powtarzał swoim wyznawcom że jeśli bóg go zabije to przetnie mu aortę. Są niezliczone ilości sposobów na które można umrzeć, myślicie że to jest przypadek że Mahomet umiera tak jak zabija Allah, że umiera dokładnie tak jak umierają fałszywi prorocy? 

Po trzecie, nazwanie Mahometa głupcem mogłoby być politycznie niepoprawne, ale pomyślmy trochę nad tym przez moment. Mahomet i jego dżihadyści zaatakowali Kajbar pozabijali mnóstwo ludzi i zgwałcili masę kobiet (normalna praktyka w tamtych czasach). Żydówka która straciła całą swoją rodzinę przychodzi do Mahometa i oferuje Mahometowi pyszną kolację dla Mahometa i jego dżihadystów i Mahomet akceptuje jej ofertę! “O tak jak to miło z twojej strony że przyrządziłaś kolacje dla nas po tym jak wyrżneliśmy twoją rodzinę”. Jeśli Mahomet nie miał na tyle zdrowego rozsądku żeby wiedzieć że raczej nie powinien jeść tej kolacji jak możemy ufać czemukolwiek co wyszło z jego ust, jeśli potrafi do niego przyjść kobieta i powiedzieć: “właśnie wyrżnąłeś moją rodzinę! chcesz pyszną pieczoną owieczkę?” a On tylko odpowiada: Tak proszę! To ja dziękuje Mahomet nie ma prawa być prorokiem! 

Po czwarte, poza faktem że dżihadyści wyrżnęli jej rodzinę, ta kobieta nadal była otwarta na możliwość że Mahomet jest prorokiem, dała mu truciznę jako test. Prawdziwy prorok by nie zjadł, fałszywy by umarł. Jeśli Mahomet zmarł oznacza to że oblał test na proroka.

Po piąte, kompan Mahometa Bishr od razu wyczuł truciznę po tym jak włożył kawałek mięsa do ust, dlaczego nadal jadł? On nadal jadł gdyż ufał Mahometowi że jest prorokiem, jak to może być trucizna, przecież Mahomet jest prorokiem! Wiara Bishra w Mahometa go zabiła, zróbmy z tego zasadę: “Nie mogę ci zaufać co do mojej kolacji to nie mogę ci zaufać z moim zbawieniem!” Jeśli ktoś nie wie co ma w jedzeniu jak może wiedzieć co go czeka w zaświatach? 

Po szóste, kiedy Zaynab powiedziała Mahometowi że go otruła, Mahomet powiedział że Allah nigdy na to nie pozwoli! Ale jak już wiemy Allah na to pozwolił, jeśli Mahomet nie wiedział tego o Allahu jak możemy ufać reszcie rzeczy które mówił o Allahu! 

Po siódme, Mahomet twierdził że owca którą jadł poinformowała go że jest otruta, więc otrzymał specjalne objawienie gdyż jest prorokiem, wiążą się z tym 2 pytania:

– Dlaczego ta owieczka nie powiedziała tego 5 minut wcześniej, co uratowałby życie Mahometa i Bishra.

– Dlaczego Mahomet potrzebował objawienia od Allaha, kiedy truciznę dało się z miejsca wyczuć w smaku. Czy to nie wskazuje że Mahomet wymyślał objawienia. Po prostu poczuł truciznę tak samo jak Bishr i nagle wypalił że do niego mówi, w końcu jest prorokiem. Wszystko to jest mocno podejrzane.

Ósme, teraz pomyślmy o sprawiedliwości gdyż ta jest aż nadto poetycka. To nie może być przypadek, Mahomet jak nikt w historii promował nienawiść przeciw Żydom, Mahomet jak nikt w historii przyczynił się do opresji kobiet która trwa już 14 stuleci. I po tym wszystkim to właśnie kobieta, Żydówka właśnie przechytrza największego proroka wszechczasów, sprawiając że kona z bólu przez kilka lat i umiera Haniebną śmiercią. Oznacza to że Bóg nie tylko upokorzył Mahometa sprawiając że umrze dokładnie tak jak fałszywy prorok ale jeszcze z ręki kobiety, Żydówki która szukała zemsty na człowieku który przyniósł jej społeczności śmierć.

Dziewiąte, zgodnie z Koranem kiedy Żydzi chcieli zabić Jezusa, Allah interweniował i w cudowny sposób uratował go przed śmiercią: Sura 4:157-158. Allah bezpiecznie zabrał Jezusa do nieba, Żydom nie dał zwycięstwa nad Jezusem ale kiedy Żydówka chciała zabić Mahometa, Allaha nic nie robi i patrzy jak jego prorok je truciznę. Dlaczego Allah chronił Jezusa a nie uchronił Mahometa? Allah nic nie zrobił gdy jego prorok konał w agonii.

I na końcu już największym marzeniem Mahometa było zginąć w walce za Allaha:

Opowiada Abu Huraira:
Prorok (ﷺ) powiedział: „Przez tego, w którego rękach jest moje życie! Gdyby nie niektórzy spośród wierzących, którzy nie lubią być pozostawieni za mną i którym nie mogę zapewnić środków transportu, z pewnością nigdy nie pozostałbym za nikim Sariya (jednostka wojskowa) wyrusza na sprawę Allaha. Przez Niego, w Czyich Rękach jest moje życie! Chciałbym zostać męczennikiem w Sprawie Allaha, a potem zostać wskrzeszony, a potem zostać męczennikiem, a potem zostać ponownie wskrzeszonym, a potem zostać umęczonym męczennikiem i potem zmartwychwstań ponownie, a potem zgiń męczennikiem. Sahih al-Bukhari 2797

Jeśli ktoś przestudiuje islamskie źródła to spostrzeże że za każdym razem kiedy Mahomet coś chce to Allah spieszy żeby mu to dać. Kiedy Mahomet coś chce od razu dostaje objawienie od Allaha dające mu to czego chce. Mahomet chce seksu z 9 letnią dziewczynką Allah mu daje objawienie, Mahomet chce więcej jak 4 żony i dostaje objawienie, Mahomet chce poślubić żonę swojego własnego adoptowanego syna i dostaje objawienie. Allah nic nie robi jak tylko sprawia że spełniają się sny Mahometa. Największym życzeniem Mahometa było zginąć w walce, zamiast tego Allah skazuje go na powolną pełna agonii śmierć z ręki Żydówki po tym jak zatruła jego kolacje.  Po tym jak Allah dawał Mahometowi wszystko co chciał przez ponad 2 dekady na końcu jednak nie dał mu tego co najbardziej chciał.


Jak to wszystko zsumujemy dostaniemy co najmniej 10 powodów żeby odrzucić Mahometa i Allaha a wszystko to tylko z tego jak umarł. Jeśli przestudiujemy jego życie dostaniemy następny trylion powodów żeby odrzucić islam jako absurd. 


Bóg jest ostatecznym krytykiem Mahometa, więc co teraz zrobią nasi islamscy przyjaciele, będziecie nazywać Boga islamofobem gdyż zhańbił Mahometa? Albo zaakceptujecie decyzje Allaha. Islam oznacza “poddanie” twierdzicie że to posłuszeństwo wobec Boga. ale Bóg już wam pokazał co myśli o Mahomecie, nakazuje wam odrzucenie Mahometa. Więc jeśli nadal ufacie Mahometowi to nie jesteście posłuszni wobec Boga, tylko wobec Mahometa.

Tłumaczenie Marek_P