ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Kanada: Organizacja muzułmańska ujawnia 61 zaleceń dla rządu w celu zwalczania „islamofobii”

utworzone przez | lip 22, 2021 | Wiadomości | 7 Komentarze

Termin „islamofobia” jest nieodpowiednim połączeniem dwóch odrębnych zjawisk.

Zbrodni na niewinnych muzułmanach oraz uczciwej analizy ideologii terroru dżihadu, która zawsze jest konieczna. Islamskie grupy poparcia i ich lewicowi sojusznicy od lat upierają się że taka analiza również stanowi „islamofobię”. Rozmowa w poniższym artykule dotyczy przemocy wobec niewinnych muzułmanów która nigdy nie jest uzasadniona. Ale zalecenia NCCM dotyczące walki z rzekomo szalejącą „islamofobią” w Kanadzie są prawdopodobnie skierowane ostatecznie na stłumienie wszelkiej krytyki islamu i dżihadu. Najwyraźniejszym na to dowodem jest fakt, że NCCM ma powiązania z Bractwem Muzułmańskim. Organizacje Bractwa Muzułmańskiego w Ameryce Północnej są oddane, zgodnie z przechwyconym wewnętrznym dokumentem, „eliminowaniu i niszczeniu zachodniej cywilizacji od wewnątrz oraz sabotowaniu jej nędznego domu”.

„Kanadyjska grupa muzułmańska wydaje 61 zaleceń przed krajowym szczytem dotyczącym islamofobii”, Sidhartha Banerjee, Canadian Press, 19 lipca 2021 r.:

Narodowa strategia walki z nienawiścią wobec muzułmanów w społeczeństwie jest jednym z 61 zaleceń opublikowanych w poniedziałek przez Narodową Radę Muzułmanów Kanadyjskich przed szczytem na temat islamofobii, który odbędzie się jeszcze w tym tygodniu….

Mustafa Farooq, dyrektor naczelny NCCM, powiedział dziennikarzom w południowo-zachodnim Ontario, że zalecenia dotyczą każdego szczebla rządu i zostały opracowane po konsultacjach z członkami społeczności muzułmańskiej w całym kraju.

„Musimy zobaczyć działanie i musimy to zobaczyć teraz” – powiedział Farooq. „Rządy biorące udział w szczycie muszą wiedzieć, że chcemy więcej niż ich obecność, chcemy zobaczyć ich zaangażowanie w terminy”.

Ponad połowa zaleceń jest skierowana do rządu federalnego i obejmuje stworzenie strategii walki z islamofobią w służbie cywilnej i szerszym społeczeństwie kanadyjskim. Grupa zasugerowała, aby Ottawa utworzyła specjalnego wysłannika, który miałby zająć się islamofobią i zbadać rzekome profilowanie w Canada Revenue Agency i agencjach bezpieczeństwa narodowego, powiedział Farooq.

Inne zalecenia obejmują zmianę kodeksu karnego w celu uwzględnienia szczególnych kar i dedykowanych prokuratorów za przestępstwa z nienawiści obejmujące napaść, groźby, psoty i morderstwa. Grupa chce również, aby rząd nie wymagał już zgody prokuratora generalnego przed ściganiem przypadków opartych na nienawiści i ludobójstwa.

W przypadku prowincji zalecenia obejmują nauczanie o islamofobii w szkołach, system odpowiedzialności policyjnych jednostek zajmujących się przestępstwami z nienawiści oraz zakaz wieców białej supremacji.

W Quebec City ogłoszenie miało miejsce przed Islamskim Centrum Kultury, miejscem śmiertelnej strzelaniny w styczniu 2017 r., w której zginęło sześciu mężczyzn, a inni zostali poważnie ranni. „W rzeczywistości Kanada poniosła więcej masowych zabójstw w ciągu ostatnich pięciu lat niż jakikolwiek inny kraj G7” – powiedział Farooq. „Nie można pozwolić, aby to trwało dalej”.…

Spośród 61 zaleceń Al-Azem zwrócił uwagę na jedno wzywające prokuratora generalnego do interwencji we wszystkich kwestionowaniach prawa sekularyzmu Quebecu, znanego jako Bill 21. Ustawa przyjęta w czerwcu 2019 r. zakazuje pracownikom sektora publicznego, którzy są uważani za władzy, w tym nauczycieli, funkcjonariuszy policji i sędziów, przed noszeniem symboli religijnych w pracy. Wykorzystuje z wyprzedzeniem klauzulę Karty Praw i Wolności, która chroni ustawodawstwo przed sądowymi pozwami dotyczącymi łamania praw podstawowych… .

Źródło JIHADWATCH