ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Islamski uczony uderza Talibów za skupienie się na samym Afganistanie, kompromitując cel globalnego islamskiego kalifatu

utworzone przez | paź 25, 2021 | Wiadomości | 10 Komentarze

Gdy talibowie wkroczyli do Kabulu w sierpniu, dowódca talibów Muhammed Arif Mustafa powiedział CNN: „Jesteśmy przekonani, że pewnego dnia mudżahedini odniosą zwycięstwo, a prawo islamskie wejdzie nie tylko do Afganistanu, ale na całym świecie. Nie spieszymy się. Wierzymy, że pewnego dnia nadejdzie. Dżihad nie skończy się aż do ostatniego dnia”. Następnie na początku września inny dowódca talibów oświadczył: „Cieszymy się, że odnieśliśmy zwycięstwo. Walczyliśmy przez 20 lat. Chcemy prawa islamskiego, nie tylko w Afganistanie”.

„Islamski Duński uczony Mundhir Abdallah krytykuje talibów za kompromis w sprawie celu globalnego kalifatu islamskiego: nie można porównywać takich krajów jak Chiny i Katar; Twoim celem powinno być uwolnienie ludzkości od brudu liberalizmu, niesprawiedliwości kapitalizmu”, MEMRI, 9 października 2021 r.:

W wideo z 9 października 2021 r., które zostało przesłane na kanał Al-Waqiyah w serwisie Hizb ut-Tahrir na YouTube, Mundhir Abdallah duński uczony islamski powiązany z Hizb ut-Tahrir, skrytykował talibów za to, że ograniczają się do Afganistanu i tożsamości afgańskiej, a nie większy naród islamski i tożsamość islamska….

Mundhir Abdallah: „Kiedy deklarujesz, że chcesz założyć [islamski emirat] tylko w Afganistanie, oznacza to, że chcesz iść na kompromis w sprawie islamskiego planu, islamskiej tożsamości. Moi bracia talibowie – wasza tożsamość nie jest tożsamością afgańską. Waszą sprawą nie jest Afganistan. Czyjejś przynależności nie określa ziemia ani rasa. O przynależności i lojalności decyduje wiara.

„Zgodnie z naszą wiarą jesteś częścią narodu islamskiego, a twoją sprawą jest sprawa islamu, sprawa aby słowo Allaha królowało. Sprawa przywrócenia rządów zgodnie z prawem Allaha, sprawa zjednoczenia narodu islamskiego i wyzwolenia ludzkości od brudu liberalizmu i niesprawiedliwości kapitalizmu. Islam określa twoją sprawę i twoją tożsamość. Dlatego gdy mówisz że to co dzieje się poza Afganistanem, nie dotyczy ciebie, oznacza że szanujesz suwerenność innych krajów i przestrzegasz prawa międzynarodowego… Jakie prawo międzynarodowe? Prawo międzynarodowe które rozdziera kraje muzułmańskie? Prawo międzynarodowe które zmusiło okupującą jednostkę żydowską do ziemi świętej Palestyny?

[…]

„Jeżeli nie jesteś w stanie wyzwolić muzułmanów w krajach, z którymi dzielisz granicę – w Chinach, Turkmenistanie, Uzbekistanie i Tadżykistanie – to dlaczego wysyłasz do tych krajów wiadomości o bezpieczeństwie? Dlaczego rozpoznajesz te kraje? Uwaga: zgodnie z prawem szariatu w krajach muzułmańskich zabrania się uznawania reżimów tyrańskich. Stosunki z reżimami rządzącymi krajami muzułmańskimi nie przypominają stosunków ze Szwecją, Szwajcarią czy Japonią.

„Z takimi krajami które faktycznie nie walczą z muzułmanami ani nie okupują krajów muzułmańskich, wolno nawiązywać z nimi tymczasowe stosunki polityczne, gospodarcze i handlowe. Ale ruchowi [talibanowi] nie wolno uznawać reżimów katarskiego, tureckiego czy uzbeckiego. Są to nielegalne reżimy, które panują nad muzułmanami i rządzą reżimami herezji. Jeśli nawiążesz z nimi stosunki, wtedy ich rozpoznasz, a to jest zabronione zgodnie z prawem szariatu”.

Źródło