ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Kolorado: muzułmanin, który zamordował 10 osób w sklepie spożywczym, uznany za psychicznie niekompetentnego, by stanąć przed sądem.

utworzone przez | gru 6, 2021 | Wiadomości | 1 komentarz

Po strzelaninie praktycznie nic nie wyszło na temat Al-Issy (tak pisze swoje imię, a nie „Alissa”, w medialnej próbie ukrycia jego islamskiej tożsamości). Jego atak wpisuje się w schemat licznych ataków i odpowiada wezwaniom Państwa Islamskiego do atakowania przypadkowych niemuzułmanów w USA. Ponadto wielu oczywistych dżihadystów zostało uznanych za chorych psychicznie przez skompromitowane władze. Czy to kolejny przypadek wybielania masakry dżihadysty? Prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy.

„Człowiek oskarżony o zabicie 10 osób w sklepie spożywczym w Kolorado orzekł, że jest psychicznie niekompetentny, by stanąć przed sądem”, Victoria Albert, CBS News, 3 grudnia 2021 r.:

Mężczyzna oskarżony o otwarcie ognia w sklepie spożywczym King Soopers w Kolorado w marcu zeszłego który zabił 10 osób został na razie uznany za niezdolnego psychicznie do sądzenia, poinformował w piątek CBS News prokuratura okręgowa Boulder County. Ahmadowi Al Aliwi Alissa grozi między innymi 10 zarzutów morderstwa pierwszego stopnia i ponad 20 zarzutów usiłowania zabójstwa.

Czterech lekarzy ustaliło teraz, że Alissa, która w momencie strzelaniny miał 21 lat, jest obecnie psychicznie niekompetentny, by stanąć przed sądem, poinformowało w oświadczeniu biuro prokuratora okręgowego. W oświadczeniu nie określono, dlaczego Alissę uznano za niekompetentną, ale powiedział, że władze są „pewne, że wraz z lekami i leczeniem kompetencje pozwanego zostaną przywrócone”.

„Biorąc pod uwagę, że wszyscy lekarze są zgodni, przeprowadzenie przesłuchania w sprawie kompetencji pozwanego jest niepotrzebne i nie byłoby w interesie sprawiedliwości ani skuteczności sądów” – czytamy w oświadczeniu. „Dlatego nie poprosiliśmy o dodatkowe przesłuchanie i poprosiliśmy o przeniesienie pozwanego do szpitala stanowego w Pueblo w stanie Kolorado w celu jak najszybszego przywrócenia jego kompetencji, abyśmy mogli kontynuować sprawę”.

Alissa jest oskarżony o zastrzelenie 10 osób, w tym wielu pracowników sklepu i policjanta, który zareagował na miejsce zdarzenia, 22 marca. Świadkowie opisali kompletny chaos w sklepie w czasie strzelaniny, a klienci i pracownicy sprintowali w poszukiwaniu bezpieczeństwa, gdy padły pierwsze strzały….

JIHADWATCH