ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Kenia: Muzułmanie sztutmują sklep, w którym chrześcijanie spotykają się na modlitwie, mordują ich, podpalają sklep, ścinają głowy byłym muzułmanom

utworzone przez | sty 11, 2022 | Wiadomości | 1 komentarz

„Oskarżali go, że nie chce zostać muzułmaninem, a tym samym jest wrogiem propagującym złą religię”.

Następnie ścięli mu głowę i położyli mu głowę na plecach.

„Kiedy spotkasz niewierzących, uderzaj w szyje”. (Koran 47:4)

„Muzułmańscy ekstremiści zabijają sześciu chrześcijan”, Morning Star News, 7 stycznia 2022 r.:

NAIROBI, Kenia (Morning Star News) – Muzułmańscy ekstremiści w Kenii, w tym podejrzani o bojownicy z Somalii, zabili sześciu chrześcijan w południowo-wschodniej Kenii między 1:00 a 3:00 w poniedziałek (3 stycznia), podają źródła.

Członkowie i sympatycy somalijskiej grupy bojowników Al Shabaab byli podejrzani o przyłączenie się do lokalnych ekstremistów muzułmańskich w atakach w Widho, Majembeni Mpeketoni, w nadmorskiej Kenii w hrabstwie Lamu, powiedzieli mieszkańcy tego obszaru.

Napastnicy, niektórzy ubrani w mundury Al Shabaab, a inni w islamskie stroje, zaczęli od uprowadzenia znanego chrześcijańskiego sprzedawcy drzew kokosowych, Francisa Kaburiego. powiedziała Joyce Wanjiru, żona jednego z pozostałych zabitych chrześcijan.

Jej mąż, Joseph Mwangi Maina, odebrał telefon z Kaburi w poniedziałek o 1 w nocy (3 stycznia), mówiąc, że muzułmanie go uprowadzili, że jego życie jest w niebezpieczeństwie i że trzymają trzech innych chrześcijan w sklepie należącym do Johna. Murimi w Widho, powiedziała. Murimi, Peter Maingi i Peter Musyoka spotykali się na modlitwie w sklepie, kiedy schwytali ich bojownicy.

„Wtedy rozmowa się skończyła” – powiedział Wanjiru „Morning Star News”. „Sklep został wtedy podpalony i cała trójka zginęła w środku”.

O drugiej w nocy napastnicy przybyli do domu Mwangi Mainy, powiedziała jego żona Wanjiru.

„Kaburi zadzwonił do mojego męża, aby wyszedł z domu” – powiedziała. „Potem otworzył drzwi i wyszedł”.

Mówiąc w języku somalijskim, a także w powszechnym w Kenii kiswahili, napastnicy przesłuchali jej męża, Mwangi Mainę, oskarżając go o odmowę powrotu do islamu. Powiedziała, że ​​Mwangi Maina, nie-Somalijczyk, która wychowała się jako chrześcijanka w Kenii, przeszła na islam siedem lat temu, ale wróciła do wiary chrześcijańskiej dwa lata później.

„Oskarżali go, że odmówił zostania muzułmaninem, a tym samym jest wrogiem propagującym złą religię” – powiedział Wanjiru. „Wkrótce błagał ich, żeby go nie zabijali, a potem mój mąż jęczał i krzyczał. Dzieci zaczęły bardzo głośno płakać, a napastnicy zmusili nas do wyjścia z domu”.

Powiedziała, że ​​jej dzieci w wieku 15, 12, 10 i 4 lat uciekły, gdy muzułmańscy ekstremiści podpalili ich dom. Sąsiedzi z plemienia Wanjiru, Kikuju,  przybyli, gdy napastnicy odeszli z Kaburi.

„Mój mąż właśnie został ścięty, a głowa położono na jego plecach” – powiedział Wanjiru Morning Star News.

Stamtąd napastnicy udali się do domu Murimi, kenijskiego chrześcijanina nie pochodzącego z Somalii, który zginął w pożarze w jego sklepie. Kiedy znaleźli żonę Murimi, Grace Wanjiru i czworo dzieci w wieku 12, 10, 8 i 2 lat, napastnicy zmusili ich do ucieczki i podpalili dom, podają źródła.

Napastnicy udali się do domu innego nie-somalijskiego chrześcijanina, Mainy Jigi. Mieszkańcy okolicy powiedzieli, że około 2:30 muzułmańscy ekstremiści podpalili jego dom, paląc Jigi na śmierć….

Somalijczycy ogólnie wierzą, że wszyscy Somalijczycy są muzułmanami z urodzenia i że każdy Somalijczyk, który zostanie chrześcijaninem, może zostać oskarżony o odstępstwo, karane śmiercią. Według Departamentu Stanu USA konstytucja Somalii ustanawia islam religią państwową i zakazuje propagowania jakiejkolwiek innej religii. Wymaga również, aby przepisy były zgodne z zasadami szariatu (prawa islamskiego), bez wyjątków w stosowaniu wobec niemuzułmanów.

Kenia zajęła 49. miejsce na liście chrześcijańskiej organizacji wspierającej Open Doors’ 2021 World Watch List krajów, w których najtrudniej jest być chrześcijaninem; Somalia zajęła 3. miejsce.

JIHADWATCH