ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Iran: Żonaty mężczyzna i jego kochanek skazani na śmierć po tym, jak żona przedstawia policji dowody

utworzone przez | lis 13, 2021 | Wiadomości | 4 Komentarze

Cudzołóstwo i homoseksualizm to gwarancja śmierć, zgodnie z prawem sharia: „Mimo że kobieta poprosiła o ułaskawienie, jej ojciec nie zaakceptował niewierności zięcia i zażądał, by on i jego kochanek zostali zabici”.

Jednak Zachód szeroko otworzył swoje drzwi dla imigracji z krajów muzułmańskich, pomimo faktu, że wśród migrantów znajdą się surowi zwolennicy sharia, tacy jak ten ojciec. Przywiązanie do głównego nurtu islamu (szariatu) jest niezgodne z kodeksami prawnymi krajów zachodnich.

W Iranie w latach 2020-2021 miało miejsce już 480 egzekucji, a ich liczba prawdopodobnie wzrośnie za nowego prezydenta Iranu Ebrahima Raisi, znanego również jako Rzeźnik Teheranu.

Więcej o tej historii. „27-letni żonaty Irańczyk, jego kochanek skazany na śmierć za cudzołóstwo”, Natalia Ningthoujam, Latin Times, 8 listopada 2021 r.:

Cudzołóstwo będzie kosztować życie żonatego Irańczyka i jego kochanka, ponieważ zostali skazani na śmierć przez irański sąd najwyższy w Teheranie.

Według Daily Mail na początku tego roku żona mężczyzny przedstawiła policji dowody zdrady męża.

Oczekuje się, że żonaty mężczyzna w wieku 27 lat i jego 33-letni kochanek zostaną powieszeni, mimo że jego żona błagała sąd o litość, donosi The Sun.

Jeśli rodzina ofiary wybaczy osobom oskarżonym o popełnienie przestępstwa, może zostać skazana na karę więzienia lub ułaskawiona, zgodnie z irańskim prawem szariatu. Jest to system prawny islamu i wywodzi się z centralnego tekstu religijnego religii zwanego Koranem i fatw, które są orzeczeniami islamskich uczonych.

Mimo że kobieta poprosiła o ułaskawienie, jej ojciec nie zaakceptował niewierności zięcia i zażądał zabicia jego i jego kochanka.

W 2020 r. Iran przeprowadził 246 egzekucji, ale tylko jedną publicznie, według organizacji praw człowieka Amnesty International. Zgodnie z prawem szariatu cudzołóstwo jest generalnie karane ukamienowaniem, ale w 2013 r. Teheran zmienił prawo, które pozwalało sędziom wybrać sposób egzekucji oskarżonego.

JIHADWATCH