ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Kongo: liczba ofiar śmiertelnych w rzezi sięga już 38.

utworzone przez | lis 18, 2021 | Wiadomości | 4 Komentarze

Liczba ofiar śmiertelnych po atakach dżichadystów znanych jako „Sojusznicze Siły Demokratyczne (ADF)” we wschodniej Demokratycznej Republice Konga wzrosła do 38, podczas gdy liczba rannych i przesiedlonych jest nieznana.

Twój Pan objawił aniołom: “Oto Ja jestem z wami! Umocnijcie więc tych, którzy wierzą! Ja wrzucę strach w serca niewiernych. Bijcie ich więc po karkach! Bijcie ich po wszystkich palcach! 8:12 Józef Bielawski

Przepisana wam jest walka, chociaż jest wam nienawistna. Być może, czujecie wstręt do jakiejś rzeczy, choć jest dla was dobra. Być może, kochacie jakąś rzecz, choć jest dla was zła. Bóg wie, ale wy nie wiecie! 2:216 Józef Bielawski

A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki! Ale jeśli oni się nawrócą i będą odprawiać modlitwę, i dawać jałmużnę, to dajcie im wolną drogę. Zaprawdę, Bóg jest przebaczający, litościwy! 9:5 Józef Bielawski

Nawet ignorując religijną odpowiedzialność za „rzucanie terroru” na niewierzących, cel który motywuje dżihadystów i umożliwia im kontynuowanie działalności jest oczywisty. Zachód szuka wszelkich wyjaśnień dla swoich działań poza prawdą. Demokratyczna Republika Konga jest w 95,8% chrześcijańska, ale Afryka jako całość stała się wylęgarnią Państwa Islamskiego, ponieważ dżihadyści dokonują ludobójstwa na chrześcijanach i innych niewierzących.

Podczas trwającego dżihadu w Demokratycznej Republice Konga mężczyźni, kobiety i dzieci są rąbani na kawałki maczetami, podczas gdy świat skupia swoją uwagę na talibach. Kryzys humanitarny w Afryce jest znacznie gorszy niż w Afganistanie, ale ten drugi jest politycznie ważniejszym regionem strategicznie, stąd większy rozgłos.

Wyobraźcie sobie zachodnich przywódców siedzących przy stole negocjacyjnym z Państwem Islamskim? Jednak już od dłuższego czasu robią to z talibami.

„Żniwo śmierci skacze do 38: Eksperci, organizacja pozarządowa”, Umer Jamshaid, Urdu Point, 15 listopada 2021 r.:

Beni, DR Kongo, (APP – UrduPoint / Pakistan Point News – 15 listopada 2021 r.): Liczba ofiar śmiertelnych ataków w zeszłym tygodniu we wschodniej DR Konga przypisywana grupie rebeliantów ADF wzrosła do 38.

Liczba która początkowo wynosiła pięć w ataku na szpital w Beni, „została skorygowana do 38 zabitych po odkryciu nowych ciał” w dwóch sąsiednich wioskach, poinformował  Kivu Security Tracker.

Lokalny Czerwony Krzyż również naliczył 38 zabitych w wyniku ataku, w który obwiniono grupę rebeliantów Zjednoczonych Sił Demokratycznych (ADF).

Większość ciał była związana, a ich gardła poderżnięte maczetami” – powiedział urzędnik Czerwonego Krzyża Samy Kaleverwa….

JIHADWATCH