ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Iran: „Oficer Policji Moralności” napada na kobietę z odkrytymi włosami, inne kobiety zapobiegają jej aresztowaniu

utworzone przez | gru 12, 2021 | Wiadomości | 1 komentarz

Trump prawie złamał Republikę Islamską, ale teraz opiekunowie Bidena dali jej nowe życie.

Policja zaatakowała kobietę w autobusie i chciała ją aresztować, ponieważ jej włosy nie były zakryte. Zatrzymały ją inne kobiety. To codzienna walka irańskich kobiet. W zeszłym roku Republika Islamska zatrudniła 7000 tajnej „policji moralnej”.

„Bójka wybucha w irańskim autobusie, gdy kobieta odmawiająca noszenia welonu walczy z członkinią budzącej postrach policji moralnej”, Chris Pleasance, MailOnline, 9 grudnia 2021 r. 

Iran, podobnie jak wiele krajów Bliskiego Wschodu, egzekwuje przepisy dotyczące tego, co kobiety mogą nosić w miejscach publicznych, z naciskiem na „skromność”.

Kobiety w Iranie są zmuszane do noszenia chust, muszą zakrywać ręce i nogi oraz mają zakaz noszenia ubrań uznanych za zbyt kolorowe lub obcisłe.

Prawa wywodzą się z komentarzy ajatollaha Ruhollaha Chomeiniego po rewolucji islamskiej z 1979 roku.

Kobiety, które przyczyniły się do rewolucji, były i są kobietami, które noszą skromne ubrania” – powiedział ajatollah w dniach po obaleniu szacha.

„Kobiety zalotne, które noszą makijaż i wystawiają szyje, włosy i ciała na ulicach, nie walczyły z szachem” – powiedział.

„Nie zrobili nic sprawiedliwego. Nie wiedzą, jak być użytecznymi ani dla społeczeństwa, ani politycznie, ani zawodowo. A powodem jest to, że odwracają uwagę i denerwują ludzi, odsłaniając się.”…

JIHADWATCH