ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Katar: ofiary gwałtu oskarżone o seks pozamałżeński, grożą im do roku więzienia i 100 batów

utworzone przez | paź 12, 2021 | Wiadomości | 0 komentarzy

Liczne ofiary gwałtu są również w więzieniu w Pakistanie. Z perspektywy prawa islamskiego, jeśli skuszą mężczyzn, by ich zgwałcili, są winne i muszą zostać ukarane. Gwałt musiał mieć również charakter publiczny, ponieważ czterech muzułmańskich świadków płci męskiej musiało być świadkami czynu, aby ustalić go w sądzie szariackim (por. Koran 24:4, 24:14). „Kraina, na której zgwałcone kobiety ponoszą winę: ofiary przemocy seksualnej„ mogą łatwo stać się oskarżonymi ”w Katarze z powodu skrajnego poglądu rządu na prawo islamskie, ostrzegają działacze”, Ian Gallagher, Mail On Sunday, 9 października 2021 r.:

…twierdzą, że ofiary przemocy seksualnej „mogą łatwo zostać oskarżonymi” w autorytarnym państwie Zatoki Perskiej z powodu skrajnej interpretacji prawa islamskiego przez rząd.

Pojawiło się wiele przypadków, w których mężczyznom uwierzono na słowo, że seks był dobrowolny. Więc kobietom które skarżyły tych mężczyzn postawiono zarzut uprawiania seksu poza małżeństwem. Kary za przestępstwo „zina” – każdy akt nielegalnego współżycia – zwykle obejmują rok więzienia, a jeśli kobieta jest muzułmanką, do 100 batów.

Rothna Begum, starsza badaczka zajmująca się prawami kobiet w Human Rights Watch, powiedziała w niedzielę The Mail o swoich obawach, że prawa zina zostaną przedstawione podczas przyszłorocznych Mistrzostw Świata….

Mniej więcej w czasie, gdy Katar zaczął lobbować za prawami do Mistrzostw Świata, w gazetach państwowych przestały pojawiać się historie o kobietach karanych na mocy prawa ziny. Od tego czasu Katar stara się ukrywać wszystko, co może przedstawiać negatywny wizerunek.

Kobieta mieszkająca w Doha powiedziała: „Społeczeństwo i prawo są po jego stronie. To zawsze faworyzuje mężczyznę, a mimo to w czasie naszego małżeństwa był obraźliwy i bił mnie za byle co. Nie widział mnie ani dzieci od lat, a mimo to nadal wywiera na mnie tę władzę. Jestem tu uwięziona. Próbowałem uzyskać rozwód, ale zostałam odrzucona. Gdybym pojechałam z dziećmi na lotnisko, zostałbym aresztowana”.

W 2019 roku 21-letni Noof al-Maadeed uciekła z Kataru po latach przemocy domowej. Powiedziała, że ​​„mogła chodzić tylko do szkoły i z powrotem. Za cokolwiek innego spodziewała się pobicia”.

Niezamężne kobiety poniżej 25 roku życia nie mogą podróżować za granicę bez zgody opiekuna płci męskiej. Ale Maadeed wzięła telefon ojca i wykorzystała go do przetworzenia pozwolenia na wyjazd, a potem wyszła przez okno sypialni i udała się na lotnisko. Poleciała na Ukrainę, a następnie do Wielkiej Brytanii, gdzie złożyła wniosek o azyl….

Źródło